Xfce Apps - en to hu translation catalogue (117 entries)

en: Dictionary
hu: Szótár

en: A plugin to query different dictionaries.
hu: Különböző szótárak lekérdezése

en: Ready
hu: Kész

en: Look up a word
hu: Szó keresése

en: Search term
hu: Keresőkifejezés

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
hu: A megadott szöveg keresése Dict kiszolgáló használatával

en: Search the given text using a web-based search engine
hu: A megadott szöveg keresése webes keresőmotorral

en: Check the given text with a spell checker
hu: A megadott szöveg helyesírásának ellenőrzése

en: Grab the focus on the text field in the panel
hu: Fókusz megragadása a panelen lévő szövegmezőn

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
hu: Önálló alkalmazás indítása, még ha a panelbővítmény fut is

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
hu: Az elsődleges kijelölés használata keresőkifejezésként

en: Be verbose
hu: Részletes kimenet

en: Show version information
hu: Verzióinformációk megjelenítése

en: [TEXT]
hu: [SZÖVEG]

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat ide jelentse: <%s>.

en: Dictionary Client
hu: Szótárkliens

en: A client program to query different dictionaries
hu: Kliensprogram különböző szótárak lekérdezéséhez.

en: Spell Checker Results:
hu: Helyesírás-ellenőrzés eredményei:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
hu[0]: %d javaslat található
hu[1]: %d javaslat található

en: Suggestions for "%s" (%s):
hu: Javaslatok erre: „%s” (%s)

en: "%s" is spelled correctly (%s).
hu: „%s” helyesen van írva (%s)

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
hu: Nem találhatók javaslatok ehhez: „%s” (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
hu: Hiba „%s” végrehajtásakor (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
hu: Állítsa be a helyesírás-ellenőrzés parancsát a beállítások ablakban.

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Process failed (%s)
hu: A folyamat meghiúsult (%s)

en: P_ause
hu: S_zünet

en: _Resume
hu: _Folytatás

en: S_top
hu: _Leállítás

en: Running
hu: Fut

en: Finished
hu: Befejeződött

en: _Back
hu: _Vissza

en: Speed Reader
hu: Gyorsolvasó

en: You must enter a text.
hu: Adjon meg egy szöveget.

en: Choose a file to load
hu: Válassza ki a betöltendő fájlt

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: The file '%s' could not be loaded.
hu: A fájl („%s”) nem tölthető be.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
hu[0]: (%d szó megjelenítése egyszerre)
hu[1]: (%d szó megjelenítése egyszerre)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
hu: Ez egy egyszerű gyorsolvasó segédprogram, amely segíti a gyors olvasás gyakorlását. Ezt szavak gyors felvillantásával éri el a képernyőn.

en: _Words per Minute:
hu: Sza_vak száma percenként:

en: _Mark Paragraphs
hu: Beke_zdések jelölése

en: Word _Grouping:
hu: Sza_vak csoportosítása:

en: _Font Size:
hu: Betű_méret:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
hu: Adja meg itt a felolvasni kívánt szöveget.
    
    Helyezze magát kényelembe, majd nyomja meg az Indítás gombot a gyorsolvasás megkezdéséhez.

en: Load the contents of a file
hu: Fájl tartalmának betöltése

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
hu: A szövegmező tartalmának törlése, és a vágólap tartalmának beillesztése

en: Clear the contents of the text field
hu: A szövegmező tartalmának törlése

en: _Start
hu: In_dítás

en: _Close
hu: _Bezárás

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
hu: A keresési URL üres. Ellenőrizze beállításait.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
hu: A böngésző nem nyitható meg. Ellenőrizze beállításait.

en: Invalid non-UTF8 input
hu: Érvénytelen nem UTF-8 bevitel

en: Error
hu: Hiba

en: warning
hu: figyelmeztetés

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
hu: „%s” keresése ezzel: „%s”

en: Web Search:
hu: Webkeresés:

en: Could not connect to server.
hu: Nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóhoz.

en: The server is not ready.
hu: A kiszolgáló nem áll készen.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
hu: A megadott szótár érvénytelen. Ellenőrizze beállításait.

en: Unknown error while querying the server.
hu: Ismeretlen hiba a kiszolgáló lekérdezésekor.

en: Dictionary Results:
hu: Szótári találatok:

en: No matches could be found for "%s".
hu: Nincs találat erre: „%s”.

en: %d definition found. | %d definitions found.
hu[0]: %d meghatározás található
hu[1]: %d meghatározás található

en: Querying %s...
hu: %s lekérdezése…

en: An error occurred while querying server information.
hu: Hiba történt a kiszolgálóinformációk lekérdezésekor.

en: Server Information for "%s"
hu: „%s” kiszolgálóinformációi

en: The server doesn't offer any databases.
hu: A kiszolgáló nem ajánl fel adatbázisokat.

en: Copy Link
hu: Hivatkozás másolása

en: Search
hu: Keresés

en: F_ind
hu: _Keresés

note: File Menu
en: _File
hu: _Fájl

en: Speed _Reader
hu: _Gyorsolvasó

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Quit
hu: _Kilépés

note: Help Menu
en: _Help
hu: _Súgó

en: About
hu: Névjegy

en: Search with:
hu: Keresés ezzel:

en: _Dictionary Server
hu: _Szótárkiszolgáló

en: _Web Service
hu: _Webszolgáltatás

en: _Spell Checker
hu: _Helyesírás-ellenőrző

en: A client program to query different dictionaries.
hu: Kliensprogram különböző szótárak lekérdezéséhez.

en: Xfce4 Dictionary
hu: Xfce 4 szótár

en: dict.leo.org - German <-> English
hu: dict.leo.org – német <-> English

en: dict.leo.org - German <-> French
hu: dict.leo.org – német <-> francia

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
hu: dict.leo.org – német <-> spanyol

en: dict.leo.org - German <-> Italian
hu: dict.leo.org – német <-> olasz

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
hu: dict.leo.org – német <-> kínai

en: dict.cc - Dictionary
hu: dict.cc - szótár

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
hu: Wikipedia, a szabad enciklopédia (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
hu: Wiktionary, a szabad szótár (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
hu: Merriam-Webster online szótár

en: Clear
hu: Törlés

en: You have chosen an invalid dictionary.
hu: Érvénytelen szótárat választott.

en: General
hu: Általános

en: <b>Default search method:</b>
hu: <b>Alapértelmezett keresési módszer:</b>

en: Dictionary Server
hu: Szótárkiszolgáló

en: Web Service
hu: Webszolgáltatás

en: Spell Checker
hu: Helyesírás-ellenőrző

en: Last used method
hu: Utoljára használt módszer

en: <b>Colors:</b>
hu: <b>Színek:</b>

en: Links:
hu: Hivatkozások:

en: Phonetics:
hu: Fonetikus szimbólumok:

en: Spelled correctly:
hu: Helyesen írt:

en: Spelled incorrectly:
hu: Helytelenül írt:

en: <b>Panel Text Field:</b>
hu: <b>Panel szövegmezője:</b>

en: Show text field in the panel
hu: Szövegmező megjelenítése a panelen

note: panel entry size
en: Text field size:
hu: Szövegmező mérete:

note: server address
en: Server:
hu: Kiszolgáló:

note: server port
en: Server Port:
hu: Kiszolgáló portja:

note: dictionary
en: Dictionary:
hu: Szótár:

en: * (use all)
hu: * (összes használata)

en: ! (use all, stop after first match)
hu: ! (összes használata, első találat után megáll)

en: <b>Web search URL:</b>
hu: <b>Webkereső URL:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
hu: Adja meg egy fordítási vagy szótárszolgáltatásokat nyújtó weboldal URL-címét. A {word} helykitöltővel jelezze a keresett szó helyét.

en: Spell Check Program:
hu: Helyesírás-ellenőrző program:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
hu: <i>A helyesírás-ellenőrző az „enchant”, „aspell”, „ispell”, vagy bármely más ispell-kompatibilis helyesírás-ellenőrző program lehet.
    Az ikon megjeleníti, hogy a megadott parancs létezik-e.</i>
