Xfce Apps - en to sr translation catalogue (118 entries)

en: Dictionary
sr: Речник

en: A plugin to query different dictionaries.
sr: Прикључак за упит различитим речницима.

en: Ready
sr: Спреман

en: Look up a word
sr: Прегледај реч

en: Search term
sr: Тражи израз

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
sr: Тражи дати напис користећи речник служитеља (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
sr: Тражи дати напис користећи мрежни погон претраге

en: Check the given text with a spell checker
sr: Провери дати напис правописарем

en: Grab the focus on the text field in the panel
sr: Пребаци жижу на поље уноса на полици

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
sr: Покрени посебан програм иако је прикључак полице учитан

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
sr: Преузима садржај главног избора и користи га за претрагу писма

en: Be verbose
sr: Опширнији испис

en: Show version information
sr: Прикажи податке о издању

en: [TEXT]
sr: [ПИСМО]

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим пријавите грешке на <%s>.

en: Dictionary Client
sr: Речник

en: A client program to query different dictionaries
sr: Програм за упит различитим речницима

en: Spell Checker Results:
sr: Налази правописара:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
sr[0]: %d пронађен предлог.
sr[1]: %d пронађена предлога.
sr[2]: %d пронађених предлога.

en: Suggestions for "%s" (%s):
sr: Предлози за „%s“ (%s):

en: "%s" is spelled correctly (%s).
sr: „%s“ је написан исправно (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
sr: Нису могли бити пронађени предлози за „%s“ (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
sr: Грешка при извршавању „%s“ (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
sr: Молим, подесите наредбу правописара у прозорчету са поставкама.

en: Invalid input
sr: Неисправан унос

en: Process failed (%s)
sr: Неуспео процес (%s)

en: P_ause
sr: За_стани

en: _Resume
sr: _Настави

en: S_top
sr: _Заустави

en: Running
sr: Покренут

en: Finished
sr: Завршено

en: _Back
sr: _Назад

en: Speed Reader
sr: Брзиномер

en: You must enter a text.
sr: Морате унети писмо.

en: Choose a file to load
sr: Изаберите датотеку за учитавање

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

en: The file '%s' could not be loaded.
sr: Није успело учитавање датотеке „%s“.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
sr[0]: (приказ %d речи истовремено)
sr[1]: (приказ %d речи истовремено)
sr[2]: (приказ %d речи истовремено)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
sr: Ово је лагани прибор за брзо читање које вам помаже да научите брзо читање. То чини брзим приказом речи на приказу.

en: _Words per Minute:
sr: _Речи у минути:

en: _Mark Paragraphs
sr: Обележи одсечак

en: Word _Grouping:
sr: _Груписање речи:

en: _Font Size:
sr: Величина _словног лика:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
sr: Унесите неки напис овде који би желели читати.
    
    Опустите се и сместите удобно, и онда притисните крени да би започели брзо читање.

en: Load the contents of a file
sr: Учитај садржај датотеке

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
sr: Чисти садржај поља уноса писма и лепи га у садржај списка исечака

en: Clear the contents of the text field
sr: Брише садржај поља уноса писма

en: _Start
sr: _Крени

en: _Close
sr: _Затвори

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
sr: Поље адресе претраге је празно. Проверите поставке.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
sr: Прегледник није могао бити отворен. Молим, проверите поставке.

en: Invalid non-UTF8 input
sr: Неисправно кодирање уноса које није УТФ8

en: Error
sr: Грeшкa

en: warning
sr: упозорење

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
sr: Тражи „%s“ користећи „%s“

en: Web Search:
sr: Мрежна претрага:

en: Could not connect to server.
sr: Нисам успео да се повежем са служитељем.

en: The server is not ready.
sr: Служитељ није спреман.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
sr: Одређен је неодговарајући речник. Молим, проверите подешавања.

en: Unknown error while querying the server.
sr: Непозната грешка приликом упита служитељу.

en: Dictionary Results:
sr: Налази речника:

en: No matches could be found for "%s".
sr: Нисам пронашао слагања за „%s“.

en: %d definition found. | %d definitions found.
sr[0]: %d опис је пронађен.
sr[1]: %d описа су пронађена.
sr[2]: %d описа је пронађено.

en: Querying %s...
sr: Затражујем %s...

en: An error occurred while querying server information.
sr: Десила се грешка приликом упита служитељу за подацима.

en: Server Information for "%s"
sr: Подаци о служитељу за „%s“

en: The server doesn't offer any databases.
sr: Служитељ не нуди ни једно складиште података.

en: Copy Link
sr: Умножи везу

en: Search
sr: Тражи

en: F_ind
sr: _Нађи

note: File Menu
en: _File
sr: _Датотека

en: Speed _Reader
sr: Брзи _читач

en: _Preferences
sr: _Својства

en: _Quit
sr: _Одустани

note: Help Menu
en: _Help
sr: _Помоћ

en: About
sr: Опширније

en: Search with:
sr: Претражи са:

en: _Dictionary Server
sr: Служитељ речника

en: _Web Service
sr: _Мрежни служитељ

en: _Spell Checker
sr: _Правописар

en: A client program to query different dictionaries.
sr: Кориснички програм за упит различитих речника.

en: Xfce4 Dictionary
sr: ИксФЦЕ-ов речник

en: dict.leo.org - German <-> English
sr: dict.leo.org — Немачки <—> Енглески

en: dict.leo.org - German <-> French
sr: dict.leo.org — Немачки <—> Француски

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
sr: dict.leo.org — Немачки <—> Шпански

en: dict.leo.org - German <-> Italian
sr: dict.leo.org — Немачки <—> Италијански

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
sr: dict.leo.org — Немачки <—> Кинески

en: dict.cc - Dictionary
sr: dict.cc - Речник

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
sr: Викпедија, слободна енциклопедија (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
sr: Викшонари, слободни речник (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
sr: Мрежни речник Меријам-Вебстер

en: Clear
sr: Очисти

en: You have chosen an invalid dictionary.
sr: Одабрали сте неисправан речник.

en: General
sr: Опште

en: <b>Default search method:</b>
sr: <b>Подразумевани начин претраге:</b>

en: Dictionary Server
sr: Служитељ речника

en: Web Service
sr: Мрежна услуга

en: Spell Checker
sr: Правописар

en: Last used method
sr: Последњи коришћени начин

en: <b>Colors:</b>
sr: <b>Боје:</b>

en: Links:
sr: Везе:

en: Phonetics:
sr: Гласови:

en: Spelled correctly:
sr: Написано тачно:

en: Spelled incorrectly:
sr: Написано нетачно:

en: <b>Panel Text Field:</b>
sr: <b>Поље писања полице:</b>

en: Show text field in the panel
sr: Приказује поље за унос писма на полици

note: panel entry size
en: Text field size:
sr: Величина поља за унос писма:

note: server address
en: Server:
sr: Служитељ:

note: server port
en: Server Port:
sr: Прикључник служитеља:

note: dictionary
en: Dictionary:
sr: Речник:

en: * (use all)
sr: * (користи све)

en: ! (use all, stop after first match)
sr: ! (користи све, стани после првог поклапања)

en: <b>Web search URL:</b>
sr: <b>Адреса мрежне претраге:</b>

en: URL:
sr: Адреса:

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
sr: Унеси мрежну адресу која нуди превод или услугу речника. Користи {реч} као држач места за тражену реч.

en: Spell Check Program:
sr: Правописарник:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
sr: <i>Програм правописар може бити „enchant“, „aspell“, „ispell“, или било који други програм правописар који одговара наредби „ispell“.
    Сличица показује да ли унешена наредба постоји.</i>
