Xfce Apps - en to nl translation catalogue (116 entries)

en: Dictionary
nl: Woordenboek

en: A plugin to query different dictionaries.
nl: Een invoegtoepassing om verschillende woordenboeken te raadplegen.

en: Ready
nl: Klaar

en: Look up a word
nl: Een woord opzoeken

en: Search term
nl: Zoekterm

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
nl: Zoek de gegeven tekst op met behulp van een Dict-server (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
nl: Zoek de gegeven tekst op met behulp van een internetzoekmachine

en: Check the given text with a spell checker
nl: Kijk de gegeven tekst na met de spellingcontrole

en: Grab the focus on the text field in the panel
nl: Plaats de scherpstelling op het tekst-invoerveld in de werkbalk

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
nl: Start de onafhankelijke toepassing ook als de invoegtoepassing voor de werkbalk geladen is

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
nl: Gebruikt de PRIMAIRE selectie-inhoud als zoektermen

en: Be verbose
nl: Wees breedsprakig

en: Show version information
nl: Toon versie-informatie

en: [TEXT]
nl: [TEKST]

en: Please report bugs to <%s>.
nl: Rapporteer problemen a.u.b. aan <%s>.

en: Dictionary Client
nl: Woordenboek

en: A client program to query different dictionaries
nl: Een cliëntprogramma om verschillende woordenboeken te bevragen

en: Spell Checker Results:
nl: Resultaten van spellingcontrole:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
nl[0]: %d suggestie gevonden.
nl[1]: %d suggesties gevonden.

en: Suggestions for "%s" (%s):
nl: Suggesties voor '%s' (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
nl: '%s' is correct gespeld (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
nl: Geen suggesties gevonden voor '%s' (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
nl: Fout bij het uitvoeren van '%s' (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
nl: Stel a.u.b. een opdracht voor spellingcontrole in, in de voorkeuren-dialoog.

en: Invalid input
nl: Ongeldige invoer

en: Process failed (%s)
nl: Fout bij verwerken (%s)

en: P_ause
nl: P_auzeer

en: _Resume
nl: _Hervat

en: S_top
nl: Sto_ppen

en: Running
nl: Draait

en: Finished
nl: Beëindigd

en: _Back
nl: _Terug

en: Speed Reader
nl: Snellezer

en: You must enter a text.
nl: U moet een tekst invoeren.

en: Choose a file to load
nl: Kies een bestand om te laden

en: _Cancel
nl: _Afbreken

en: _Open
nl: _Openen

en: The file '%s' could not be loaded.
nl: Het bestand '%s' kon niet worden geladen.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
nl[0]: (toon %d woord per keer)
nl[1]: (toon %d woorden per keer

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
nl: Dit is een makkelijk snelleesgereedschapje, om u te helpen met oefenen om sneller te lezen. Het doet dit door woorden in hoog tempo op het scherm op te laten flitsen.

en: _Words per Minute:
nl: _Woorden per minuut:

en: _Mark Paragraphs
nl: _Markeer alinea's

en: Word _Grouping:
nl: Woord_groepering:

en: _Font Size:
nl: _Lettertypegrootte:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
nl: Voer hier wat tekst in, die u zou willen lezen.
    
    Ontspan uzelf en maak het u gemakkelijk; druk daarna op Start om te beginnen met snellezen.

en: Load the contents of a file
nl: De inhoud van een bestand laden

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
nl: Maak de inhoud van het tekstveld leeg en plak daarin de inhoud van het klembord

en: Clear the contents of the text field
nl: Maak de inhoud van het tekstveld leeg

en: _Close
nl: _Sluiten

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
nl: Het zoek-webadres is leeg. Controleer a.u.b. uw voorkeuren.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
nl: De browser kon niet geopend worden. Controleer a.u.b. uw voorkeuren.

en: Invalid non-UTF8 input
nl: Ongeldige invoer (geen UTF-8)

en: Error
nl: Fout

en: warning
nl: waarschuwing

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
nl: Zoek '%s' met '%s'

en: Web Search:
nl: Webzoektocht:

en: Could not connect to server.
nl: Kon geen verbinding maken met de server.

en: The server is not ready.
nl: De server is niet klaar.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
nl: Ongeldig woordenboek. Kijk a.u.b. uw voorkeuren na.

en: Unknown error while querying the server.
nl: Onbekende fout bij het raadplegen van de server.

en: Dictionary Results:
nl: Woordenboekresultaten:

en: No matches could be found for "%s".
nl: Kon geen overeenkomsten vinden voor '%s'.

en: %d definition found. | %d definitions found.
nl[0]: %d definitie gevonden.
nl[1]: %d definities gevonden.

en: Querying %s...
nl: %s aan het raadplegen...

en: An error occurred while querying server information.
nl: Er is een fout opgetreden bij het opvragen van serverinformatie.

en: Server Information for "%s"
nl: Server-informatie voor '%s'

en: The server doesn't offer any databases.
nl: Deze server biedt geen gegevensbanken aan.

en: Copy Link
nl: Kopieer koppeling

en: Search
nl: Zoeken

en: F_ind
nl: _Zoeken

note: File Menu
en: _File
nl: _Bestand

en: Speed _Reader
nl: Snel_lezer

en: _Preferences
nl: Voorkeuren

en: _Quit
nl: _Afsluiten

note: Help Menu
en: _Help
nl: _Hulp

en: About
nl: Over

en: Search with:
nl: Zoek met:

en: _Dictionary Server
nl: _Woordenboek-server

en: _Web Service
nl: _Webdienst

en: _Spell Checker
nl: _Spellingcontrole

en: A client program to query different dictionaries.
nl: Een programma om verschillende woordenboeken te raadplegen.

en: Xfce4 Dictionary
nl: Xfce4 woordenboek

en: dict.leo.org - German <-> English
nl: dict.leo.org - Duits <-> Engels

en: dict.leo.org - German <-> French
nl: dict.leo.org - Duits <-> Frans

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
nl: dict.leo.org - Duits <-> Spaans

en: dict.leo.org - German <-> Italian
nl: dict.leo.org - Duits <-> Italiaans

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
nl: dict.leo.org - Duits <-> Chinees

en: dict.cc - Dictionary
nl: dict.cc - Woordenboek

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
nl: Wikipedia, de vrije encyclopedie (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
nl: Wikiwoordenboek, het vrije woordenboek (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
nl: Merriam-Webster internetwoordenboek

en: Clear
nl: Wissen

en: You have chosen an invalid dictionary.
nl: Ongeldig woordenboek gekozen.

en: General
nl: Algemeen

en: <b>Default search method:</b>
nl: <b>Standaard-zoekmethode:</b>

en: Dictionary Server
nl: Woordenboekserver

en: Web Service
nl: Webdienst

en: Spell Checker
nl: Spellingcontrole

en: Last used method
nl: Laatstgebruikte methode

en: <b>Colors:</b>
nl: <b>Kleuren:</b>

en: Links:
nl: Koppelingen:

en: Phonetics:
nl: Fonetisch:

en: Spelled correctly:
nl: Correct gespeld:

en: Spelled incorrectly:
nl: Verkeerd gespeld:

en: <b>Panel Text Field:</b>
nl: <b>Invoerveld in werkbalk:</b>

en: Show text field in the panel
nl: Invoerveld weergeven in werkbalk

note: panel entry size
en: Text field size:
nl: Grootte tekstveld:

note: server port
en: Server Port:
nl: Serverpoort:

note: dictionary
en: Dictionary:
nl: Woordenboek:

en: * (use all)
nl: * (allemaal gebruiken)

en: ! (use all, stop after first match)
nl: ! (allemaal gebruiken, stoppen na eerste overeenkomende term)

en: <b>Web search URL:</b>
nl: <b>Webadres van internetzoekmachine:</b>

en: URL:
nl: Webadres:

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
nl: Geef een webadres in van een webstek die als woordenboek kan dienen.
    Gebruik {word} op de plaats van het op te zoeken woord.

en: Spell Check Program:
nl: Spellingcontrole-programma:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
nl: <i>Het spellingcontroleprogramma kan 'enchant', 'aspell', 'ispell' of een ander spellingcontroleprogramma zijn dat verenigbaar is met de opdracht ispell.
    Het pictogram geeft aan of de ingegeven opdracht bestaat.</i>
