xfce-panel-plugins.xfce4-docklike-plugin - en to fi translation catalogue (43 entries)

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Open
fi: _Avaa

en: Pinned to Dock
fi: Kiinnitetty telakkaan

en: Pin to Dock
fi: Kiinnitä telakkaan

en: Close All
fi: Sulje kaikki

note: when a pinned app loses its icon (typically the app is uninstalled) the user may want to remove it from the dock
en: Remove
fi: Poista

en: <b>Only the first %u hotkeys(s) are enabled.</b>
fi: <b>Vain ensimmäiset %u pikanäppäimet ovat käytössä.</b>

en: The &lt;SUPER&gt;+%u combination seems already in use by another process.
    Check your Xfce settings.
fi: Pikanäppäin &lt;SUPER&gt;+%u vaikuttaa olevan jo toisen prosessin käytössä.
    Tarkista Xfce:n asetukset.

en: Docklike Taskbar
fi: Telakanomainen tehtäväpalkki

en: A modern, minimalist taskbar for Xfce
fi: Moderni, minimalistinen tehtäväpalkki Xfce:lle

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Close
fi: _Sulje

en: Don't show the window list for a single window
fi: Älä näytä luetteloa yksittäisistä ikkunoista

en: Only show applications on the current workspace
fi: Näytä vain nykyisen työtilan sovellukset

en: Only show applications on the current display
fi: Näytä sovellukset vain nykyisellä näytöllä

en: Show preview thumbnails for open windows
fi: Näytä esikatselukuvat avoimille ikkunoille

en: Show the number of open windows (if more than 2)
fi: Näytä avoinna olevien ikkunoiden määrä (jos yli 2)

en: Middle mouse button:
fi: Hiiren keskimmäinen painike:

en: Close all
fi: Sulje kaikki

en: Launch new instance
fi: Käynnistä uusi instanssi

en: Do Nothing
fi: Älä tee mitään

en: Behavior
fi: Toiminta

en: Active indicator style:
fi: Aktiivisen ilmaisimen tyyli:

en: Bars
fi: Palkit

en: Dots
fi: Pisteet

en: Rectangles
fi: Suorakulmiot

en: None
fi: Ei mitään

en: Inactive indicator style:
fi: Passiivisen ilmaisimen tyyli:

en: Indicator orientation:
fi: Ilmaisimen suunta:

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Bottom
fi: Alas

en: Right
fi: Oikealle

en: Top
fi: Ylös

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Get indicator color from theme
fi: Määritä ilmaisimen väri teemasta

en: Active indicator:
fi: Aktiivinen ilmaisin:

en: Inactive indicator:
fi: Passiivinen ilmaisin:

en: Force icon size:
fi: Pakota kuvakkeiden koko:

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Switch between applications with <SUPER>+[1, 2, ...]
fi: Vaihda sovellusten välillä painikkeilla <SUPER> + [1, 2, ...]

en: Switch to the last window with <SUPER>
fi: Vaihda viimeiseen ikkunaan näppäimellä <SUPER>

en: <b>This feature is disabled.</b>
    It requires X11 XInput2.0 extension which is is not provided by your system.
fi: <b>Tämä ominaisuus on poistettu käytöstä.</b>
    Se vaatii X11 XInput2.0 -laajennuksen, jota järjestelmäsi ei tarjoa.

en: Keyboard hotkeys
fi: Pikanäppäimet
