Xfce Panel Plugins - en to ms translation catalogue (32 entries)

en: Device
ms: Peranti

en: Input the device name, then press <Enter>
ms: Masukkan nama peranti, kemudian tekan <Enter>

en: Data collection period
ms: Tempoh koleksi data

en: Update interval (s)
ms: Sela kemaskini (s)

en: Tick to display label
ms: Tanda untuk papar label

en: Input the label, then press <Enter>
ms: Masukkan label, kemudian tekan <Enter>

en: Monitor
ms: Pemantau

en: I/O transfer
ms: Pemindahan I/O

en: MiB transferred / second
ms: MiB dipindah / saat

en: Busy time
ms: Masa sibuk

en: Percentage of time the device is busy
ms: Peratus masa peranti sibuk

en: Max. I/O rate (MiB/s)
ms: Kadar I/O maks. (MiB/s)

en: Input the maximum I/O transfer rate of the device, then press <Enter>
ms: Masukkan kadar pemindahan I/O maksimum peranti, kemudian tekan <Enter>

en: Combine Read/Write data
ms: Gabung data Baca/Tulis

en: Combine Read/Write data into one single monitor?
ms: Gabung data Baca/Tulis ke satu pemantau tunggal?

en: Bar color
ms: Warna palang

en: Press to change color
ms: Tekan untuk ubah warna

en: Read bar color
ms: Warna palang baca

en: Write bar color
ms: Warna palang tulis

en: Bar order
ms: Tertib palang

en: Read-Write
ms: Baca-Tulis

en: "Read" monitor first
ms: Pemantau "Baca" dahulu

en: Write-Read
ms: Tulis-Baca

en: "Write" monitor first
ms: Pemantau "Tulis" dahulu

en: %s: Device statistics unavailable.
ms: %s: Statistik peranti tidak tersedia.

en: %s
    %s: %s (%d)
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ms: %s
    %s: %s (%d)
    
    Pemantau ini tidak akan berfungsi!
    Sila buang ia.

en: %s: No disk extended statistics found!
    Either old kernel (< 2.4.20) or not
    compiled with CONFIG_BLK_STATS turned on.
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ms: %s: Tiada statistik lanjutan cakera ditemui!
    Sama ada kernel lama (< 2.4.20) atau tidak
    dikompil dengan CONFIG_BLK_STATS dihidupkan.
    
    Pemantau ini tidak akan berfungsi!
    Sila buang ia.

en: %s: Unknown error
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ms: %s: Ralat tidak diketahui
    
    Pemantau ini tidak akan berfungsi!
    Sila buang ia.

en: Diskperf monitor displays instantaneous disk I/O transfer rates and busy times
ms: Pemantau Diskperf papar kadar pemindahan dan masa sibuk I/O cakera secara langsung

en: Copyright (c) 2003, 2004 Roger Seguin
ms: Hakcipta (c) 2003, 2004 Roger Seguin

en: Disk Performance Monitor
ms: Pemantau Prestasi Cakera

en: Show disk performance
ms: Tunjuk prestasi cakera
