Xfce Panel Plugins - en to ug translation catalogue (32 entries)

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Input the device name, then press <Enter>
ug: ئۈسكۈنە ئاتىنى كىرگۈزۈپ <Enter> نى كىرگۈزۈڭ

en: Data collection period
ug: سانلىق ئاساسلارنى يىغىدىغان ۋاقىتنى كىرگۈزۈڭ(ئىنتېرۋال)

en: Update interval (s)
ug: يېڭىلاش ۋاقتى(ئىنتېرۋال)(سېكۇنت)

en: Label
ug: ئەن

en: Tick to display label
ug: ئەننى كۆرسىتىش ئۈچۈن بەلگە قويۇڭ.

en: Input the label, then press <Enter>
ug: ئەننى كىرگۈزۈپ <Enter> نى بېسىڭ

en: I/O transfer
ug: I/O ئۇزىتىش

en: MiB transferred / second
ug: مېگابايت ئەۋەتىلدى / سېكۇنت

en: Busy time
ug: ئالدىراش ۋاقتى

en: Percentage of time the device is busy
ug: ئۈسكۈنىنى ئىشلەتكەن ۋاقتىنى پىرسەنتتە ئىپادىلەپ كۆزىتىدۇ

en: Max. I/O rate (MiB/s)
ug: ئەڭ چوڭ I/O تېزلىكى (م بىت /س)

en: Input the maximum I/O transfer rate of the device, then press <Enter>
ug: ئۈسكىنىڭ ئەڭ چوڭ I/O ئۇزىتىش تېزلىكىنى كىرگۈزۈڭ

en: Combine Read/Write data
ug: ئوقۇغان/يازغان سانلىق ئاساسلارنى بىرلىكتە كۆرسىتىدۇ

en: Combine Read/Write data into one single monitor?
ug: ئوقۇغان/يازغان سانلىق ئاساسلارنى بىر كۆزەتكۈدە بىرلىكتە كۆرسەتسۇنمۇ؟

en: Bar color
ug: بالداق رېڭى

en: Press to change color
ug: رەڭنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Read bar color
ug: ئوقۇش بالدىقىنىڭ رېڭى

en: Write bar color
ug: يېزىش بالدىقىنىڭ رېڭى

en: Bar order
ug: بالداقنىڭ تەرتىپى

en: Read-Write
ug: ئوقۇش-يېزىش

en: "Read" monitor first
ug: «ئوقۇش» نى ئاۋۋال كۆرسەت

en: Write-Read
ug: يېزىش-ئوقۇش

en: "Write" monitor first
ug: «يېزىش» نى ئاۋۋال كۆرسەت

en: %s: Device statistics unavailable.
ug: %s: ئۈسكۈنە ستاتىستىكىسى يوق.

en: %s
    %s: %s (%d)
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ug: %s
    %s: %s (%d)
    
    بۇ كۆزەتكۈ نورمال ئىشلىمەيدۇ!
    ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: %s: No disk extended statistics found!
    Either old kernel (< 2.4.20) or not
    compiled with CONFIG_BLK_STATS turned on.
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ug: %s: دىسكا ئۇچۇرلىرى تېپىلمىدى!
    يادرو(kernel) كونا (2.4.20 نىڭدىن بۇرۇنقى) ياكى 
    CONFIG_BLK_STATS تاللانمىسىنى ئىشلىتىپ 
     يۇغۇرۇلماپتۇ
    
    بۇ كۆزەتكۈ نورمال ئىشلىمەيدۇ!
    ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: %s: Unknown error
    
    This monitor will not work!
    Please remove it.
ug: %s: نامەلۇم خاتالىق
    
    بۇ كۆزەتكۈ نورمال ئىشلىمەيدۇ!
    ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: Diskperf monitor displays instantaneous disk I/O transfer rates and busy times
ug: مەزكۇر Diskperf كۆزەتچىسى دىسكىنىڭ I/O تېزلىكى ۋە ئالدىراش ۋاقتىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

en: Copyright (c) 2003, 2004 Roger Seguin
ug: نەشر ھوقۇقى Roger Seguin (2003، 2004)(c) غا تەۋە

en: Disk Performance Monitor
ug: دىسكا ئىقتىدارىنى كۆزەتكۈ

en: Show disk performance
ug: دىسكا ئىقتىدارىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ
