Xfce Apps - en to sk translation catalogue (113 entries)

en: Dictionary
sk: Slovník

en: A plugin to query different dictionaries.
sk: Zásuvný modul na hľadanie v rôznych slovníkoch.

en: Ready
sk: Pripravený

en: Look up a word
sk: Nájsť slovo

en: Search term
sk: Hľadať termín

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
sk: Hľadať zadaný text pomocou servera Dict (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
sk: Hľadať zadaný text pomocou  webového vyhľadávacieho stroja

en: Check the given text with a spell checker
sk: Skontrolovať preklepy v zadanom texte

en: Grab the focus on the text field in the panel
sk: Zamerať textové pole v paneli

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
sk: Spustiť samostatnú aplikáciu, hoci je načítaný zásuvný modul

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
sk: Použiť obsah PRIMÁRNEJ schránky a použiť ho ako hľadaný text

en: Be verbose
sk: Podrobný výpis

en: Show version information
sk: Zobrazí informácie o verzii

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Prosím, chyby hláste na <%s>.

en: Dictionary Client
sk: Klient slovníka

en: Spell Checker Results:
sk: Výsledky kontroly preklepov:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
sk[0]: Nájdený %d návrh.
sk[1]: Nájdené %d návrhy.
sk[2]: Nájdených %d návrhov.
sk[3]: Nájdených %d návrhov.

en: Suggestions for "%s" (%s):
sk: Návrhy pre "%s" (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
sk: "%s" je napísané správne (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
sk: Nenájdené žiadne návrhy pre "%s" (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
sk: Chyba pri spustení "%s" (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
sk: Prosím, nastavte príkaz kontroly preklepov v dialógu Nastavenia.

en: Invalid input
sk: Neplatný vstup

en: Process failed (%s)
sk: Proces zlyhal (%s)

en: P_ause
sk: Pr_erušiť

en: _Resume
sk: Pok_račovať

en: S_top
sk: Za_staviť

en: Running
sk: Spustené

en: Finished
sk: Dokončené

en: _Back
sk: _Späť

en: Speed Reader
sk: Rýchločítanie

en: You must enter a text.
sk: Musíte zadať text

en: Choose a file to load
sk: Vyberte súbor na načítanie

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: The file '%s' could not be loaded.
sk: Súbor '%s' nemožno načítať.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
sk[0]: (zobraziť naraz %d slovo)
sk[1]: (zobraziť naraz %d slová)
sk[2]: (zobraziť naraz %d slov)
sk[3]: (zobraziť naraz %d slov)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
sk: Toto je jednoduchý nástroj na rýchlo-čítanie, ktorý vám pomôže s nácvikom rýchlejšieho čítania. Pracuje na základe rýchlo zvýrazňovaných slov na obrazovke.

en: _Words per Minute:
sk: _Slov za minútu:

en: _Mark Paragraphs
sk: _Označiť odseky

en: Word _Grouping:
sk: Zoskupovanie slov:

en: _Font Size:
sk: Veľkosť _písma:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
sk: Tu zadajte nejaký text, ktorý by ste chceli čítať.
    
    Uvoľnite sa a urobte si pohodlie, potom stlačte Štart a začne rýchle čítanie.

en: Load the contents of a file
sk: Načítať obsah súboru

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
sk: Vymaže obsah textového poľa a vloží obsah schránky

en: Clear the contents of the text field
sk: Vymaže obsah textového poľa

en: _Start
sk: _Spustiť

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
sk: URL hľadania je prázdne. Prosím, skontrolujte svoje nastavenia.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
sk: Nemožno otvoriť prehliadač. Prosím, skontrolujte svoje nastavenia.

en: Invalid non-UTF8 input
sk: Neplatný vstup v inom kódovaní ako UTF-8

en: Error
sk: Chyba

en: warning
sk: varovanie

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
sk: Hľadať "%s" pomocou "%s"

en: Web Search:
sk: Webové hľadanie:

en: Could not connect to server.
sk: Nemožno sa pripojiť k serveru.

en: The server is not ready.
sk: Server nie je pripravený.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
sk: Zadaný neplatný slovník. Prosím, skontrolujte svoje nastavenia.

en: Unknown error while querying the server.
sk: Neznáma chyba pri hľadaní na serveri.

en: Dictionary Results:
sk: Výsledky slovníka:

en: No matches could be found for "%s".
sk: Nenájdené žiadne zhody pre "%s".

en: %d definition found. | %d definitions found.
sk[0]: %d nájdená definícia.
sk[1]: %d nájdené definície.
sk[2]: %d nájdených definícií.
sk[3]: %d nájdených definícií.

en: Querying %s...
sk: Hľadanie %s...

en: An error occurred while querying server information.
sk: Nastala chyba pri získavaní informácií zo servera.

en: Server Information for "%s"
sk: Informácie servera "%s"

en: The server doesn't offer any databases.
sk: Server neposkytuje žiadnu databázu.

en: Copy Link
sk: Kopírovať odkaz

en: Search
sk: Hľadať

en: F_ind
sk: _Nájsť

note: File Menu
en: _File
sk: _Súbor

en: Speed _Reader
sk: _Rýchlo-čítanie

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: _Quit
sk: _Ukončiť

note: Help Menu
en: _Help
sk: _Pomocník

en: About
sk: O programe

en: Search with:
sk: Hľadať pomocou:

en: _Dictionary Server
sk: _Server slovníka

en: _Web Service
sk: _Webová služba

en: _Spell Checker
sk: _Kontrola preklepov

en: A client program to query different dictionaries.
sk: Klientský program na vyhľadávanie v rôznych slovníkoch.

en: Xfce4 Dictionary
sk: Slovník Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
sk: dict.leo.org – Nemčina  <-> Angličtina

en: dict.leo.org - German <-> French
sk: dict.leo.org – Nemčina <-> Francúzština

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
sk: dict.leo.org – Nemčina <-> Španielčina

en: dict.leo.org - German <-> Italian
sk: dict.leo.org – Nemčina <-> Taliančina

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
sk: dict.leo.org – Nemčina <-> Čínština

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
sk: Wikipedia, slobodná encyklopédia (En)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
sk: Wiktionary, slobodný slovník (En)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
sk: Online slovník Merriam-Webster

en: Clear
sk: Vymazať

en: You have chosen an invalid dictionary.
sk: Zvolili ste si neplatný slovník.

en: General
sk: Všeobecné

en: <b>Default search method:</b>
sk: <b>Predvolená metóda hľadania:</b>

en: Dictionary Server
sk: Server slovníka

en: Web Service
sk: Webová služba

en: Spell Checker
sk: Kontrola preklepov

en: Last used method
sk: Naposledy použitá metóda

en: <b>Colors:</b>
sk: <b>Farby:</b>

en: Links:
sk: Odkazy:

en: Phonetics:
sk: Výslovnosť:

en: Spelled correctly:
sk: Napísané správne:

en: Spelled incorrectly:
sk: Napísané nesprávne:

en: <b>Panel Text Field:</b>
sk: <b>Textové pole panela:</b>

en: Show text field in the panel
sk: Zobraziť textové pole v paneli

note: panel entry size
en: Text field size:
sk: Dĺžka textového poľa:

note: server port
en: Server Port:
sk: Port servera:

note: dictionary
en: Dictionary:
sk: Slovník:

en: * (use all)
sk: * (použiť všetky)

en: ! (use all, stop after first match)
sk: * (použiť všetky, zastaviť pri prvej zhode)

en: <b>Web search URL:</b>
sk: <b>URL webového hľadania:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
sk: Zadajte URL webovej stánky, ktorá poskytuje prekladové alebo slovníkové služby. Použite {word} ako zástupný reťazec hľadaného slova.

en: Spell Check Program:
sk: Program kontroly preklepov:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
sk: <i>Program na kontrolu preklepov môže byť „enchant”, „aspell”, „ispell” alebo akýkoľvek iný program kontroly preklepov, ktorý je kompatibilný s príkazmi ispell.
    Ikona udáva, či zadaný príkaz existuje.</i>
