xfce-panel-plugins.xfce4-docklike-plugin - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Select Launcher
tr: Başlatıcı Seç

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: _Open
tr: _Aç

en: Pinned to Dock
tr: Dock'a Sabitlendi

en: Pin to Dock
tr: Dock'a Sabitle

en: Edit Launcher...
tr: Başlatıcıyı Düzenle...

en: Close All
tr: Tümünü Kapat

note: when a pinned app loses its icon (typically the app is uninstalled) the user may want to remove it from the dock
en: Remove
tr: Kaldır

note: we weren't able to find a launcher for this app, let the user set it manually
en: Select Launcher...
tr: Başlatıcı Seç...

en: Create Launcher...
tr: Başlatıcı Oluştur...

en: <b>Only the first %u hotkeys(s) are enabled.</b>
tr: <b>Sadece ilk %u kısayol tuşları aktif hale getirildi.</b>

en: The &lt;SUPER&gt;+%u combination seems already in use by another process.
    Check your Xfce settings.
tr: &lt;SUPER&gt;+%u kombinasyonu halihazırda başka bir program tarafından kullanılıyor.
    Xfce ayarlarınızı kontrol edin.

en: Docklike Taskbar
tr: Dock benzeri Görev çubuğu

en: A modern, minimalist taskbar for Xfce
tr: Xfce için modern, minimalist bir görev çubuğu

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Close
tr: _Kapat

en: Don't show the window list for a single window
tr: Yalnızca birden çok pencere için pencere listesini göster

en: Only show applications on the current workspace
tr: Sadece mevcut çalışma alanındaki uygulamaları göster

en: Only show applications on the current display
tr: Sadece mevcut ekrandaki uygulamaları göster

en: Show preview thumbnails for open windows
tr: Açık pencereler için önizleme küçük resimlerini göster

en: Show the number of open windows (if more than 2)
tr: Açık pencerelerin sayısını göster (2'den fazlaysa)

en: Middle mouse button:
tr: Orta fare düğmesi:

en: Close all
tr: Tümünü kapat

en: Launch new instance
tr: Yeni örneği başlat

en: Do Nothing
tr: Bir Şey Yapma

en: Behavior
tr: Davranış

en: Active indicator style:
tr: Aktif gösterge biçemi:

en: Bars
tr: Barlar

en: Dots
tr: Noktalar

en: Rectangles
tr: Dikdörtgenler

en: Ciliora
tr: Kirpikler

en: Circles
tr: Daireler

en: None
tr: Hiçbiri

en: Inactive indicator style:
tr: Pasif gösterge biçemi:

en: Indicator orientation:
tr: Gösterge yönü:

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Bottom
tr: Aşağı

en: Right
tr: Sağ

en: Top
tr: Yukarı

en: Left
tr: Sol

en: Get indicator color from theme
tr: Gösterge rengini temadan al

en: Active indicator:
tr: Aktif gösterge:

en: Inactive indicator:
tr: Aktif olmayan gösterge:

en: Force icon size:
tr: Simgelerin boyutlarını zorla:

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Switch between applications with <SUPER>+[1, 2, ...]
tr: <SUPER>+[1, 2, ...] ile uygulamalar araşında geçiş yap

en: Switch to the last window with <SUPER>
tr: <SUPER> ile son pencereye geçiş yap

en: <b>This feature is disabled.</b>
    It requires X11 XInput2.0 extension which is is not provided by your system.
tr: <b>Bu özellik kapalı.</b>
    Sisteminiz tarafından sağlanmayan X11 XInput2.0 eklentisini gerektiriyor.

en: Keyboard hotkeys
tr: Klavye kısayol tuşları
