Xfce Panel Plugins - en to ca translation catalogue (32 entries)

en: Device
ca: Dispositiu

en: Input the device name, then press <Enter>
ca: Introduïu el nom del dispositiu, després premeu «retorn»

en: Data collection period
ca: Període de recol·lecció de dades

en: Update interval (s)
ca: Interval d'actualització (s)

en: Label
ca: Etiqueta

en: Tick to display label
ca: Rètol de l'etiqueta

en: Input the label, then press <Enter>
ca: Introduïu l'etiqueta, després premeu «retorn»

en: I/O transfer
ca: Transferència d'E/S

en: MiB transferred / second
ca: MB transferits per segon

en: Busy time
ca: Temps ocupat

en: Percentage of time the device is busy
ca: Percentatge de temps que el dispositiu està ocupat

en: Max. I/O rate (MiB/s)
ca: Taxa màx. d'E/S (MiB/s)

en: Input the maximum I/O transfer rate of the device, then press <Enter>
ca: Introduïu la taxa de transferència màxima d'E/S del dispositiu, després premeu <Retorn>

en: Combine Read/Write data
ca: Combina les dades de lectura i d'escriptura

en: Combine Read/Write data into one single monitor?
ca: Voleu combinar les dades de lectura i d'escriptura en un sol monitor?

en: Bar color
ca: Color de la barra

en: Press to change color
ca: Premeu per canviar el color

en: Read bar color
ca: Color de la barra de lectura

en: Write bar color
ca: Color de la barra d'escriptura

en: Bar order
ca: Ordre de les barres

en: Read-Write
ca: Lectura-Escriptura

en: "Read" monitor first
ca: Primer el monitor de «Lectura»

en: Write-Read
ca: Escriptura-Lectura

en: "Write" monitor first
ca: Primer el monitor d'«Escriptura»

en: %s: Device statistics unavailable.
ca: %s: les estadístiques dels dispositius no estan disponibles.

en: %s
    %s: %s (%d)
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ca: %s
    %s: %s (%d)
    
    Aquest monitor no funcionarà!
    Traieu-lo.

en: %s: No disk extended statistics found!
    Either old kernel (< 2.4.20) or not
    compiled with CONFIG_BLK_STATS turned on.
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ca: %s: No s'ha trobat cap estadística ampliada del disc!
    O hi ha un kernel antic (< 2.4.20) o no s'ha
    compilat amb l'activació de «CONFIG_BLK_STATS».
    
    Aquest monitor no funcionarà!
    Traieu-lo.

en: %s: Unknown error
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ca: %s: Error desconegut
    
    Aquest monitor no funcionarà!
    Traieu-lo.

en: Diskperf monitor displays instantaneous disk I/O transfer rates and busy times
ca: Diskperf mostra les taxes instantànies de les transferències d'E/S del disc i els temps d'ocupació

en: Copyright (c) 2003, 2004 Roger Seguin
ca: Drets d'autor (c) 2003, 2004 Roger Seguin

en: Disk Performance Monitor
ca: Monitor del rendiment del disc

en: Show disk performance
ca: Mostra el rendiment del disc
