Xfce Apps - en to ug translation catalogue (108 entries)

en: Dictionary
ug: لۇغەت

en: A plugin to query different dictionaries.
ug: ھەر خىل لۇغەتلەردىن ئىزدەيدىغان قىستۇرما.

en: Ready
ug: تەييار بولدۇم

en: Look up a word
ug: سوز ئىزدەش

en: Search term
ug: ئىزدەش تۈرى

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
ug: لۇغەت مۇلازىمىتى(RFC 2229) دىن كىرگۈزۈلگەن تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: Search the given text using a web-based search engine
ug: تور ئىزدەش ماتورىدىن كىرگۈزۈلگەن تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: Check the given text with a spell checker
ug: ئىملا تەكشۈرگۈدە كىرگۈزۈلگەن تېكىستنى تەكشۈرىدۇ

en: Grab the focus on the text field in the panel
ug: كۆزنەكتىكى تېكىست بۆلىكىنىڭ فوكۇسنى تۇتىدۇ

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
ug: تاختا قىستۇرمىسى قاچىلانغان ئەھۋالدىمۇ ئايرىم پروگرامما سۈپىتىدە قوزغاتسۇن

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
ug: نۆۋەتتىكى تاللانغان مەزمۇننى ئېلىپ، ئۇنى ئىزدەيدىغان تېكىست سۈپىتىدە ئىشلىتىدۇ

en: Be verbose
ug: ئەتراپلىق بولسۇن

en: Show version information
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Dictionary Client
ug: لۇغەت خېرىدارى

en: Spell Checker Results:
ug: ئىملا تەكشۈرۈش نەتىجىسى:

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
ug[1]: %d دانە نامزات بار ئىكەن.

en: Suggestions for "%s" (%s):
ug: «%s» (%s) نىڭ نامزاتلىرى:

en: "%s" is spelled correctly (%s).
ug: «%s» نىڭ ئىملاسى توغرا (%s).

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
ug: كىرگۈزگەن «%s» ئۈچۈن ھېچ قانداق نامزات تېپىلمىدى (%s).

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
ug: «%s» نى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى (%s).

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
ug: تەڭشەك كۆزنىكىدە ئىملا تەكشۈرۈش بۇيرۇقىنى بېكىتىڭ.

en: Invalid input
ug: خاتا

en: Process failed (%s)
ug: بىر تەرەپ قىلىش مەغلۇپ بولدى(%s)

en: P_ause
ug: ۋاقىتلىق توختا(_A)

en: _Resume
ug: داۋاملاشتۇر(_R)

en: Running
ug: ئىجرا قىلىۋاتىدۇ

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: _Back
ug: كەينىگە(_B)

en: Speed Reader
ug: تېز ئوقۇغۇ

en: You must enter a text.
ug: تېكىست كىرگۈزۈشىڭىز كېرەك.

en: Choose a file to load
ug: ئوقۇيدىغان ھۆججەتنى تاللايدۇ

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: The file '%s' could not be loaded.
ug: ھۆججەت ‹%s› نى ئوقۇغىلى بولمىدى.

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
ug[1]: (بىر قېتىمدا %d دانە سوز كۆرسىتىدۇ)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
ug: تېز ئوقۇشنى مەشىق قىلىش قورالى. ئۇ ئېكراندا سۆزلەرنى تېز سۈرەتتە يېڭىلاش ئارقىلىق تېز ئوقۇشنى مەشىق قىلىشقا ياردەم بېرىدۇ.

en: _Words per Minute:
ug: ھەر مىنۇتتىكى سوز سانى(_W):

en: _Mark Paragraphs
ug: ئابزاسلارغا بەلگە سال(_M)

en: Word _Grouping:
ug: سوز گۇرۇپپىلىرى(_G):

en: _Font Size:
ug: فونت چوڭلۇقى(_F):

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
ug: ئوقۇماقچى بولغان تېكىستنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ.
    
    جىددىيلەشمەڭ، ئۆزىڭىزنى ئازادە تۇتۇڭ، ئاندىن باشلا نى بېسىپ تېز ئوقۇشنى باشلاڭ.

en: Load the contents of a file
ug: ھۆججەتنىڭ مەزمۇنىنى ئوقۇيدۇ

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
ug: تېكىست رايونى تازىلاپ چاپلاش تاختىسىنىڭ مەزمۇنى چاپلايدۇ

en: Clear the contents of the text field
ug: تېكىست كۆزنەكچىسىنىڭ مەزمۇنىنى تازىلايدۇ

en: _Start
ug: باشلا(_S)

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
ug: ئىزدەش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان URL ئىكەن. تەڭشىكىڭىزنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
ug: توركۆرگۈنى ئاچقىلى بولمىدى. تەڭشىكىڭىزنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Invalid non-UTF8 input
ug: خاتا UTF8 كىرگۈزۈشى

en: Error
ug: خاتالىق

en: warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
ug: «%s» نى ئىزدەش ئۈچۈن «%s» نى ئىشلەت.

en: Web Search:
ug: توردىن ئىزدەش:

en: Could not connect to server.
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنالمىدى.

en: The server is not ready.
ug: مۇلازىمېتىر تەييار ئەمەس.

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
ug: كۆرسىتىلگەن لۇغەت ئىناۋەتسىز. تەڭشىكىڭىزنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Unknown error while querying the server.
ug: لۇغەتتىن سۈرۈشتۈرۈۋاتقاندا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Dictionary Results:
ug: لۇغەت نەتىجىسى:

en: No matches could be found for "%s".
ug: «%s» نىڭغا ماس كېلىدىغان نەرسە تېپىلمىدى.

en: %d definition found. | %d definitions found.
ug[1]: %d مەزمۇن تېپىلدى.

en: Querying %s...
ug: %s نى سۈرۈشتۈرۈۋاتىدۇ...

en: Server Information for "%s"
ug: «%s» نىڭ مۇلازىمېتىر ئۇچۇرلىرى

en: The server doesn't offer any databases.
ug: مۇلازىمېتىردا ھېچقانداق ساندان يوق.

en: Copy Link
ug: ئۇلانما كۆچۈر

en: Search
ug: ئىزدە

note: File Menu
en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: Speed _Reader
ug: تېز ئوقۇغۇ(_R)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

note: Help Menu
en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Search with:
ug: تۆۋەندىكى بىلەن ئىزدە:

en: _Dictionary Server
ug: لۇغەت مۇلازىمېتىرى(_D)

en: _Web Service
ug: تور مۇلازىمىتى(_W)

en: _Spell Checker
ug: كوررېكتور

en: A client program to query different dictionaries.
ug: ھەر خىل لۇغەتلەرنى سۈرۈشتۈرىدىغان خېرىدار پروگراممىسى

en: Xfce4 Dictionary
ug: Xfce4 لۇغىتى

en: dict.leo.org - German <-> English
ug: dict.leo.org - گەرمانچە <-> ئىنگلىزچە

en: dict.leo.org - German <-> French
ug: dict.leo.org - گەرمانچە <-> فىرانسۇزچە

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
ug: dict.leo.org - گەرمانچە <-> ئىسپانچە

en: dict.leo.org - German <-> Italian
ug: dict.leo.org - گەرمانچە <-> ئىتاليانچە

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
ug: dict.leo.org - گەرمانچە <-> خىتايچە

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
ug: ۋىكىپېدىيە، ھەقسىز قامۇس (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
ug: ۋىكىپېدىيە، ھەقسىز لۇغەت (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
ug: Merriam-Webster تور لۇغىتى

en: Clear
ug: تازىلا

en: You have chosen an invalid dictionary.
ug: تاللىغان لۇغەت ئىناۋەتسىز.

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: <b>Default search method:</b>
ug: <b>كۆڭۈلدىكى ئىزدەش ئۇسۇلى:</b>

en: Dictionary Server
ug: لۇغەت مۇلازىمېتىرى

en: Web Service
ug: تور مۇلازىمىتى

en: Spell Checker
ug: كوررېكتور

en: Last used method
ug: ئەڭ ئاخىرىدا ئىشلەتكەن ئۇسۇل

en: <b>Colors:</b>
ug: <b>رەڭلەر:</b>

en: Links:
ug: ئۇلانمىلار:

en: Phonetics:
ug: فونېتىكا:

en: Spelled correctly:
ug: ئىملاسى توغرىلىرى:

en: Spelled incorrectly:
ug: ئىملاسى خاتالىرى:

en: <b>Panel Text Field:</b>
ug: <b>كۆزنەك تېكىست كۆزنەكچىسى:</b>

en: Show text field in the panel
ug: كۆزنەكتە تېكىست كۆزنەكچىسىنى كۆرسەت

note: panel entry size
en: Text field size:
ug: تېكىست كۆزنەكچىسىنىڭ چوڭلۇقى:

note: server address
en: Server:
ug: مۇلازىمېتىر:

note: server port
en: Server Port:
ug: مۇلازىمېتىر ئېغىزى:

note: dictionary
en: Dictionary:
ug: لۇغەت:

en: * (use all)
ug: * (ھەممىسىدىن)

en: ! (use all, stop after first match)
ug: ! (ھەممىسىدىن، بىراق تاپقان ھامان توختىسۇن)

en: <b>Web search URL:</b>
ug: <b>توردىن ئىزدەش URL ئادرېسى:</b>

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
ug: لۇغەت ياكى تەرجىمە مۇلازىمىتىنى تەمىنلىگەن توربەتنىڭ ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ. ئىزدەيدىغان سۆزنى ساقلاپ قويىدىغان ئورۇن سۈپىتىدە {word} نى ئىشلىتىڭ.

en: Spell Check Program:
ug: كوررېكتور پروگراممىسى:

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
ug: <i>كوررېكتور پروگراممىسى 'enchant'، 'aspell'، 'ispell'  ياكى باشقا ispell بىلەن ماس كېلىدىغان باشقا كوررېكتور پروگراممىسى بولسا بولىدۇ.
    سىنبەلگە كىرگۈزگەن بۇيرۇق بارمۇ يوق كۆرسىتىپ تۇرىدۇ.</i>
