Xfce Apps - en to tr translation catalogue (118 entries)

en: Dictionary
tr: Sözlük

en: A plugin to query different dictionaries.
tr: Türlü sözlükleri sorgulamak için eklenti.

en: Ready
tr: Hazır

en: Look up a word
tr: Sözcük ara

en: Search term
tr: Aranacak ifade

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
tr: Girilen ifadeyi Dict sunucu (RFC 2229) kullanarak ara

en: Search the given text using a web-based search engine
tr: Girilen metni web tabanlı arama motorunda ara

en: Check the given text with a spell checker
tr: Girilen ifadeyi imla denetleyicisi ile denetle

en: Grab the focus on the text field in the panel
tr: Paneldeki yazı alanındaki odağı yakala

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
tr: Panel eklentisi yüklü olsa bile uygulamayı çalıştır

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
tr: İLK seçim içeriğini yakalar ve aranacak ifade olarak kullanır

en: Be verbose
tr: Ayrıntılı çıktı göster

en: Show version information
tr: Sürüm bilgisi göster

en: [TEXT]
tr: [YAZI]

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Lütfen hatalı <%s> adresine bildirin.

en: Dictionary Client
tr: Sözlük İstemcisi

en: A client program to query different dictionaries
tr: Türlü sözlükleri sorgulamayan istemci uygulama

en: Spell Checker Results:
tr: Yazım Denetimi Sonuçları:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
tr[0]: %d öneri bulundu.
tr[1]: %d öneri bulundu.

en: Suggestions for "%s" (%s):
tr: "%s"(%s) için öneriler:

en: "%s" is spelled correctly (%s).
tr: "%s" doğru yazılmış(%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
tr: "%s" (%s) için öneri bulunamadı.

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
tr: "%s" çalıştırılırken hata oluştu (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
tr: Lütfen tercihler iletişim kutusunda yazım denetimi komutunu ayarlayın.

en: Invalid input
tr: Geçersiz girdi

en: Process failed (%s)
tr: Süreç başarısız (%s)

en: P_ause
tr: Dur_aklat

en: _Resume
tr: _Yeniden Başla

en: S_top
tr: D_ur

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Finished
tr: Bitti

en: _Back
tr: _Geri

en: Speed Reader
tr: Okuma Hızı

en: You must enter a text.
tr: Metin girmelisiniz.

en: Choose a file to load
tr: Yüklenecek dosya seç

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Open
tr: _Aç

en: The file '%s' could not be loaded.
tr: '%s' dosyası yüklenemedi.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
tr[0]: (bir kezde %d sözcük göster)
tr[1]: (bir kezde%d sözcük göster)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
tr: Bu, daha hızlı okumanız için size yardım edecek kolay hızlı okuma uygulamasıdır. Ekranda hız oranında sözcükler yanıp yanar.

en: _Words per Minute:
tr: Dakikadaki _Sözcük:

en: _Mark Paragraphs
tr: Paragrafları _işaretle

en: Word _Grouping:
tr: Sözcük _Kümeleme:

en: _Font Size:
tr: _Yazı Tipi Boyutu:

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
tr: Okutmak istediğiniz metni buraya girin. 
    
     Rahat ve sakin olun, sonra hızlı okumaya başlamak için Başlat'a basın.

en: Load the contents of a file
tr: Dosya içeriğini yükle

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
tr: Metin alanının içeriğini temizle ve pano içeriğini yapıştır

en: Clear the contents of the text field
tr: Metin alanının içeriğini temizle

en: _Start
tr: _Başlat

en: _Close
tr: _Kapat

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
tr: Arama adresi boş. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
tr: Tarayıcı açılamadı. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

en: Invalid non-UTF8 input
tr: Geçersiz UTF8-dışı girdi

en: Error
tr: Hata

en: warning
tr: uyarı

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
tr: "%s" ifadesini "%s" kullanarak ara

en: Web Search:
tr: Web'de Ara:

en: Could not connect to server.
tr: Sunucuya bağlanılamadı.

en: The server is not ready.
tr: Sunucu hazır değil.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
tr: Geçersiz sözlük belirtildi. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

en: Unknown error while querying the server.
tr: Sunucu sorgulanırken bilinmeyen hata.

en: Dictionary Results:
tr: Sözlük Sonuçları:

en: No matches could be found for "%s".
tr: "%s" için eşleşme bulunamadı.

en: %d definition found. | %d definitions found.
tr[0]: %d tanım bulundu.
tr[1]: %d tanım bulundu.

en: Querying %s...
tr: %s sorgulanıyor...

en: An error occurred while querying server information.
tr: Sunucu bilgisi sorgulanırken hata oluştu.

en: Server Information for "%s"
tr: "%s" için sunucu bilgisi

en: The server doesn't offer any databases.
tr: Sunucu herhangi bir veri tabanı sunmuyor.

en: Copy Link
tr: Bağlantıyı Kopyala

en: Search
tr: Ara

en: F_ind
tr: Bu_l

note: File Menu
en: _File
tr: _Dosya

en: Speed _Reader
tr: _Okuma Hızı

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Quit
tr: _Çık

note: Help Menu
en: _Help
tr: _Yardım

en: About
tr: Hakkında

en: Search with:
tr: Bununla ara:

en: _Dictionary Server
tr: _Sözlük Sunucusu

en: _Web Service
tr: _Web Servisi

en: _Spell Checker
tr: _Yazım Denetçisi

en: A client program to query different dictionaries.
tr: Türlü sözlükleri sorgulamak için istemci uygulama.

en: Xfce4 Dictionary
tr: Xfce4 Sözlük

en: dict.leo.org - German <-> English
tr: dict.leo.org - Almanca <-> İngilizce

en: dict.leo.org - German <-> French
tr: dict.leo.org - Almanca <-> Fransızca

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
tr: dict.leo.org - Almanca <-> İspanyolca

en: dict.leo.org - German <-> Italian
tr: dict.leo.org - Almanca <-> İtalyanca

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
tr: dict.leo.org - Almanca <-> Çince

en: dict.cc - Dictionary
tr: dict.cc - Sözlük

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
tr: Wikipedia, özgür ansiklopedi (İNG)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
tr: Wiktionary, özgür sözlük (İNG)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
tr: Merriam-Webster Çevrimiçi Sözlük

en: Clear
tr: Temizle

en: You have chosen an invalid dictionary.
tr: Geçersiz sözlük seçtiniz.

en: General
tr: Genel

en: <b>Default search method:</b>
tr: <b>Öntanımlı arama yöntemi:</b>

en: Dictionary Server
tr: Sözlük Sunucusu

en: Web Service
tr: Web Servisi

en: Spell Checker
tr: Yazım Denetimi

en: Last used method
tr: Son kullanılan yöntem

en: <b>Colors:</b>
tr: <b>Renkler:</b>

en: Links:
tr: Bağlantılar:

en: Phonetics:
tr: Fonetik:

en: Spelled correctly:
tr: Okuma doğruluğu:

en: Spelled incorrectly:
tr: Okuma yanlışı:

en: <b>Panel Text Field:</b>
tr: <b>Panel Yazı Alanı:</b>

en: Show text field in the panel
tr: Panelde yazı alanı göster

note: panel entry size
en: Text field size:
tr: Yazı alanı boyutu:

note: server address
en: Server:
tr: Sunucu:

note: server port
en: Server Port:
tr: Sunucu Bağlantı Noktası:

note: dictionary
en: Dictionary:
tr: Sözlük:

en: * (use all)
tr: * (tümünü kullan)

en: ! (use all, stop after first match)
tr: ! (tümünü kullan, ilk eşleşmeden sonra dur)

en: <b>Web search URL:</b>
tr: <b>Web Arama Adresi:</b>

en: URL:
tr: Adres:

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
tr: Çeviri veya sözlük hizmeti veren web sitesi adresi girin. Aranacak sözcüğü karşılaması için {word} değerini kullanın.

en: Spell Check Program:
tr: Yazım Denetimi Uygulaması:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
tr: <i>Yazım denetimi uygulaması 'enchant','aspell','ispell' veya ispell komutuyla uyumlu herhangi bir uygulama olabilir.
    Simge, girilen komutun sistemde olup olmadığını gösterir.</i>
