xfce-panel-plugins.xfce4-docklike-plugin - en to sq translation catalogue (47 entries)

en: Select Launcher
sq: Përzgjidhni Nisës

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Open
sq: _Hape

en: Pinned to Dock
sq: U fiksua te Paneli

en: Pin to Dock
sq: Fiksoje te Paneli

en: Edit Launcher...
sq: Përpunoni Nisës…

en: Close All
sq: Mbylli Krejt

note: when a pinned app loses its icon (typically the app is uninstalled) the user may want to remove it from the dock
en: Remove
sq: Hiqe

note: we weren't able to find a launcher for this app, let the user set it manually
en: Select Launcher...
sq: Përzgjidhni Nisës…

en: Create Launcher...
sq: Krijoni Nisës…

en: <b>Only the first %u hotkeys(s) are enabled.</b>
sq: <b>Janë aktivizuar vetëm %u tastet e parë shkurtore.</b>

en: The &lt;SUPER&gt;+%u combination seems already in use by another process.
    Check your Xfce settings.
sq: Ndërthurja &lt;SUPER&gt;+%u duket tashmë e përdorur nga një tjetër proces.
    Shihni rregullimet tuaja për Xfce-në.

en: A modern, minimalist taskbar for Xfce
sq: Një shtyllë moderne, minimaliste punësh për Xfce-në

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Don't show the window list for a single window
sq: Mos shfaq listën e dritareve për një dritare të vetme

en: Only show applications on the current workspace
sq: Shfaq vetëm aplikacione në hapësirën e tanishme të punës

en: Only show applications on the current display
sq: Shfaq vetëm aplikacione në ekranin e tanishëm

en: Show preview thumbnails for open windows
sq: Shfaq miniatura paraparjesh për dritare të hapura

en: Show the number of open windows (if more than 2)
sq: Shfaq numrin e dritareve të hapura (nëse ka më tepër se 2)

en: Middle mouse button:
sq: Butoni i mesit i miut:

en: Close all
sq: Mbylli krejt

en: Launch new instance
sq: Nis një instancë të re

en: Do Nothing
sq: Mos Bëj Gjë

en: Behavior
sq: Sjellje

en: Active indicator style:
sq: Stil treguesi aktivesh:

en: Bars
sq: Shtylla

en: Dots
sq: Pika

en: Rectangles
sq: Drejtkëndësha

en: Circles
sq: Rrathë

en: None
sq: Asnjë

en: Inactive indicator style:
sq: Stil treguesi joaktivesh:

en: Indicator orientation:
sq: Orientim treguesi:

en: Automatic
sq: Automatik

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Right
sq: Djathtas

en: Top
sq: Sipër

en: Left
sq: Majtas

en: Get indicator color from theme
sq: Ngjyrën për treguesin merre nga tema

en: Active indicator:
sq: Tregues aktivesh:

en: Inactive indicator:
sq: Tregues joaktivesh:

en: Force icon size:
sq: Detyro madhësi ikonash:

en: Appearance
sq: Dukje

en: Switch between applications with <SUPER>+[1, 2, ...]
sq: Kalo nga një aplikacion në tjetër me <SUPER>+[1, 2, …]

en: Switch to the last window with <SUPER>
sq: Kalo te dritarja e fundit me <SUPER>

en: <b>This feature is disabled.</b>
    It requires X11 XInput2.0 extension which is is not provided by your system.
sq: <b>Kjo veçori është çaktivizuar.</b>
    Lyp zgjerimin X11 XInput2.0, i cili nuk ofrohet nga sistemi juaj.

en: Keyboard hotkeys
sq: Taste shkurtoresh
