Xfce Panel Plugins - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Device
he: התקן

en: Input the device name, then press <Enter>
he: הכנס את שם ההתקן, לאחר מכן לחץ <אנטר>

en: Data collection period
he: תקופת איסוף מידע

en: Update interval (s)
he: מרווח(י) עדכון

en: Label
he: תווית

en: Tick to display label
he: סמן להצגת תווית

en: Input the label, then press <Enter>
he: הכנס את התווית, לאחר מכן לחץ <אנטר>

en: Monitor
he: עקוב

en: I/O transfer
he: מעבר קלט/פלט

en: MiB transferred / second
he: מגהבייט שהועברו / שנייה

en: Busy time
he: זמן תפוס

en: Percentage of time the device is busy
he: אחוז הזמן שבו ההתקן עסוק

en: Max. I/O rate (MiB/s)
he: קצב קלט/פלט מירבי (מגהבייט/שנייה)

en: Input the maximum I/O transfer rate of the device, then press <Enter>
he: הכנס את קצב מעבר קלט/פלט המירבי של ההתקן, לאחר מכן לחץ <אנטר>

en: Combine Read/Write data
he: שלב מידע קריאה/כתיבה

en: Combine Read/Write data into one single monitor?
he: לשלב מידע קריאה/כתיבה לתוך עוקב יחיד?

en: Bar color
he: צבע סרגל

en: Press to change color
he: לחץ לשינוי צבע

en: Read bar color
he: קרא צבע סרגל

en: Write bar color
he: כתוב צבע סרגל

en: Bar order
he: סדר סרגל

en: Read-Write
he: קריאה-כתיבה

en: "Read" monitor first
he: "קרא" קודם עוקב

en: Write-Read
he: כתיבה-קריאה

en: "Write" monitor first
he: "כתוב" קודם עוקב

en: %s: Device statistics unavailable.
he: %s: סטטיסטיקת התקן לא זמינה.

en: %s
    %s: %s (%d)
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
he: %s
    %s: %s (%d)
    
    עוקב זה לא יעבוד!
    אנא הסר אותו.

en: %s: No disk extended statistics found!
    Either old kernel (< 2.4.20) or not
    compiled with CONFIG_BLK_STATS turned on.
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
he: %s: לא נמצאה סטטיסטיקה מורחבת של דיסק!
    או שהקרנל ישן (<2.4.20) 
    או שעבר הדרה עם CONFIG_BLK_STATS דלוק.
    
    עוקב זה לא יעבוד!
    אנא הסר אותו.

en: %s: Unknown error
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
he: %s: שגיאה לא ידועה
    
    עוקב זה לא יעבוד!
    אנא הסר אותו.

en: Diskperf monitor displays instantaneous disk I/O transfer rates and busy times
he: עוקב Diskperf מציג קצבי מעבר קלט/פלט רגעיים וזמנים תפוסים

en: Copyright (c) 2003, 2004 Roger Seguin
he: זכות יוצרים (c) 2003,2004 רוג'ר סגואין

en: Disk Performance Monitor
he: עוקב ביצועי דיסק

en: Show disk performance
he: הצג ביצועי דיסק
