Xfce Apps - en to hr translation catalogue (114 entries)

en: Dictionary
hr: Rječnik

en: A plugin to query different dictionaries.
hr: Priključak za slanje upita različitim rječnicima.

en: Ready
hr: Spreman

en: Look up a word
hr: Potražite riječ

en: Search term
hr: Traži pojam

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
hr: Traži dani tekst koristeći Dict poslužitelj(RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
hr: Traži dani tekst koristeći web-baziranu tražilicu

en: Check the given text with a spell checker
hr: Provjeri dani tekst sa provjeravateljem pravopisa

en: Grab the focus on the text field in the panel
hr: Prebaci fokus na tekstualno polje na ploči

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
hr: Pokreni samostalni program, čak i ako je priključak ploče učitan

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
hr: Preuzima sadržaj PRIMARNOG odabira i koristi ga kao tekst za pretragu

en: Be verbose
hr: Budi opširniji

en: Show version information
hr: Pokaži informaciju o verziji

en: [TEXT]
hr: [TEKST]

en: Please report bugs to <%s>.
hr: Prijavite probleme <%s>.

en: Dictionary Client
hr: Klijent rječnika

en: Spell Checker Results:
hr: Rezultati provjere pravopisa

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
hr[0]: %d sugestija nađena
hr[1]: %d sugestija nađeno
hr[2]: %d sugestija nađeno

en: Suggestions for "%s" (%s):
hr: Sugestije za "%s" (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
hr: "%s" je ispravno izgovoren (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
hr: Ne mogu naći sugestije za "%s" (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
hr: Greška pri izvršenju "%s" (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
hr: Molim postavite naredbu provjere pravopisa u dijalog osobitosti.

en: Invalid input
hr: Neispravan unos.

en: Process failed (%s)
hr: Proces nije uspio (%s)

en: P_ause
hr: P_auza

en: _Resume
hr: _Obnovi

en: Running
hr: Pokreće se

en: Finished
hr: Završeno

en: _Back
hr: _Nazad

en: Speed Reader
hr: Brzi čitač

en: You must enter a text.
hr: Morate unijeti tekst

en: Choose a file to load
hr: Odaberite datoteku za učitavanje

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Open
hr: _Otvori

en: The file '%s' could not be loaded.
hr: Datoteka '%s' se ne može učitati.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
hr[0]: (prikazuj %d riječ istodobno)
hr[1]: (prikazuj %d riječi istodobno)
hr[2]: (prikazuj %d riječi istodobno)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
hr: Ovo je lagan alat za brzo čitanje koji vam pomaže da trenirate svoje brže čitanje. To čini tako da pri velikoj brzini prikazuje riječi na zaslonu.

en: _Words per Minute:
hr: _Riječi u minuti:

en: _Mark Paragraphs
hr: _Obilježi paragrafe

en: Word _Grouping:
hr: Grupiranje _riječi

en: _Font Size:
hr: _Veličina fonta:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
hr: Ovdje unesite tekst koji želite čitati.
    
    Budite opušteni  i osjećajte se udobno,pritisnite Start za početak čitanja.

en: Load the contents of a file
hr: Učitaj sadržaj datoteke

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
hr: Obriši sadržaj tekstualnog polja i zalijepi sadržaj iz međuspremnika

en: Clear the contents of the text field
hr: Brisanje sadržaja tekstualnog polja

en: _Close
hr: _Zatvori

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
hr: URL za pretragu je prazan. Provjerite u svojstvima.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
hr: Preglednik se ne može otvoriti.Provjerite svoje osobitosti.

en: Invalid non-UTF8 input
hr: Neispravan ne-UTF-8 unos

en: Error
hr: Greška

en: warning
hr: upozorenje

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
hr: Traži "%s" koristeći "%s"

en: Web Search:
hr: Web traženje:

en: Could not connect to server.
hr: Ne modu se spojiti na poslužitelj

en: The server is not ready.
hr: Poslužitelj nije spreman

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
hr: Odabran je neispavan rječnik.Provjerite svoje osobitosti.

en: Unknown error while querying the server.
hr: Nepoznata greška pri slanju upita poslužitelju.

en: Dictionary Results:
hr: Rezultati rječnika:

en: No matches could be found for "%s".
hr: Nije pronađen podudarni par za "%s".

en: %d definition found. | %d definitions found.
hr[0]: %d definicija nađena
hr[1]: %d definicije nađene
hr[2]: %d definicija nađeno

en: Querying %s...
hr: Traženje %s...

en: An error occurred while querying server information.
hr: Došlo je do greškem prilikom upita informacija poslužitelja.

en: Server Information for "%s"
hr: Informacije poslužitelj za "%s"

en: The server doesn't offer any databases.
hr: Poslužitelj ne nudi baze podataka.

en: Copy Link
hr: Kopiraj poveznicu

en: Search
hr: Traži

en: F_ind
hr: P_ronađi

note: File Menu
en: _File
hr: _Datoteka

en: Speed _Reader
hr: Brzi čitač

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Quit
hr: _Odustani

note: Help Menu
en: _Help
hr: _Pomoć

en: About
hr: O programu

en: Search with:
hr: Traži pomoću:

en: _Dictionary Server
hr: _Poslužitelj rječnika

en: _Web Service
hr: _Web Servis

en: _Spell Checker
hr: _Provjera pravopisa

en: A client program to query different dictionaries.
hr: Klijent za upite raznim rječnicima.

en: Xfce4 Dictionary
hr: Xfce4 rječnik

en: dict.leo.org - German <-> English
hr: dict.leo.org - Njemački <-> Engleski

en: dict.leo.org - German <-> French
hr: dict.leo.org - Njemački <-> Francuski

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
hr: dict.leo.org - Njemački <-> Španjolski

en: dict.leo.org - German <-> Italian
hr: dict.leo.org - Njemački <-> Talijanski

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
hr: dict.leo.org - Njemački <-> Kineski

en: dict.cc - Dictionary
hr: dict.cc - Rječnik

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
hr: Wikipedia, slobodna enciklopedija (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
hr: Wiktionary, slobodni rječnik (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
hr: Merriam-Webster Online rječnik

en: Clear
hr: Očisti

en: You have chosen an invalid dictionary.
hr: Izabrali ste neispravan rječnik

en: General
hr: Općenito

en: <b>Default search method:</b>
hr: <b>Zadana metoda traženja:</b>

en: Dictionary Server
hr: Poslužitelj rječnika

en: Web Service
hr: Web Servis

en: Spell Checker
hr: Provjera pravopisa

en: Last used method
hr: Zadnja korištena metoda

en: <b>Colors:</b>
hr: <b>Boje:</b>

en: Links:
hr: Poveznice:

en: Phonetics:
hr: Fonetika:

en: Spelled correctly:
hr: Ispravno izgovoreno:

en: Spelled incorrectly:
hr: Neispravno izgovoreno:

en: <b>Panel Text Field:</b>
hr: <b>Tekstualno polje na ploči:</b>

en: Show text field in the panel
hr: Prikaži tekstualno polje na ploči

note: panel entry size
en: Text field size:
hr: Veličina tekstualnog polja:

note: server address
en: Server:
hr: Poslužitelj:

note: server port
en: Server Port:
hr: Port poslužitelja:

note: dictionary
en: Dictionary:
hr: Rječnik:

en: * (use all)
hr: * (koristi sve)

en: ! (use all, stop after first match)
hr: ! (koristi sve, stani nakon prvog podudarnog para)

en: <b>Web search URL:</b>
hr: <b>URL za pretragu mreže:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
hr: Unesite URL mrežne stranice koja nudi uslugu prijevoda ili rječnika. Koristite {word} kao popunu mjesta za traženu riječ.

en: Spell Check Program:
hr: Program provjere pravopisa:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
hr: <i>Program za provjeru pravopisa može biti 'enchant', 'aspell', 'ispell' ili aneki drugi program za provjeru pravopisa kojji je kompatibilan sa ispell naredbom.
    Ikona pokazuje postoji li unesena naredba.</i>
