Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (33 entries)

en: Device
sq: Pajisje

en: Input the device name, then press <Enter>
sq: Jepni emrin e pajisjes, mandej shtypni <Enter>

en: Data collection period
sq: Periudhë grumbullimi të dhënash

en: Update interval (s)
sq: Interval(e) përditësimi

en: Label
sq: Etiketë

en: Tick to display label
sq: I vini shenjë që të shfaqë etiketë

en: Input the label, then press <Enter>
sq: Jepni etiketën, mandej shtypni <Enter>

en: I/O transfer
sq: Shpërngulje I/O

en: MiB transferred / second
sq: MiB të shpërngulur / sekondë

en: Busy time
sq: Kohë e të qenit e zënë:

en: Percentage of time the device is busy
sq: Përqindje kohe që pajisja është e zënë

en: Max. I/O rate (MiB/s)
sq: Shpejtësi I/O maksimum (MiB/s)

en: Input the maximum I/O transfer rate of the device, then press <Enter>
sq: Jepni shpejtësinë më të madhe të shpërnguljeve I/O për pajisjen, mandej <Enter>

en: Combine Read/Write data
sq: Ndërthur të dhëna Leximi/Shkrimi

en: Combine Read/Write data into one single monitor?
sq: Të ndërthuren në një mbikëqyrës të vetëm të dhëna Leximi/Shkrimi?

en: Bar color
sq: Ngjyrë shtylle

en: Press to change color
sq: Shtypeni për ndryshim ngjyre

en: Read bar color
sq: Ngjyrë shtylle leximi

en: Write bar color
sq: Ngjyrë shtylle shkrimi

en: Bar order
sq: Renditje shtyllash

en: Read-Write
sq: Lexim-Shkrim

en: "Read" monitor first
sq: Mbikëqyrës "Leximi" së pari

en: Write-Read
sq: Shkrim-Lexim

en: "Write" monitor first
sq: Mbikëqyrë "Shkrimi" së pari

en: %s: Device statistics unavailable.
sq: %s: S’ka statistika pajisjeje gati.

en: %s
    ----------------
    I/O (MiB/s)
      Read: %3.2f
      Write: %3.2f
      Total: %3.2f
    Busy time (%c)
      Read: %d
      Write: %d
      Total: %d
sq: %s
    ----------------
    I/O (MiB/s)
      Shkrim: %3.2f
      Lexim: %3.2f
      Gjithsej: %3.2f
    Kohë i zënë (%c)
      Shkrim: %d
      Lexim: %d
      Gjithsej: %d

en: %s
    %s: %s (%d)
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
sq: %s
    %s: %s (%d)
    
    Ky mbikëqyrës nuk do të funksionojë!
    Ju lutemi, hiqeni.

en: %s: No disk extended statistics found!
    Either old kernel (< 2.4.20) or not
    compiled with CONFIG_BLK_STATS turned on.
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
sq: %s: S’u gjetën statistika të zgjeruara disku!
    Ose kerneli është i vjetër (< 2.4.20), ose s’qe
    përpiluar me CONFIG_BLK_STATS  aktiv.
    
    Ky mbikëqyrës nuk do të funksionojë!
    Ju lutemi, hiqeni.

en: %s: Unknown error
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
sq: %s: Gabim i panjohur
    
    Ky mbikëqyrës nuk do të funksionojë!
    Ju lutemi, hiqeni.

en: Diskperf monitor displays instantaneous disk I/O transfer rates and busy times
sq: Mbikëqyrësi Diskperf shfaq shpejtësi të atypëratyshme shpërnguljesh I/O në disk dhe kohë funksionimi

en: Copyright (c) 2003, 2004 Roger Seguin
sq: Të drejta Kopjimi (c) 2003, 2004 Roger Seguin

en: Disk Performance Monitor
sq: Mbikëqyrës Punimi Disku

en: Show disk performance
sq: Shfaq si punon disku
