Xfce Apps - en to gl translation catalogue (117 entries)

en: Dictionary
gl: Dicionario

en: A plugin to query different dictionaries.
gl: Un engadido para consultar diferentes dicionarios.

en: Ready
gl: Preparado

en: Look up a word
gl: Buscar unha palabra

en: Search term
gl: Buscar termo

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
gl: Buscar o texto proporcionado usando un servidor Dict (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
gl: Buscar o texto proporcionado usando un motor de busca na web

en: Check the given text with a spell checker
gl: Comprobar o texto proporcionado cun corrector ortográfico

en: Grab the focus on the text field in the panel
gl: Pon o foco no campo de texto do panel

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
gl: Iniciar a aplicación de xeito independente incluso se se cargou o engadido do panel

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
gl: Obtén o contido da selección PRIMARIA e úsao como texto a buscar

en: Be verbose
gl: Ser detallado

en: Show version information
gl: Amosar información da versión

en: [TEXT]
gl: [TEXTO]

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Por favor, comuníquelle os erros a <%s>.

en: Dictionary Client
gl: Cliente de dicionario

en: A client program to query different dictionaries
gl: Un programa cliente para consultar diferentes dicionarios

en: Spell Checker Results:
gl: Resultados do corrector ortográfico:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
gl[0]: Atopouse %d suxestión.
gl[1]: Atopáronse %d suxestións.

en: Suggestions for "%s" (%s):
gl: Suxestións para "%s" (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
gl: "%s" está escrito correctamente (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
gl: Non se atoparon suxestións para"%s" (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
gl: Produciuse un fallo ao executar "%s" (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
gl: Configure a orde do corrector ortográfico no diálogo de preferencias.

en: Invalid input
gl: Entrada incorrecta

en: Process failed (%s)
gl: O proceso fallou (%s)

en: P_ause
gl: P_ausar

en: _Resume
gl: _Continuar

en: S_top
gl: _Parar

en: Running
gl: Executando

en: Finished
gl: Finalizado

en: _Back
gl: _Recuar

en: Speed Reader
gl: Velocidade do lector

en: You must enter a text.
gl: Debe introducir un texto.

en: Choose a file to load
gl: Escolla un ficheiro para cargalo

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Open
gl: _Abrir

en: The file '%s' could not be loaded.
gl: Non se puido cargar o ficheiro '%s'.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
gl[0]: (mostrar %d palabra cada vez)
gl[1]: (amosar %d palabras cada vez)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
gl: Esta é unha sinxela utilidade de velocidade de lectura para axudarlle a adestrarse para ler máis rápido. Isto faise amosando palabras rapidamente na pantalla.

en: _Words per Minute:
gl: _Palabras por minuto:

en: _Mark Paragraphs
gl: _Marcar os parágrafos

en: Word _Grouping:
gl: A_grupamento de palabras:

en: _Font Size:
gl: _Tamaño da letra:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
gl: Introduza aquí o texto que queira ler.
    
    Reláxese e póñase cómodo, despois prema en Comezar para comezar a lectura rápida.

en: Load the contents of a file
gl: Cargar o contido dun ficheiro

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
gl: Limpar o contido do campo de texto e pegar o contido do portapapeis

en: Clear the contents of the text field
gl: Limpar o contido do campo de texto

en: _Start
gl: _Comezar

en: _Close
gl: _Pechar

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
gl: O URL de busca está baleiro. Comprobe as súas preferencias.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
gl: Non se puido abrir o navegador. Comprobe as súas preferencias.

en: Invalid non-UTF8 input
gl: Entrada non UTF8 incorrecta

en: Error
gl: Fallo

en: warning
gl: Aviso

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
gl: Buscar "%s" en "%s"

en: Web Search:
gl: Busca na web:

en: Could not connect to server.
gl: Non se puido conectar ao servidor.

en: The server is not ready.
gl: O servidor non está preparado.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
gl: Especificouse un dicionario incorrecto. Comprobe as súas preferencias.

en: Unknown error while querying the server.
gl: Produciuse un fallo descoñecido mentres se consultaba ao servidor.

en: Dictionary Results:
gl: Resultados do dicionario:

en: No matches could be found for "%s".
gl: Non se atoparon coincidencias para "%s".

en: %d definition found. | %d definitions found.
gl[0]: Atopouse %d definición.
gl[1]: Atopáronse %d definicións.

en: Querying %s...
gl: Consultando %s...

en: An error occurred while querying server information.
gl: Ocorreu un fallo ao procurar información sobre o servidor.

en: Server Information for "%s"
gl: Información de servidor de "%s"

en: The server doesn't offer any databases.
gl: O servidor non ofrece ningunha base de datos.

en: Copy Link
gl: Copiar a ligazón

en: Search
gl: Buscar

en: F_ind
gl: _Atopar

note: File Menu
en: _File
gl: _Ficheiro

en: Speed _Reader
gl: Lector _rápido

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Quit
gl: Saír

note: Help Menu
en: _Help
gl: A_xuda

en: About
gl: Sobre

en: Search with:
gl: Buscar con:

en: _Dictionary Server
gl: _Servidor de dicionario

en: _Web Service
gl: _Servizo web

en: _Spell Checker
gl: _Corrector ortográfico

en: A client program to query different dictionaries.
gl: Un programa cliente para consultar diferentes dicionarios.

en: Xfce4 Dictionary
gl: Dicionario de Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
gl: dict.leo.org - Alemán <-> Inglés

en: dict.leo.org - German <-> French
gl: dict.leo.org - Alemán <-> Francés

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
gl: dict.leo.org - Alemán <-> Español

en: dict.leo.org - German <-> Italian
gl: dict.leo.org - Alemán <-> Italiano

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
gl: dict.leo.org - Alemán <-> Chinés

en: dict.cc - Dictionary
gl: dict.cc - Dicionario

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
gl: Wikipedia, a enciclopedia libre (inglés)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
gl: Wiktionary, o dicionario libre (inglés)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
gl: Dicionario en liña Merriam-Webster

en: Clear
gl: Limpar

en: You have chosen an invalid dictionary.
gl: Escolleu un dicionario incorrecto.

en: General
gl: Xeral

en: <b>Default search method:</b>
gl: <b>Método de busca predeterminado:</b>

en: Dictionary Server
gl: Servidor de dicionarios

en: Web Service
gl: Servizo web

en: Spell Checker
gl: Corrector ortográfico

en: Last used method
gl: Último método usado

en: <b>Colors:</b>
gl: <b>Cores:</b>

en: Links:
gl: Ligazóns:

en: Phonetics:
gl: Fonética:

en: Spelled correctly:
gl: Escrito correctamente:

en: Spelled incorrectly:
gl: Escrito de xeito incorrecto:

en: <b>Panel Text Field:</b>
gl: <b>Campo de texto do panel:</b>

en: Show text field in the panel
gl: Amosar campo de texto no panel

note: panel entry size
en: Text field size:
gl: Tamaño do campo de texto:

note: server address
en: Server:
gl: Servidor:

note: server port
en: Server Port:
gl: Porto do servidor:

note: dictionary
en: Dictionary:
gl: Dicionario:

en: * (use all)
gl: * (usar todo)

en: ! (use all, stop after first match)
gl: ! (usar todo, parar despois do primeiro resultado)

en: <b>Web search URL:</b>
gl: <b>URL de busca na Web:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
gl: Introduza o URL dun sitio web que ofreza servizos de dicionarios ou de tradución. Use {word} como comodín para a palabra a buscar.

en: Spell Check Program:
gl: Programa do corrector ortográfico:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
gl: <i>O programa de corrección de ortografía pode ser 'enchant', 'aspell', 'ispell' ou calquera outro programa de corrección de ortografía que sexa compatíbel coa orde ispell.
    A icona amosa se a orde inserida existe.</i>
