Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (32 entries)

en: Device
ast: Preséu

en: Input the device name, then press <Enter>
ast: Introduz el nome del preséu y calca <Enter>

en: Data collection period
ast: Periodu de recoyida de datos

en: Update interval (s)
ast: Intervalu d'anovamientu (s)

en: Label
ast: Etiqueta

en: Tick to display label
ast: Conseñar p'amosar n'etiqueta

en: Input the label, then press <Enter>
ast: Introduz la etiqueta y calca <Enter>

en: I/O transfer
ast: Tresferencia d'E/S

en: MiB transferred / second
ast: MiB tresferíos / segundu

en: Busy time
ast: Tiempu ocupáu

en: Percentage of time the device is busy
ast: Porcentaxe de tiempu que'l preséu ta ocupáu

en: Max. I/O rate (MiB/s)
ast: Max. I/O tasa (MiB/s)

en: Input the maximum I/O transfer rate of the device, then press <Enter>
ast: Introduz la tasa máxima de tresferencia d'E/S y calca <Enter>

en: Combine Read/Write data
ast: Combinar datos de llectura/escritura

en: Combine Read/Write data into one single monitor?
ast: ¿Combinar datos de llectura/escritura namái nun monitor?

en: Bar color
ast: Color de barra

en: Press to change color
ast: Calca pa camudar de color

en: Read bar color
ast: Color de barra de llectura

en: Write bar color
ast: Color de barra d'escritura

en: Bar order
ast: Orden de barres

en: Read-Write
ast: Llectura-Escritura

en: "Read" monitor first
ast: Primer monitor "llectura"

en: Write-Read
ast: Escritura-Llectura

en: "Write" monitor first
ast: Primer monitor "escritura"

en: %s: Device statistics unavailable.
ast: %s: Estadístiques del preséu non disponibles.

en: %s
    ----------------
    I/O    (MiB/s)
      Read :%3.2f
      Write :%3.2f
      Total :%3.2f
    Busy time (%c)
      Read : %3d
      Write : %3d
      Total : %3d
ast: %s
    ----------------
    E/S    (MiB/s)
      Llectura :%3.2f
      Escritura :%3.2f
      Total :%3.2f
    TIempu ocupáu (%c)
      Llectura : %3d
      Escritura : %3d
      Total : %3d

en: %s
    %s: %s (%d)
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ast: %s
    %s: %s (%d)
    
    ¡Esti monitor nun furrulará!
    Por favor, desanicialu.

en: %s: No disk extended statistics found!
    Either old kernel (< 2.4.20) or not
    compiled with CONFIG_BLK_STATS turned on.
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ast: %s: ¡Nun s'alcontraron estadístiques de discu estendíes!
    El kernel ye antiguu (< 2.4.20) o nun
    se compiló con CONFIG_BLK_STATS activáu.
    
    ¡Esti monitor non furrulará!
    Por favor, desanicialu.

en: %s: Unknown error
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ast: %s: Erru desconocíu
    
    ¡Esti monitor nun furrulará!
    Por favor, desanicialu.

en: Diskperf monitor displays instantaneous disk I/O transfer rates and busy times
ast: El monitor Diskperf amuesa tases de tresferencia de discu E/S y vegaes ocupáu

en: Disk Performance Monitor
ast: Monitor de rindimientu de discu

en: Show disk performance
ast: Amosar rindimientu de discu
