Xfce Apps - en to nb translation catalogue (116 entries)

en: Dictionary
nb: Ordliste

en: A plugin to query different dictionaries.
nb: Ordliste for hurtig tilgang til forskjellige ordlister.

en: Ready
nb: Klar

en: Look up a word
nb: Søk opp et ord

en: Search term
nb: Søkestreng:

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
nb: Søk etter tekst med Dict-tjener (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
nb: Søk etter tekst med nettbasert søkemotor

en: Check the given text with a spell checker
nb: Kontroller denne teksten med ordliste

en: Grab the focus on the text field in the panel
nb: Rett fokus mot tekstfeltet i panelet

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
nb: Start frittstående program selv om panelprogram har startet

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
nb: Bruker primærvalgt tekst og bruker denne som søketekst.

en: Be verbose
nb: Vis utdypende utdata

en: Show version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: [TEXT]
nb: [TEKST]

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Meld inn feil til <%s>.

en: Dictionary Client
nb: Ordlisteklient

en: A client program to query different dictionaries
nb: Et klientprogram for å søke i forskjellige ordlister

en: Spell Checker Results:
nb: Stavekontroll-resultater:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
nb[0]: %d forslag funnet
nb[1]: %d forslag funnet

en: Suggestions for "%s" (%s):
nb: Forslag for «%s» (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
nb: «%s» er stavet rett (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
nb: Fant ingen forslag for «%s» (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
nb: Feil under kjøring av «%s» (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
nb: Angi stavekontroll-kommando i vinduet for brukervalg.

en: Invalid input
nb: Ugyldig inndata

en: Process failed (%s)
nb: Prosess feilet (%s)

en: _Resume
nb: _Fortsett

en: S_top
nb: S_topp

en: Running
nb: Kjører

en: Finished
nb: Ferdig

en: _Back
nb: _Tilbake

en: Speed Reader
nb: Hastighetsleser

en: You must enter a text.
nb: Du må skrive inn tekst

en: Choose a file to load
nb: Velg en fil å lese inn

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: The file '%s' could not be loaded.
nb: Filen «%s» kan ikke lastes inn.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
nb[0]: (vis %d ord om gangen)
nb[1]: (vis %d ord om gangen)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
nb: Dette er et lettfattelig hastighetslesningsverktøy for å hjelpe deg med å lese raskere. Dette gjøres ved å blinke ord i hurtig frekvens over skjermen.

en: _Words per Minute:
nb: _Ord per minutt:

en: _Mark Paragraphs
nb: _Merk avsnitt

en: Word _Grouping:
nb: _Gruppering av ord:

en: _Font Size:
nb: _Fontstørrelse:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
nb: Skriv noe tekst her som du vil lese.
    
    Vær avslappet og komfortabel, trykk så Start for å begynne hastighetslesning.

en: Load the contents of a file
nb: Last inn innholdet i en fil

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
nb: Fjern innholdet i tekstfeltet og kopier innholdet til utklippstavlen

en: Clear the contents of the text field
nb: Fjern innholdet i tekstfeltet

en: _Close
nb: _Lukk

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
nb: Søkenettadressen er tom. Kontroller innstillingene.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
nb: Nettleseren kunne ikke startes. Kontroller innstillingene.

en: Invalid non-UTF8 input
nb: Ugyldig inndata, er ikke UTF-8

en: Error
nb: Feil

en: warning
nb: advarsel

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
nb: Søk etter «%s» ved bruk av «%s»

en: Web Search:
nb: Nettsøk:

en: Could not connect to server.
nb: Klarte ikke kontakte tjener.

en: The server is not ready.
nb: Tjeneren er ikke klar.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
nb: Ugyldig ordliste angitt. Kontroller innstillingene.

en: Unknown error while querying the server.
nb: Ukjent feil ved spørring mot tjeneren.

en: Dictionary Results:
nb: Resultat fra ordbok:

en: No matches could be found for "%s".
nb: Ingen treff ble funnet for «%s».

en: %d definition found. | %d definitions found.
nb[0]: %d definisjon funnet.
nb[1]: %d definisjoner funnet.

en: Querying %s...
nb: Søker %s …

en: An error occurred while querying server information.
nb: En feil oppsto ved spørring etter tjenerinformasjon.

en: Server Information for "%s"
nb: Tjenerinformasjon for «%s»

en: The server doesn't offer any databases.
nb: Tjeneren tilbyr ingen databaser.

en: Copy Link
nb: Kopier lenke

en: Search
nb: Søk

en: F_ind
nb: F_inn

note: File Menu
en: _File
nb: _Fil

en: Speed _Reader
nb: Hastighets_leser

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Quit
nb: _Avslutt

note: Help Menu
en: _Help
nb: _Hjelp

en: About
nb: Om

en: Search with:
nb: Søk med:

en: _Dictionary Server
nb: _Ordlistetjener

en: _Web Service
nb: _Nettjeneste

en: _Spell Checker
nb: _Stavekontroll

en: A client program to query different dictionaries.
nb: Et klientprogram for å søke i forskjellige ordlister.

en: Xfce4 Dictionary
nb: Xfce4-ordliste

en: dict.leo.org - German <-> English
nb: dict.leo.org - Tysk <-> Engelsk

en: dict.leo.org - German <-> French
nb: dict.leo.org - Tysk <-> Fransk

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
nb: dict.leo.org - Tysk <-> Spansk

en: dict.leo.org - German <-> Italian
nb: dict.leo.org - Tysk <-> Italiensk

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
nb: dict.leo.org - Tysk <-> Kinesisk

en: dict.cc - Dictionary
nb: dict.cc - Ordbok

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
nb: Wikipedia, gratis leksikon (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
nb: Wiktionary, gratis ordliste (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
nb: Merriam-Webster nettbasert ordliste

en: Clear
nb: Tøm

en: You have chosen an invalid dictionary.
nb: Du har valgt ugyldig ordliste.

en: General
nb: Generelt

en: <b>Default search method:</b>
nb: <b>Forvalgt søkemetode:</b>

en: Dictionary Server
nb: Ordlistetjener

en: Web Service
nb: Nettjeneste

en: Spell Checker
nb: Stavekontroll

en: Last used method
nb: Sist brukte metode

en: <b>Colors:</b>
nb: <b>Farger:</b>

en: Links:
nb: Lenker:

en: Phonetics:
nb: Fonetikk:

en: Spelled correctly:
nb: Korrekt stavet:

en: Spelled incorrectly:
nb: Feilstavet:

en: <b>Panel Text Field:</b>
nb: <b>Panel-tekstfelt:</b>

en: Show text field in the panel
nb: Vis tekstfelt i panelet

note: panel entry size
en: Text field size:
nb: Tekstfeltstørrelse:

note: server address
en: Server:
nb: Tjener:

note: server port
en: Server Port:
nb: Tjenerport:

note: dictionary
en: Dictionary:
nb: Ordliste:

en: * (use all)
nb: * (bruk alle)

en: ! (use all, stop after first match)
nb: ! (bruk alle, stopp etter første treff)

en: <b>Web search URL:</b>
nb: <b>Nettsøk-URL:</b>

en: URL:
nb: Nettadresse:

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
nb: Skriv inn nettadresse til side som tilbyr oversettelse eller ordboktjenester. Bruk {word} som plassholder for gitt søkeord.

en: Spell Check Program:
nb: Stavekontrollprogram:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
nb: <i>Stavekontrollprogram kan være «enchant», «aspell», «ispell» eller andre stavekontrollprogrammer som er kompatible med ispells kommandosyntaks.
    Ikonet viser om angitt kommando eksisterer.</i>
