Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (33 entries)

en: Device
el: Συσκευή

en: Input the device name, then press <Enter>
el: Εισαγωγή ονόματος συσκευής, μετά πατήστε <Enter>

en: Data collection period
el: Περίοδος συλλογής δεδομένων

en: Update interval (s)
el: Ανανέωση χρονικού διαστήματος(ων)

en: Label
el: Ετικέτα

en: Tick to display label
el: Πατήστε για να εμφανιστεί η ετικέτα

en: Input the label, then press <Enter>
el: Εισαγωγή ετικέτας, μετά πατήστε <Enter>

en: Monitor
el: Παρακολούθηση

en: I/O transfer
el: Μετάδοση I/O

en: MiB transferred / second
el: MiB μεταφέρθηκαν / δευτερόλεπτο

en: Busy time
el: Χρόνος απασχόλησης

en: Percentage of time the device is busy
el: Ποσοστό του χρόνου που η συσκευή είναι απασχολημένη

en: Max. I/O rate (MiB/s)
el: Μέγιστος ρυθμίς I/O (MiB/s)

en: Input the maximum I/O transfer rate of the device, then press <Enter>
el: Εισαγωγή του μέγιστου Ι/Ο ρυθμου μετάδοσης της συσκευής, μετά πατήστε <Enter>

en: Combine Read/Write data
el: Συνδυασμός Ανάγνωσης/Εγγραφής δεδομένων

en: Combine Read/Write data into one single monitor?
el: Συνδυασμός Ανάγνωσης/Εγγραφής δεδομένων σε μία μόνο οθόνη;

en: Bar color
el: Χρώμα μπάρας

en: Press to change color
el: Πατήστε να αλλάξετε το χρώμα

en: Read bar color
el: Αναγνωση χρώμα μπάρας

en: Write bar color
el: Εγγραφή χρώματος μπάρας

en: Bar order
el: Σειρά μπάρας

en: Read-Write
el: Ανάγνωση-Εγγραφή

en: "Read" monitor first
el: "Ανάγνωση" οθόνης πρώτα

en: Write-Read
el: Εγγραφή-Ανάγνωση

en: "Write" monitor first
el: "Εγγραφή" οθόνη πρώτα

en: %s: Device statistics unavailable.
el: %s: Μη διαθέσιμα στατιστικά συσκευής.

en: %s
    %s: %s (%d)
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
el: %s
    %s: %s (%d)
    
    Αυτή η οθόνη δεν θα δουλέψει!
    Παρακαλώ αφαιρέστε την.

en: %s: No disk extended statistics found!
    Either old kernel (< 2.4.20) or not
    compiled with CONFIG_BLK_STATS turned on.
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
el: %s: Δεν βρέθηκαν εκτεταμένα στατιστικά δίσκου!
    Είτε παλιός πυρήνας (< 2.4.20) είτε
    είναι μεταγλωτισμένος με την επιλογή CONFIG_BLK_STATS ενεργοποιημένη.
    
    Αυτή η οθόνη δεν θα δουλέψει!
    Παρακαλώ αφαιρέστε την.

en: %s: Unknown error
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
el: %s: Άγνωστο σφάλμα
    
    Αυτή η οθόνη δεν θα δουλέψει!
    Παρακαλώ αφαιρέστε την.

en: Diskperf monitor displays instantaneous disk I/O transfer rates and busy times
el: Ο επόπτης Diskperf εμφανίζει στιγμιαία ρυθμο μεταφοράς I/O και χρόνους απασχόλησης του δίσκου

en: Copyright (c) 2003, 2004 Roger Seguin
el: Πνευματικά Δικαιώματα (c) 2003, 2004 Roger Seguin

en: Disk Performance Monitor
el: Οθόνη επίδοσης δίσκου

en: Show disk performance
el: Εμφάνιση επίδοσης δίσκου
