Xfce Apps - en to eu translation catalogue (118 entries)

en: Dictionary
eu: Hiztegia

en: A plugin to query different dictionaries.
eu: Hiztegi ezberdinak galdekatzeko plugina.

en: Ready
eu: Prest.

en: Look up a word
eu: Hitz bat bilatu

en: Search term
eu: Bilaketa terminoa

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
eu: Bilatu emandako testua Dict zerbitzari(RFC 2229) batetan

en: Search the given text using a web-based search engine
eu: Bilatu emandako testua web-ean oinarritutako motor bat erabiliaz

en: Check the given text with a spell checker
eu: Egiaztatu emandako testua ortografikoarekin

en: Grab the focus on the text field in the panel
eu: Mantendu fokoa paneleko testu eremuan

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
eu: Hasi banakako aplikazioa nahiz panel plugina kargaturik egon

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
eu: Lehen mailako hautapena hartu eta bilaketa testu bezala erabiltzen du

en: Be verbose
eu: Xehetasun asko

en: Show version information
eu: Ikusi bertsio argibideak

en: [TEXT]
eu: [TESTUA]

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Programa erroreen berri <%s>-ra bidali (ingelesez)

en: Dictionary Client
eu: Hiztegi bezeroa

en: A client program to query different dictionaries
eu: Hiztegi ezberdinak galdekatzeko bezero programa bat

en: Spell Checker Results:
eu: Ortografia-egiaztatze emaitzak:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
eu[0]: Gomendio %d aurkitu da
eu[1]: %d gomendio aurkitu dira

en: Suggestions for "%s" (%s):
eu: "%s"-rentzat gomendioak (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
eu: "%s" behar bezala idatzirik dago (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
eu: Ez da gomendiorik aurkitu "%s"-rentzat (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
eu: Errorea "%s" (%s) exekutatzean.

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
eu: Mesedez ezarri egiaztapen ortografiko komandoa hobespenetan.

en: Invalid input
eu: Sarrera baliogabea.

en: Process failed (%s)
eu: Prozesuak huts egin du (%s)

en: P_ause
eu: P_ausatu

en: _Resume
eu: Be_rrekin

en: S_top
eu: _Gelditu

en: Running
eu: Martxan

en: Finished
eu: Amaiturik

en: _Back
eu: _Atzera

en: Speed Reader
eu: Irakurle abiadura

en: You must enter a text.
eu: Testu bat idatzi behar duzu.

en: Choose a file to load
eu: Hautatu kargatzeko fitxategia

en: _Cancel
eu: Ut_zi

en: _Open
eu: _Ireki

en: The file '%s' could not be loaded.
eu: '%s' fitxategia ezin da kargatu.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
eu[0]: (Bistarazi hitz %d batera)
eu[1]: (Bistarazi %d hitz batera)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
eu: Hau irakurketa bizkor lanabes bat da azkarrago irakurtzen laguntzeko. Hau hitzak abiadura handian pantailan bistaratzen egiten du.

en: _Words per Minute:
eu: _Hitz minutuko:

en: _Mark Paragraphs
eu: _Markatu paragrafoak

en: Word _Grouping:
eu: Hitz _taldekatzea:

en: _Font Size:
eu: _Letra-tipo tamaina:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
eu: Idatzi testu irakurtzea nahi duzun testua hemen.
    
    Erlaxatu eta komodo ipini zaitez eta Hasi sakatu irakurketa bizkorra abiarazteko.

en: Load the contents of a file
eu: Kargatu fitxategi bateko edukiak

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
eu: Garbitu testu eremuko edukia eta itsatsi arbelekoa

en: Clear the contents of the text field
eu: Garbitu testu eremuko edukia

en: _Start
eu: _Hasi

en: _Close
eu: It_xi

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
eu: Bilaketa URLa hutsik dago. Mesedez egiaztatu zure hobespenak.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
eu: Nabigatzailea ezin da ireki. Mesedez egiaztatu zure hobespenak.

en: Invalid non-UTF8 input
eu: Ez-UTF8 sarrera baliogabea

en: Error
eu: Errorea

en: warning
eu: abisua

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
eu: Bilatu "%s" "%s" erabiliaz

en: Web Search:
eu: Web bilaketa:

en: Could not connect to server.
eu: Ezin da zerbitzarira konektatu.

en: The server is not ready.
eu: Zerbitzaria ez dago prest.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
eu: Okerreko hiztegia zehazturik. Mesedez egiaztatu zure hobespenak.

en: Unknown error while querying the server.
eu: Errore ezezaguna zerbitzaria galdekatzerakoan.

en: Dictionary Results:
eu: Hiztegi emaitzak:

en: No matches could be found for "%s".
eu: Ez da parekatzerik aurkitu "%s"-rentzat.

en: %d definition found. | %d definitions found.
eu[0]: definizio %d aurkitu da
eu[1]: %d definizio aurkitu dira

en: Querying %s...
eu: %s galdekatzen...

en: An error occurred while querying server information.
eu: Errore bat gertatu da zerbitzaria galdekatzerakoan.

en: Server Information for "%s"
eu: "%s"-rentzat zerbitzari argibideak

en: The server doesn't offer any databases.
eu: Zerbitzariak ez du datubaserik eskaintzen.

en: Copy Link
eu: Kopiatu lotura

en: Search
eu: Bilatu

en: F_ind
eu: Au_rkitu

note: File Menu
en: _File
eu: _Fitxategia

en: Speed _Reader
eu: Iraku_rle abiadura

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Quit
eu: Irte_n

note: Help Menu
en: _Help
eu: _Laguntza

en: About
eu: Honi buruz

en: Search with:
eu: Bilatu honekin:

en: _Dictionary Server
eu: _Hiztegi zerbitzaria

en: _Web Service
eu: _Web zerbitzua

en: _Spell Checker
eu: _Ortografia-egiaztatzea

en: A client program to query different dictionaries.
eu: Hiztegi ezberdinak galdekatzeko bezero programa bat.

en: Xfce4 Dictionary
eu: Xfce4 Hiztegia

en: dict.leo.org - German <-> English
eu: dict.leo.org - Alemaniera <-> Ingelesa

en: dict.leo.org - German <-> French
eu: dict.leo.org - Alemaniera <-> Frantsesa

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
eu: dict.leo.org - Alemaniera <-> Gaztelania

en: dict.leo.org - German <-> Italian
eu: dict.leo.org - Alemaniera <-> Italiera

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
eu: dict.leo.org - Alemaniera <-> Txinera

en: dict.cc - Dictionary
eu: dict.cc - Hiztegia

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
eu: Wikipedia, entziklopedia librea (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
eu: Wiktionary, hiztegi librea (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
eu: Merriam-Webster sare-bidezko hiztegia

en: Clear
eu: Garbitu

en: You have chosen an invalid dictionary.
eu: Hiztegi baliogabe bat hautatu duzu.

en: General
eu: Orokorra

en: <b>Default search method:</b>
eu: <b>Lehenetsitako bilaketa metodoa:</b>

en: Dictionary Server
eu: Hiztegi zerbitzaria

en: Web Service
eu: Web zerbitzua

en: Spell Checker
eu: Ortografia-egiaztatzea

en: Last used method
eu: Azkenez erabilitako metodoa

en: <b>Colors:</b>
eu: <b>Koloreak:</b>

en: Links:
eu: Loturak:

en: Phonetics:
eu: Fonetika:

en: Spelled correctly:
eu: Behar bezala idatzirik dago.

en: Spelled incorrectly:
eu: Ez dago behar bezala idatzirik.

en: <b>Panel Text Field:</b>
eu: <b>Panel testu eremua:</b>

en: Show text field in the panel
eu: Ikusi testu eremua panelean

note: panel entry size
en: Text field size:
eu: Testu eremu tamaina:

note: server address
en: Server:
eu: Zerbitzaria:

note: server port
en: Server Port:
eu: Zerbitzari ataka:

note: dictionary
en: Dictionary:
eu: Hiztegia:

en: * (use all)
eu: * (dena erabili)

en: ! (use all, stop after first match)
eu: ! (dena erabili, lehen parekatzean gelditu)

en: <b>Web search URL:</b>
eu: <b>Web bilaketa URLa:</b>

en: URL:
eu: URLa:

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
eu: Idatzi itzulpena edo hiztegi zerbitzuak eskaintzen dituen webgune baten URLa. {word} erabili bilatu behar den hitza zehazteko.

en: Spell Check Program:
eu: Egiaztapen ortografiko programa:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
eu: <i>Egiaztapen ortografiko programa 'enchant', 'aspell', 'ispell' edo ispell komandoarekin bateragarri den beste edozein izan daiteke.
    Ikonoak idatzitako komandoa existitzen den erakusten du.</i>
