xfce-panel-plugins.xfce4-docklike-plugin - en to ug translation catalogue (48 entries)

en: Select Launcher
ug: قوزغاتقۇچ تاللىنىدۇ

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Pinned to Dock
ug: لەڭگەرگە مىخلاندى

en: Pin to Dock
ug: لەڭگەرگە مىخلا

en: Edit Launcher...
ug: قوزغاتقۇچ تەھرىر…

en: Close All
ug: ھەممىنى ياپ

note: when a pinned app loses its icon (typically the app is uninstalled) the user may want to remove it from the dock
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

note: we weren't able to find a launcher for this app, let the user set it manually
en: Select Launcher...
ug: قوزغاتقۇچ تاللىنىدۇ…

en: Create Launcher...
ug: قوزغاتقۇچ قۇر…

en: <b>Only the first %u hotkeys(s) are enabled.</b>
ug: <b>پەقەت تۇنجى %u تېز كۇنۇپكا قوزغىتىلدى.</b>

en: The &lt;SUPER&gt;+%u combination seems already in use by another process.
    Check your Xfce settings.
ug: «SUPER»+%u بىرىكمىسىنى باشقا بىر جەريان ئىشلىتىۋاتقاندەك قىلىدۇ.
    Xfce تەڭشىكىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Docklike Taskbar
ug: لەڭگەرسىمان ۋەزىپە بالداق

en: A modern, minimalist taskbar for Xfce
ug: زامانىۋى ئاددىي Xfce ۋەزىپە بالداق

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Don't show the window list for a single window
ug: يەككە كۆزنەككە كۆزنەك تىزىمى كۆرسەتمەيدۇ

en: Only show applications on the current workspace
ug: پەقەت نۆۋەتتىكى خىزمەت بوشلۇقىدىكى پىروگراممىنىلا كۆرسىتىدۇ

en: Only show applications on the current display
ug: پەقەت نۆۋەتتىكى كۆرسەتكۈچتىكى پىروگراممىنىلا كۆرسىتىدۇ

en: Show preview thumbnails for open windows
ug: ئوچۇق كۆزنەكنىڭ ئالدىن كۆزىتىش كىچىك سۈرىتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the number of open windows (if more than 2)
ug: ئوچۇق كۆزنەك سانىنى كۆرسىتىدۇ (ئەگەر 2 دىن كۆپ بولسا)

en: Middle mouse button:
ug: چاشقىنەك ئوتتۇرا توپچىسى:

en: Close all
ug: ھەممىنى ياپ

en: Launch new instance
ug: يېڭى مىسالنى قوزغات

en: Do Nothing
ug: ھېچقانداق قىلما

en: Behavior
ug: ھەرىكەت

en: Active indicator style:
ug: ئاكتىپ كۆرسەتكۈچ ئۇسلۇبى:

en: Bars
ug: بالداق

en: Dots
ug: چېكىت

en: Rectangles
ug: تىك تۆت بۇلۇڭ

en: Circles
ug: چەمبەر

en: None
ug: يوق

en: Inactive indicator style:
ug: ئاكتىپ بولمىغان كۆرسەتكۈچ ئۇسلۇبى:

en: Indicator orientation:
ug: كۆرسەتكۈچ يۆنىلىشى:

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Right
ug: ئوڭ

en: Top
ug: ئۈستى

en: Left
ug: سول

en: Get indicator color from theme
ug: ئۆرنەكتىن كۆرسەتكۈچنىڭ رەڭگىگە ئېرىشىدۇ

en: Active indicator:
ug: ئاكتىپ كۆرسەتكۈچ:

en: Inactive indicator:
ug: ئاكتىپ بولمىغان كۆرسەتكۈچ:

en: Force icon size:
ug: مەجبۇرىي سىنبەلگە چوڭلۇقى:

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Switch between applications with <SUPER>+[1, 2, ...]
ug: «<SUPER>+[1, 2, ...]» ئارقىلىق پىروگراممىلار ئارا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to the last window with <SUPER>
ug: <SUPER> ئارقىلىق ئاخىرقى كۆزنەككە ئالماشتۇرىدۇ

en: <b>This feature is disabled.</b>
    It requires X11 XInput2.0 extension which is is not provided by your system.
ug: <b>بۇ ئىقتىدار چەكلەنگەن.</b>
    ئۇ X11 XInput2.0 كېڭەيتىلمىسىگە ئېھتىياجلىق ئەمما سىستېمىڭىز ئۇنى تەمىنلىمىگەن.

en: Keyboard hotkeys
ug: ھەرپتاختا قىزىق كۇنۇپكا
