Xfce Apps - en to sl translation catalogue (115 entries)

en: Dictionary
sl: Slovar

en: A plugin to query different dictionaries.
sl: Vtičnik za poizvedbe po različnih slovarjih.

en: Ready
sl: Pripravljen

en: Look up a word
sl: Poišči besedo

en: Search term
sl: Izraz za iskanje

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
sl: Preišči dano besedilo z uporabo Dict strežnika (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
sl: Preišči dano besedilo z uporabo spletnega iskalnika

en: Check the given text with a spell checker
sl: Preveri dano besedilo s črkovalnikom

en: Grab the focus on the text field in the panel
sl: Fokusiraj na tekstovno polje v panoju

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
sl: Zaženi samostojno aplikacijo, čeprav je naložen vtičnik panoja

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
sl: prevzame PRIMARNI izbor vsebine in ga uporabi za iskanje

en: Be verbose
sl: Podroben izpis

en: Show version information
sl: Pokaži podatke o različici

en: [TEXT]
sl: [BESEDILO]

en: Please report bugs to <%s>.
sl: Prosimo poročajte hrošče na <%s>.

en: Dictionary Client
sl: Odjemalec slovarja

en: A client program to query different dictionaries
sl: Odjemalni program za poizvedovanje po različnih slovarjih

en: Spell Checker Results:
sl: Rezultati preverjanja s črkovalnikom:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
sl[0]: Najden %d predlog.
sl[1]: Najdena %d predloga.
sl[2]: Najdeni %d prelogi.
sl[3]:  %d najdenih predlogov.

en: Suggestions for "%s" (%s):
sl: Predlogi za "%s" (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
sl: "%s" je pravilno črkovano (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
sl: Predlogov za "%s" ni bilo mogoče najti (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
sl: Napaka pri izvajanju "%s" (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
sl: Nastavite ukaz za črkovanje v dialogu z nastavitvami.

en: Invalid input
sl: Napačen vnos

en: Process failed (%s)
sl: Opravilo ni uspelo (%s)

en: P_ause
sl: _Premor

en: _Resume
sl: _Nadaljuj

en: S_top
sl: U_stavi

en: Running
sl: Se izvaja

en: Finished
sl: Končano

en: _Back
sl: _Nazaj

en: Speed Reader
sl: Hitri bralnik

en: You must enter a text.
sl: Vnesti morate besedilo.

en: Choose a file to load
sl: Izberite datoteko za nalaganje

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Open
sl: _Odpri

en: The file '%s' could not be loaded.
sl: Datoteke '%s' ni bilo mogoče naložiti.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
sl[0]: (hkrati prikaži %d besedo)
sl[1]: (hkrati prikaži %d besedi)
sl[2]: (hkrati prikaži %d besede)
sl[3]: (hkrati prikaži %d besed)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
sl: To je orodje za učenje hitrega branja. V ta namen besede hitro utripajo na zaslonu.

en: _Words per Minute:
sl: Besed na _minuto:

en: _Mark Paragraphs
sl: _Označi odstavke

en: Word _Grouping:
sl: _Združi besede

en: _Font Size:
sl: Velikost _pisave:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
sl: Tukaj vnesite besedilo, ki ga želite brati.
    
    Sprostite se in se udobno namestite, nato pa pritisnite Začni in pričnite s hitrim branjem.

en: Load the contents of a file
sl: Naloži vsebino datoteke

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
sl: Počisti vsebino tekstovnega polja in prilepi vsebino odložišča

en: Clear the contents of the text field
sl: Počisti vsebino tekstovnega polja

en: _Start
sl: _Začni

en: _Close
sl: _Zapri

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
sl: URL za iskanje je prazno. Preverite nastavitve.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
sl: Brskalnika ni bilo mogoče odpreti. Preverite nastavitve.

en: Invalid non-UTF8 input
sl: Napačen ne-UTF8 vnos

en: Error
sl: Napaka

en: warning
sl: opozorilo

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
sl: Išči "%s" z uporabo "%s"

en: Web Search:
sl: Spletno iskanje:

en: Could not connect to server.
sl: Povezava na strežnik ni uspela.

en: The server is not ready.
sl: Strežnik ni pripravljen.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
sl: Podan je napačen slovar. Preverite nastavitve.

en: Unknown error while querying the server.
sl: Neznan napaka pri poizvedovanju strežnika.

en: Dictionary Results:
sl: Rezultati slovarja:

en: No matches could be found for "%s".
sl: Za "%s" ni najdenih zadetkov.

en: %d definition found. | %d definitions found.
sl[0]: Najdena je bila %d definicija.
sl[1]: Najdeni sta bili %d definiciji.
sl[2]: Najdenih so bile %d definicije.
sl[3]: Najdenih je bilo %d definicij.

en: Querying %s...
sl: Poizvedovanje po %s...

en: An error occurred while querying server information.
sl: Pri poizvedovanju podatkov s strežnika se je zgodila napaka.

en: Server Information for "%s"
sl: Podatki strežnika za "%s"

en: The server doesn't offer any databases.
sl: Strežnik ne ponuja nobene baze podatkov.

en: Copy Link
sl: Kopiraj povezavo

en: Search
sl: Išči

en: F_ind
sl: _Najdi

note: File Menu
en: _File
sl: _Datoteka

en: Speed _Reader
sl: Hitri b_ralnik

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Quit
sl: _Končaj

note: Help Menu
en: _Help
sl: _Pomoč

en: About
sl: O programu

en: Search with:
sl: Išči z:

en: _Dictionary Server
sl: _Strežnik slovarja

en: _Web Service
sl: S_pletne storitve

en: _Spell Checker
sl: _Črkovalnik

en: A client program to query different dictionaries.
sl: Odjemalec za poizvedovanje po različnih slovarjih

en: Xfce4 Dictionary
sl: Slovar Xfce4

en: dict.leo.org - German <-> English
sl: dict.leo.org - Nemščina <-> Angleščina

en: dict.leo.org - German <-> French
sl: dict.leo.org - Nemščina <-> Francoščina

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
sl: dict.leo.org - Nemščina <-> Španščina

en: dict.leo.org - German <-> Italian
sl: dict.leo.org - Nemščina <-> Italjanščina

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
sl: dict.leo.org - Nemščina <-> Kitajščina

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
sl: Wikipedia, prosta enciklopedija (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
sl: Wiktionary, prost slovar (EN)

en: Clear
sl: Počisti

en: You have chosen an invalid dictionary.
sl: Izbrali ste neustrezen slovar.

en: General
sl: Splošno

en: <b>Default search method:</b>
sl: <b>Privzeti način iskanja:</b>

en: Dictionary Server
sl: Strežnik slovarja

en: Web Service
sl: Spletne storitve

en: Spell Checker
sl: Črkovalnik

en: Last used method
sl: Zadnja uporabljena metoda

en: <b>Colors:</b>
sl: <b>Barve:</b>

en: Links:
sl: Povezave:

en: Phonetics:
sl: Fonetika:

en: Spelled correctly:
sl: Pravilno črkovano:

en: Spelled incorrectly:
sl: Nepravilno črkovano:

en: <b>Panel Text Field:</b>
sl: <b>Tekstovno polje panoja:</b>

en: Show text field in the panel
sl: Na panoju prikaži polje z besedilom

note: panel entry size
en: Text field size:
sl: Velikost besedila:

note: server address
en: Server:
sl: Strežnik:

note: server port
en: Server Port:
sl: Strežniška vrata:

note: dictionary
en: Dictionary:
sl: Slovar:

en: * (use all)
sl: * (uporabi vse)

en: ! (use all, stop after first match)
sl: ! (uporabi vse, zaustavi se po prvem zadetku)

en: <b>Web search URL:</b>
sl: <b>URL za spletno iskanje:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
sl: Vnesite URL naslov spletne strani, ki ponuja storitve prevajanja ali slovar. Uporabite {word} kot polje za iskano besedo.

en: Spell Check Program:
sl: Program za črkovanje:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
sl: <i>Črkovalnik je lahko 'enchant', 'aspell', 'ispell'  ali kateri drugi črkovalnik, ki je združljiv z ispell ukazom.
    Ikona prikazuje, če vnešeni ukaz obstaja.</i>
