Xfce Apps - en to ms translation catalogue (117 entries)

en: Dictionary
ms: Kamus

en: A plugin to query different dictionaries.
ms: Sebuah pemalam yang menanya pelbagai kamus.

en: Ready
ms: Sedia

en: Look up a word
ms: Cari perkataan

en: Search term
ms: Gelintar istilah

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
ms: Gelintar teks yang diberi menggunakan pelayan Kamus (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
ms: Gelintar teks diberi menggunakan enjin gelintar berdasarkan-sesawang

en: Check the given text with a spell checker
ms: Semak teks diberi dengan penyemak ejaan

en: Grab the focus on the text field in the panel
ms: Dapatkan fokus pada meda nteks di dalam panel

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
ms: Mula aplikasi berdiri-sendiri jika pemalam panel dimuatkan

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
ms: Dapatkan kandungan pemilihan UTAMA dan guna ia sebagai teks gelintar

en: Be verbose
ms: Biar berjela

en: Show version information
ms: Tunjuk maklumat versi

en: [TEXT]
ms: [TEKS]

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Dictionary Client
ms: Klien Kamus

en: A client program to query different dictionaries
ms: Sebuah program klien yang menanya pelbagai jenis kamus

en: Spell Checker Results:
ms: Hasil Penyemak Ejaan:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
ms[0]: %d cadangan ditemui.

en: Suggestions for "%s" (%s):
ms: Cadangan untuk "%s" (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
ms: "%s" dieja dengan betul (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
ms: Tiada cadangan ditemui untuk "%s" (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
ms: Ralat ketika melakukan "%s" (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
ms: Sila tetapkan perintah semak ejaan di dalam dialog keutamaan.

en: Invalid input
ms: Input tidak sah

en: Process failed (%s)
ms: Proses mengalami kegagalan (%s)

en: P_ause
ms: _Jeda

en: _Resume
ms: _Sambung Semula

en: S_top
ms: _Henti

en: Running
ms: Berjalan

en: Finished
ms: Selesai

en: _Back
ms: _Undur

en: Speed Reader
ms: Pembaca Kelajuan

en: You must enter a text.
ms: Anda mesti masukkan satu teks.

en: Choose a file to load
ms: Pilih satu fail untuk dimuatkan

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Open
ms: _Buka

en: The file '%s' could not be loaded.
ms: Fail '%s' tidak dapat dimuatkan.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
ms[0]: (papar %d perkataan pada satu masa)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
ms: Merupakan utilit membaca laju yang mudah untuk melatih anda baca dengan lebih pantas. Ia memaparkan perkatan pada kelajuan pantas di atas skrin.

en: _Words per Minute:
ms: Pe_rkataan per Minit:

en: _Mark Paragraphs
ms: Perenggan _Tanda

en: Word _Grouping:
ms: K_umpulan Perkataan:

en: _Font Size:
ms: Saiz _Fon:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
ms: Masukkan beberapa teks di sini yang anda mahu baca.
    
    Bertenang dan rehatkan diri anda, kemudian tekan Mula untuk mula pembacaan pantas.

en: Load the contents of a file
ms: Muat kandungan sebuah fail

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
ms: Kosongkan kandungan medan teks dan tampal kandungan dari papan keratan

en: Clear the contents of the text field
ms: Kosongkan kandungan medan teks

en: _Start
ms: _Mula

en: _Close
ms: _Tutup

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
ms: URL gelintar adalah kosong. Sila semak keutamaan anda.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
ms: Pelayar tidak dapat dibuka. Sila semak keutamaan anda.

en: Invalid non-UTF8 input
ms: Input bukan-UTF8 tidak sah

en: Error
ms: Ralat

en: warning
ms: amaran

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
ms: Gelintar "%s" menggunakan "%s"

en: Web Search:
ms: Gelintar Sesawang:

en: Could not connect to server.
ms: Tidak dapat sambung ke pelayan.

en: The server is not ready.
ms: Pelayan belum sedia.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
ms: Kamus tidak sah dinyatakan. Sila semak keutamaan anda.

en: Unknown error while querying the server.
ms: Ralat tidak diketahui ketika menanya pelayan.

en: Dictionary Results:
ms: Hasil Kamus:

en: No matches could be found for "%s".
ms: Tiada padanan ditemui untuk "%s".

en: %d definition found. | %d definitions found.
ms[0]: %d takrifan ditemui.

en: Querying %s...
ms: Menanya %s...

en: An error occurred while querying server information.
ms: Satu ralat berlaku ketika menanya maklumat pelayan.

en: Server Information for "%s"
ms: Maklumat pelayan untuk "%s"

en: The server doesn't offer any databases.
ms: Pelayan tidak menawarkan apa-apa pangkalan data.

en: Copy Link
ms: Salin Pautan

en: Search
ms: Gelintar

en: F_ind
ms: _Cari

note: File Menu
en: _File
ms: _Fail

en: Speed _Reader
ms: Pem_baca Pantas

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Quit
ms: K_eluar

note: Help Menu
en: _Help
ms: _Bantuan

en: About
ms: Perihal

en: Search with:
ms: Gelintar dengan:

en: _Dictionary Server
ms: Pelayan Ka_mus

en: _Web Service
ms: Perkhidmatan Sesa_wang

en: _Spell Checker
ms: Penyemak _Ejaan

en: A client program to query different dictionaries.
ms: Merupakan program klien untuk menanya pelbagai jenis kamus.

en: Xfce4 Dictionary
ms: Kamus Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
ms: dict.leo.org - Jerman <-> Inggeris

en: dict.leo.org - German <-> French
ms: dict.leo.org - Jerman <-> Perancis

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
ms: dict.leo.org - Jerman <-> Sepanyol

en: dict.leo.org - German <-> Italian
ms: dict.leo.org - Jerman <-> Itali

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
ms: dict.leo.org - Jerman <-> Cina

en: dict.cc - Dictionary
ms: dict.cc - Kamus

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
ms: Wikipedia, ensiklopedia bebas (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
ms: Wiktionary, kamus bebas (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
ms: Kamus Atas-Talian Merriam-Webster

en: Clear
ms: Kosongkan

en: You have chosen an invalid dictionary.
ms: Anda telah pilih satu kamus yang tidak sah.

en: General
ms: Am

en: <b>Default search method:</b>
ms: <b>Kaedah gelintar lalai:</b>

en: Dictionary Server
ms: Pelayan Kamus

en: Web Service
ms: Perkhidmatan Sesawang

en: Spell Checker
ms: Penyemak Ejaan

en: Last used method
ms: Kaedah terakhir diguna

en: <b>Colors:</b>
ms: <b>Warna:</b>

en: Links:
ms: Pautan:

en: Phonetics:
ms: Fonetik:

en: Spelled correctly:
ms: Dieja dengan betul:

en: Spelled incorrectly:
ms: Tersalah eja:

en: <b>Panel Text Field:</b>
ms: <b>Medan Teks Panel:</b>

en: Show text field in the panel
ms: Tunjuk medan teks dalam panel

note: panel entry size
en: Text field size:
ms: Saiz medan teks:

note: server address
en: Server:
ms: Pelayan:

note: server port
en: Server Port:
ms: Port Pelayan:

note: dictionary
en: Dictionary:
ms: Kamus:

en: * (use all)
ms: * (guna semua)

en: ! (use all, stop after first match)
ms: ! (guna semua, henti selepas padanan pertama)

en: <b>Web search URL:</b>
ms: <b>URL gelintar Sesawang:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
ms: Masukkan URL laman sesawang yang menawarkan perkhidmatan terjemahan atau kamus. Guna {word} sebagai placeholder untuk perkataan digelintar.

en: Spell Check Program:
ms: Program Semak Ejaan:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
ms: <i>Program semak ejaan boleh jadi 'enchant', 'aspell', 'ispell' atau mana-mana program semak ejaan lain yang serasi dengan perintah ispell.
    Icon tunjukkan sama ada perintah yang dimasukkan telah wujud.</i>
