Xfce Apps - en to hy_AM translation catalogue (117 entries)

en: Dictionary
hy_AM: Բառարան

en: A plugin to query different dictionaries.
hy_AM: Տարբեր բառարաններ հայցելու ներդրաւն

en: Ready
hy_AM: Պատրաստ է

en: Look up a word
hy_AM: Որոնել բառ

en: Search term
hy_AM: Որոնել եզրոյթ

en: Search the given text using a Dict server(RFC 2229)
hy_AM: Որոնել տրուած եզրոյթը Dict սպասարկչով (RFC 2229)

en: Search the given text using a web-based search engine
hy_AM: Որոնել տրուած եզրոյթը ցանցի աւգնութեամբ

en: Check the given text with a spell checker
hy_AM: Ստուգել բառի ուղղագրութիւնը ստուգիչով

en: Grab the focus on the text field in the panel
hy_AM: Կենտրոնացնել գրոյթի դաշտը, ընտրացանկում

en: Start stand-alone application even if the panel plugin is loaded
hy_AM: Միացնել յաւելուածն առանձին, եթե նոյնիսկ ընտրացանկի ներդրաւնը բեռնուած է

en: Grabs the PRIMARY selection content and uses it as search text
hy_AM: Գրաւում է ԱՌԱՋՆԱՅԻՆ ընտրութեան պարունակութիւնը եւ աւգտագործում է որպէս որոնուող գրոյթ

en: Be verbose
hy_AM: Մանրամասն

en: Show version information
hy_AM: Ցուցադրել տարբերակի մասին տեղեկութիւն

en: [TEXT]
hy_AM: [Գրոյթ]

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալի դէպքում կարող էք դիմել՝ <%s> հասցէով։

en: Dictionary Client
hy_AM: Բառարանի հաճախորդ

en: Spell Checker Results:
hy_AM: Ուղղարութեան ստուգիչի արդիւնքները․

en: %d suggestion found. | %d suggestions found.
hy_AM[0]: %d առաջարկութիւն է գտնուել։
hy_AM[1]: %d առաջարկութիւններ են գտնուել։

en: Suggestions for "%s" (%s):
hy_AM: Առաջարկութիւններ "%s" (%s)․

en: "%s" is spelled correctly (%s).
hy_AM: "%s" ֊ը գրուած է ճիշտ (%s)։

en: No suggestions could be found for "%s" (%s).
hy_AM:  "%s" (%s) ֊ի համար առաջարկութիւններ չեն գտնուել։

note: translation hint: * Error while executing <spell command, e.g. "aspell"> (<error message>)
en: Error while executing "%s" (%s).
hy_AM: Հարցման ընթացքում առաջացած սխալ "%s" (%s)։

en: Please set the spell check command in the preferences dialog.
hy_AM: Սահմանեք ուղղագրութեան ստուգիչի հրամանը երկխոսութեան նախընտրութիւններում։

en: Invalid input
hy_AM: Անվաւեր ներածում

en: Process failed (%s)
hy_AM: (%s) գործընթացը ձախողուեց

en: P_ause
hy_AM: Դ_ադար

en: _Resume
hy_AM: _Վերականգնել

en: S_top
hy_AM: _Կանգ

en: Running
hy_AM: Աշխատեցում

en: Finished
hy_AM: Աւարտուած

en: _Back
hy_AM: _Հետ

en: Speed Reader
hy_AM: Արագ ընթերցիչ

en: You must enter a text.
hy_AM: Ներմուծեք գրոյթ։

en: Choose a file to load
hy_AM: Ընտրեք բեռնման նիշը

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: _Open
hy_AM: _Բացել

en: The file '%s' could not be loaded.
hy_AM: Նիշ "%s" ֊ը չի կարող բեռնուել։

en: (display %d word at a time) | (display %d words at a time)
hy_AM[0]: (ցուցադրում է %d բառ ժամանակահատուածում)
hy_AM[1]: (ցուցադրում է %d բառ ժամանակահատուածում)

en: This is an easy speed reading utility to help train you to read faster. It does this by flashing words at a rapid rate on the screen.
hy_AM: Սա հեշտ արագ ընթերցման աւգտարար է, որը կաւգնի Ձեզ սովորել ընթերցել աւելի արագ։ Այդ իրագործուում է ցուցադրիչում բառերի արագ թարտմամբ։

en: _Words per Minute:
hy_AM: _Բառ րոպեի ընթացքում․

en: _Mark Paragraphs
hy_AM: _Նշել  պարբերութիւններ

en: Word _Grouping:
hy_AM: Բառերի _խմբաւորում․

en: _Font Size:
hy_AM: _Տարատեսակի չափս․

en: Enter some text here you would like to read.
    
    Be relaxed and make yourself comfortable, then press Start to begin speed reading.
hy_AM: Ներմուծեք այստեղ  գրոյթ, որը կցանկանաք կարդալ։
    
    Հարմարուեք, եւ սեղմեք Սկսել, ընթերցը սկսելու համար։

en: Load the contents of a file
hy_AM: Բեռնել նիշի պարունակութիւնը

en: Clear the contents of the text field and paste the contents of the clipboard
hy_AM: Մաքրել գրոյթային դաշտի պարունակութիւնը եւ ներմուծել այն սեղմատախտակում

en: Clear the contents of the text field
hy_AM: Մաքրել գրոյթային դաշտի պարունակութիւնը

en: _Start
hy_AM: _Սկսել

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: The search URL is empty. Please check your preferences.
hy_AM: Որոնուած URL֊ն դատարկ է։ Ստուգեք Ձեր  նախընտրութիւնները։

en: Browser could not be opened. Please check your preferences.
hy_AM: Չյաջողուեց բացել զննիչը։ Ստուգեք Ձեր նախընտրութիւնները։

en: Invalid non-UTF8 input
hy_AM: Անվաւեր non-UTF8 ներածում

en: Error
hy_AM: Սխալ

en: warning
hy_AM: Զգուշացում

note: for translators: the first wildcard is the search term, the second wildcard * is the name of the preferred web search engine
en: Search "%s" using "%s"
hy_AM: Որոնել "%s" աւգտուելով "%s"֊ից

en: Web Search:
hy_AM: Ցանցային որոնում․

en: Could not connect to server.
hy_AM: Չյաջողուեց միանալ սպասարկչին։

en: The server is not ready.
hy_AM: Սպասարկիչը պատրաստ չէ։

en: Invalid dictionary specified. Please check your preferences.
hy_AM: Հատկորոշուած է անվաւեր բառարան։ Ստուգեք Ձեր նախընտրութիւնները։

en: Unknown error while querying the server.
hy_AM: Անյայտ սխալ սպասարկչի հարցման ժամանակ

en: Dictionary Results:
hy_AM: Բառարանի արդիւնքներ․

en: No matches could be found for "%s".
hy_AM: "%s" ֊ի համար համընկնումներ չեն գտնուել։

en: %d definition found. | %d definitions found.
hy_AM[0]: %d հստակութիւն է գտնուել։
hy_AM[1]: %d հստակութիւններ են գտնուել։

en: Querying %s...
hy_AM: Հարցում ենք %s...

en: An error occurred while querying server information.
hy_AM: Սպասարկչից տեղեկութեան հարցման ժամանակ հայտնուեց սխալ։

en: Server Information for "%s"
hy_AM: Սպասարկչի տեղեկութիւն "%s"֊ի համար

en: The server doesn't offer any databases.
hy_AM: Սպասարկիչը չի առաջարկում տուեալների շտեմարան։

en: Copy Link
hy_AM: Պատճէնել յղումը

en: Search
hy_AM: Որոնում

en: F_ind
hy_AM: Գ_տնել

note: File Menu
en: _File
hy_AM: _Նիշ

en: Speed _Reader
hy_AM: Արագ _ընթերցիչ

en: _Preferences
hy_AM: _Նախընտրութիւններ

en: _Quit
hy_AM: _Դուրս գալ

note: Help Menu
en: _Help
hy_AM: _Աջակցութիւն

en: About
hy_AM: Մասին

en: Search with:
hy_AM: Որոնել աւգտագործելով․

en: _Dictionary Server
hy_AM: _Բառարանի սպասարկիչ

en: _Web Service
hy_AM: _Ցանցի սպասարկիչ

en: _Spell Checker
hy_AM: _Ուղղագրութեան ստուգիչ

en: A client program to query different dictionaries.
hy_AM: Հաճախորդի ծրագիր  տարբեր բառարաններ հարցելու համար։

en: Xfce4 Dictionary
hy_AM: Xfce4 բառարան

en: dict.leo.org - German <-> English
hy_AM: dict.leo.org - Գերմաներեն <-> Անգլերեն

en: dict.leo.org - German <-> French
hy_AM: dict.leo.org - Գերմաներեն <-> Ֆրանսերեն

en: dict.leo.org - German <-> Spanish
hy_AM: dict.leo.org - Գերմաներեն <-> Իսպաներեն

en: dict.leo.org - German <-> Italian
hy_AM: dict.leo.org - Գերմաներեն <-> Իտալերեն

en: dict.leo.org - German <-> Chinese
hy_AM: dict.leo.org - Գերմաներեն <-> Չինարեն

en: dict.cc - Dictionary
hy_AM: dict.cc - Բառարան

en: Wikipedia, the free encyclopedia (EN)
hy_AM: Wikipedia, անվճար հանրագիտարան (EN)

en: Wiktionary, the free dictionary (EN)
hy_AM: Wiktionary, անվճար բառարան (EN)

en: Merriam-Webster Online Dictionary
hy_AM: Merriam-Webster Ցանցային Բառարան

en: Clear
hy_AM: Մաքրել

en: You have chosen an invalid dictionary.
hy_AM: Ընտրուած բառարանը անվաւեր է։

en: General
hy_AM: Ընդհանուր

en: <b>Default search method:</b>
hy_AM: <b>Որոնման լռելեայն եղանակ․</b>

en: Dictionary Server
hy_AM: Բառարանի սպասարկիչ

en: Web Service
hy_AM: Ցանցային սպասարկիչ

en: Spell Checker
hy_AM: Ուղղագրութեան ստուգիչ

en: Last used method
hy_AM: Վերջին կիրառուած եղանակ

en: <b>Colors:</b>
hy_AM: <b>Գոյներ․</b>

en: Links:
hy_AM: Յղումներ․

en: Phonetics:
hy_AM: Հնչիւնաբանութիւն․

en: Spelled correctly:
hy_AM: Գրուած են ճիշտ․

en: Spelled incorrectly:
hy_AM: Գրուած են սխալ․

en: <b>Panel Text Field:</b>
hy_AM: <b>Վահանակի գրոյթադաշտ․</b>

en: Show text field in the panel
hy_AM: Ցուցադրել գրոյթի դաշտը վահանակում

note: panel entry size
en: Text field size:
hy_AM: Գրոյթի դաշտի չափսը․

note: server address
en: Server:
hy_AM: Սպասարկիչ․

note: server port
en: Server Port:
hy_AM: Սպասարկչի մուտք․

note: dictionary
en: Dictionary:
hy_AM: Բառարան․

en: * (use all)
hy_AM: * (աւգտագործել բոլորը)

en: ! (use all, stop after first match)
hy_AM: ! (աւգտագործել բոլորը, կանգնել առաջին համընկնելուց յետոյ)

en: <b>Web search URL:</b>
hy_AM: <b> URL֊ի ցանցային որոնում․</b>

en: URL:
hy_AM: URL․

en: Enter the URL of a web site which offers translation or dictionary services. Use {word} as placeholder for the searched word.
hy_AM: Մուտքագրեք URL կայք, որը առաջարկում է թարգմանութիւն կամ բառարանի ծառայութիւններ։ Աւգտագործեք  {word} որպէս որոնուած բառի լրադաշտ։

en: Spell Check Program:
hy_AM: Ուղղագրութեան ստուգման ծրագիր․

en: <i>The spell check program can be 'enchant', 'aspell', 'ispell' or any other spell check program which is compatible to the ispell command.
    The icon shows whether the entered command exists.</i>
hy_AM: <i>Ուղղագրութեան ստուգման ծրագիրը կարող է լինել 'enchant', 'aspell', 'ispell' կամ այլ ուղղ․ ստուգման ծրագիր որը համատեղելի է ispell հրամանի հետ։
    Պատկերակը ցոյց է տալիս, թե արդյոք մուտքագրուած հրամանը գոյութիւն ունի։</i>
