Xfce Apps - en to pl translation catalogue (116 entries)

en: Dictionary
pl: Słownik

en: A plugin to query different dictionaries.
pl: Umożliwia wyszukiwanie wyrażeń w różnych słownikach

en: Ready
pl: Gotowy

en: Look up a word
pl: Wyszukuje wyrażenie

en: Search term
pl: Wyszukiwanie...

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
pl: Wyszukuje wprowadzone wyrażenie przy użyciu serwera Dict (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
pl: Wyszukuje wprowadzone wyrażenie przy użyciu usługi internetowej

en: Check the given text with a spell checker
pl: Sprawdza poprawność pisowni wprowadzonego wyrażenia

en: Grab the focus on the text field in the panel
pl: Zaznacza pole tekstowe panelu

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
pl: Uruchamia program nawet gdy aplet panelu jest wczytany

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
pl: Używa zawartości schowka jako poszukiwanego ciągu

en: Be verbose
pl: Wypisuje szczegółowe komunikaty

en: Show version information
pl: Wyświetla informacje o wersji i kończy

en: [TEXT]
pl: [TEKST]

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Dictionary Client
pl: Klient słownika

en: A client program to query different dictionaries
pl: Umożliwia wyszukiwanie wyrażeń w różnych słownikach

en: Spell Checker Results:
pl: Wyniki sprawdzania pisowni:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
pl[0]: Odnaleziono %d sugestię pisowni
pl[1]: Odnaleziono %d sugestie pisowni
pl[2]: Odnaleziono %d sugestii pisowni
pl[3]: Odnaleziono %d sugestii pisowni

en: Suggestions for "%s" (%s):
pl: Sugestie dla „%s” (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
pl: Wyrażenie „%s” jest zapisane poprawnie (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
pl: Nie odnaleziono sugestii pisowni wyrażenia „%s” (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania „%s”: %s.

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
pl: Proszę wprowadzić polecenie sprawdzania pisowni w oknie preferencji.

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: Process failed (%s)
pl: Nieudane działanie (%s)

en: P_ause
pl: W_strzymaj

en: _Resume
pl: _Wznów

en: S_top
pl: Za_trzymaj

en: Running
pl: Działanie

en: Finished
pl: Zakończono

en: _Back
pl: _Wstecz

en: Speed Reader
pl: Szybkie czytanie

en: You must enter a text.
pl: Proszę wprowadzić tekst.

en: Choose a file to load
pl: Wybór pliku

en: _Cancel
pl: Anu_luj

en: _Open
pl: _Otwórz

en: The file '%s' could not be loaded.
pl: Nie udało się wczytać pliku „%s”.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
pl[0]: (wyświetla %d słowo jednocześnie)
pl[1]: (wyświetla %d słowa jednocześnie)
pl[2]: (wyświetla %d słów jednocześnie)
pl[3]: (wyświetla %d słów jednocześnie)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
pl: Oto proste narzędzie do pomocy w nauce szybszego czytania, wyświetlające na ekranie tekst z dużą prędkością.

en: _Words per Minute:
pl: _Tempo wyświetlania (słowa/min):

en: _Mark Paragraphs
pl: _Oznaczanie akapitów

en: Word _Grouping:
pl: Ilość g_rupowanych słów:

en: _Font Size:
pl: _Rozmiar czcionki:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
pl: W tym miejscu należy wprowadzić wprowadzić tekst do przeczytania.
    
    Proszę się odprężyć i przygotować. Tekst zostanie wyświetlony po wciśnięciu przycisku „Rozpocznij”.

en: Load the contents of a file
pl: Wczytuje zawartość pliku

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
pl: Czyści zawartość pola tekstowego i wkleja zawartość schowka

en: Clear the contents of the text field
pl: Czyści zawartość pola tekstowego

en: _Start
pl: _Rozpocznij

en: _Close
pl: _Zamknij

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
pl: Adres URL usługi internetowej jest pusty. Proszę sprawdzić preferencje programu.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
pl: Nie można otworzyć przeglądarki internetowej. Proszę sprawdzić preferencje programu.

en: Invalid non-UTF8 input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe o kodowaniu innym niż UTF8

en: Error
pl: Błąd

en: warning
pl: ostrzeżenie

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
pl: Wyszukaj wyrażenie „%s” przy użyciu usługi „%s”

en: Web Search:
pl: Wyszukiwanie w Internecie:

en: Could not connect to server.
pl: Nie można połączyć z serwerem.

en: The server is not ready.
pl: Serwer nie jest gotowy.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
pl: Nieprawidłowo skonfigurowany słownik. Proszę sprawdzić preferencje programu.

en: Unknown error while querying the server.
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas odpytywania serwera.

en: Dictionary Results:
pl: Wyniki ze słownika:

en: No matches could be found for "%s".
pl: Nie odnaleziono definicji wyrażenia „%s”.

en: %d definition found. | %d definitions found.
pl[0]: Odnaleziono %d definicję
pl[1]: Odnaleziono %d definicje
pl[2]: Odnaleziono %d definicji
pl[3]: Odnaleziono %d definicji

en: Querying %s...
pl: Odpytywanie serwera %s...

en: An error occurred while querying server information.
pl: Wystąpił błąd podczas odpytywania serwera.

en: Server Information for "%s"
pl: Informacje serwera dla wyrażenia „%s”

en: The server doesn't offer any databases.
pl: Serwer nie oferuje żadnych baz danych.

en: Copy Link
pl: Kopiuj odnośnik

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: F_ind
pl: _Znajdź

note: File Menu
en: _File
pl: _Plik

en: Speed _Reader
pl: Szybkie _czytanie

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Quit
pl: Za_kończ

note: Help Menu
en: _Help
pl: Pomo_c

en: About
pl: _O programie

en: Search with:
pl: Metoda wyszukiwania:

en: _Dictionary Server
pl: Serwer _słownika

en: _Web Service
pl: Usługa _internetowa

en: _Spell Checker
pl: _Sprawdzanie pisowni

en: A client program to query different dictionaries.
pl: Umożliwia wyszukiwanie wyrażeń w różnych słownikach

en: dict.leo.org - German <-> English
pl: dict.leo.org ‒ niemiecki <-> angielski

en: dict.leo.org - German <-> French
pl: dict.leo.org ‒ niemiecki <-> francuski

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
pl: dict.leo.org ‒ niemiecki <-> hiszpański

en: dict.leo.org - German <-> Italian
pl: dict.leo.org ‒ niemiecki <-> włoski

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
pl: dict.leo.org ‒ niemiecki <-> chiński

en: dict.cc - Dictionary
pl: Słownik dict.cc

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
pl: Wikipedia, wolna encyklopedia (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
pl: Wikisłownik, wolny słownik (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
pl: Słownik Merriam-Webster

en: Clear
pl: Wyczyść

en: You have chosen an invalid dictionary.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik.

en: General
pl: Ogólne

en: <b>Default search method:</b>
pl: <b>Domyślna metoda wyszukiwania</b>

en: Dictionary Server
pl: Serwer słownika

en: Web Service
pl: Usługa internetowa

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Last used method
pl: Ostatnio używana

en: <b>Colors:</b>
pl: <b>Kolory</b>

en: Links:
pl: Odnośniki:

en: Phonetics:
pl: Wymowa:

en: Spelled correctly:
pl: Prawidłowa pisownia:

en: Spelled incorrectly:
pl: Nieprawidłowa pisownia:

en: <b>Panel Text Field:</b>
pl: <b>Pole tekstowe panelu</b>

en: Show text field in the panel
pl: Wyświetlanie

note: panel entry size
en: Text field size:
pl: Rozmiar:

note: server address
en: Server:
pl: Serwer:

note: server port
en: Server Port:
pl: Port serwera:

note: dictionary
en: Dictionary:
pl: Słownik:

en: * (use all)
pl: * (wszystkie)

en: ! (use all, stop after first match)
pl: ! (wszystkie, przerwanie po pierwszym dopasowaniu)

en: <b>Web search URL:</b>
pl: <b>Adres URL</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
pl: Proszę wprowadzić adres URL strony oferującej usługę tłumaczenia lub słownika. Jako zmienną przesyłającą wyszukiwane słowo należy użyć wyrażenia „{word}”.

en: Spell Check Program:
pl: Polecenie:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
pl: <i>Do sprawdzania poprawności pisowni można użyć programu „enchant”, „ispell” lub innego programu, kompatybilnego ze składnią polecenia ispell.
    Ikona wskazuje czy wprowadzone polecenie jest prawidłowe.</i>
