Xfce Apps - en to oc translation catalogue (111 entries)

en: Dictionary
oc: Diccionari

en: A plugin to query different dictionaries.
oc: Un empeuton per consultar diferents diccionaris.

en: Ready
oc: Prèst

en: Look up a word
oc: Recercar un mot

en: Search term
oc: Recercar un tèrme

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
oc: Recercar lo tèxte picat en utilizant un servidor de diccionari (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
oc: Recercar lo tèxte picat en utilizant un motor de recèrca basat sul Web

en: Check the given text with a spell checker
oc: Verificar lo tèxte donat amb un corrector ortografic

en: Grab the focus on the text field in the panel
oc: Donar lo focus al camp de tèxte dins lo tablèu de bòrd

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
oc: Aviar l'aplicacion autonòma quitament se l'empeuton del tablèu de bòrd es cargat

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
oc: Extraire la seleccion PRIMÀRIA e l'utilizar comA tèxte de recercar

en: Be verbose
oc: Mòde charraire

en: Show version information
oc: Afichar las informacions sus la version

en: [TEXT]
oc: [TÈXTE]

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai, senhalatz los bugs a <%s>.

en: Dictionary Client
oc: Client diccionari

en: Spell Checker Results:
oc: Resultats del corrector ortografic:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
oc[0]: %d suggestion trobada.
oc[1]: %d suggestions trobadas.

en: Suggestions for "%s" (%s):
oc: Suggestions per « %s » (%s) :

en: "%s" is spelled correctly (%s).
oc: « %s » es escrich corrèctament (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
oc: Cap de suggestion a pas pogut èsser trobada per « %s » (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
oc: Error al moment de l'execucion de « %s » (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
oc: Definissètz la comanda de verificacion ortografica dins la fenèstra de las preferéncias.

en: Invalid input
oc: Entrada incorrècta

en: Process failed (%s)
oc: Fracàs del processus (%s)

en: P_ause
oc: P_ausa

en: _Resume
oc: _Resumit

en: Running
oc: En foncionament

en: Finished
oc: Acabat

en: _Back
oc: _Precedent

en: Speed Reader
oc: Lector rapid

en: You must enter a text.
oc: Vos cal escriure un tèxte.

en: Choose a file to load
oc: Causir un fichièr de cargar

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Open
oc: _Dobrir

en: The file '%s' could not be loaded.
oc: Lo fichièr '%s' pòt pas èsser cargat.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
oc[0]: (Afichar %d mot a l'encòp)
oc[1]: (Afichar %d mots a l'encòp)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
oc: S'agís d'un logicial per vos ajudar a legir mai viste. Vos ajuda en fasent clucatejar de mots rapidament sus l'ecran.

en: _Words per Minute:
oc: Mot per minuta :

en: _Mark Paragraphs
oc: _Marca de paragrafes

en: Word _Grouping:
oc: Grop de mots :

en: _Font Size:
oc: Talha dels caractèrs :

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
oc: Escriure un tèxte que vos agradariá de legir.
    
    S'assetar confortablament, clicar sus Aviar per començar la lectura rapida.

en: Load the contents of a file
oc: Cargar lo contengut d'un fichièr

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
oc: Escafar lo contengut del camp tèxte e copiar lo contengut del quichapapièrs

en: Clear the contents of the text field
oc: Escafar lo contengut del camp tèxte

en: _Start
oc: _Aviar

en: _Close
oc: _Tampar

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
oc: L'URL de recèrca es voida. Verificatz las preferéncias.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
oc: Lo navigador a pas pogut èsser dobèrt. Verificatz las preferéncias.

en: Invalid non-UTF8 input
oc: Entrada non-UTF8 invalida

en: warning
oc: avertiment

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
oc: Cercar « %s » amb « %s »

en: Web Search:
oc: Recèrca sul Web :

en: Could not connect to server.
oc: Impossible de se connectar al servidor.

en: The server is not ready.
oc: Lo servidor es pas prèst.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
oc: Diccionari especificat invalid. Se vos plai, verificatz vòstras preferéncias.

en: Unknown error while querying the server.
oc: Error desconeguda al moment d'una requèsta al servidor.

en: Dictionary Results:
oc: Resultats del diccionari :

en: No matches could be found for "%s".
oc: Cap de responsa a pas pogut èsser trobada per « %s ».

en: %d definition found. | %d definitions found.
oc[0]: %d definicion trobada.
oc[1]: %d definicions trobadas.

en: Querying %s...
oc: Requèsta a %s...

en: Server Information for "%s"
oc: Informacions pel servidor « %s »

en: The server doesn't offer any databases.
oc: Lo servidor provesís pas cap de banca de donadas.

en: Copy Link
oc: Copiar lo ligam

en: Search
oc: Recercar

note: File Menu
en: _File
oc: _Fichièr

en: Speed _Reader
oc: Lector _Rapid

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Quit
oc: _Quitar

note: Help Menu
en: _Help
oc: _Ajuda

en: About
oc: A prepaus

en: Search with:
oc: Recercar amb :

en: _Dictionary Server
oc: Servidor de _diccionari

en: _Web Service
oc: Servici _web

en: _Spell Checker
oc: _Verificador ortografic

en: A client program to query different dictionaries.
oc: Una aplicacion per consultar diferents diccionaris.

en: Xfce4 Dictionary
oc: Diccionari Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
oc: dict.leo.org - Alemand <-> Anglés

en: dict.leo.org - German <-> French
oc: dict.leo.org - Alemand <-> Francés

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
oc: dict.leo.org - Alemand <-> Espanhòl

en: dict.leo.org - German <-> Italian
oc: dict.leo.org - Alemand <-> Italian

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
oc: dict.leo.org - Alemand <-> Chinés

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
oc: Wikipèdia, l'enciclopèdia libre (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
oc: Wikiccionari, lo diccionari libre (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
oc: Diccionari en linha Merriam-Webster

en: Clear
oc: Escafar

en: You have chosen an invalid dictionary.
oc: Avètz causit un diccionari invalid.

en: <b>Default search method:</b>
oc: <b>Metòde de recèrca per defaut :</b>

en: Dictionary Server
oc: Servidor de diccionari

en: Web Service
oc: Servici web

en: Spell Checker
oc: Verificador ortografic

en: Last used method
oc: Darrièr metòde utilizat

en: <b>Colors:</b>
oc: <b>Colors :</b>

en: Links:
oc: Ligams :

en: Phonetics:
oc: Fonetica :

en: Spelled correctly:
oc: Letrajada corrècta :

en: Spelled incorrectly:
oc: Letrajada incorrècta :

en: <b>Panel Text Field:</b>
oc: <b>Zòna de tèxte del tablèu de bòrd :</b>

en: Show text field in the panel
oc: Afichar la zòna de tèxte sul tablèu de bòrd

note: panel entry size
en: Text field size:
oc: Talha de la zòna de tèxte :

note: server address
en: Server:
oc: Servidor :

note: server port
en: Server Port:
oc: Pòrt del servidor :

note: dictionary
en: Dictionary:
oc: Diccionari :

en: * (use all)
oc: * (totes)

en: ! (use all, stop after first match)
oc: ! (totes, s'arrèsta a la primièra responsa)

en: <b>Web search URL:</b>
oc: <b>URL per la recèrca :</b>

en: URL:
oc: URL :

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
oc: Inscrivissètz l'adreça d'un site web qu'ofrís un servici de traduccion o de diccionari. Utilizatz {mot} coma paramètre pel mot recercat.

en: Spell Check Program:
oc: Programa per verificar l'ortografia :

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
oc: <i>Lo programa per verificar l'ortografia pòt èsser 'enchant', 'aspell', 'ispell' o quin autre programa compatible que siá amb las comandas ispell.
    L'icòna indica l'existéncia de la comanda picada.</i>
