Xfce Panel Plugins - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Unable to find an appropriate application to open the mount point
pt: Incapaz de encontrar a aplicação para abrir o ponto de montagem

en: %s/%s space left on %s (%s)
pt: %s/%s espaço livre em %s (%s)

en: %s/%s space left on %s
pt: %s/%s espaço livre em %s

en: could not check mountpoint %s, please check your config
pt: incapaz de verificar o ponto de montagem %s, verifique a sua configuração

en: Only %s space left on %s (%s)!
pt: Apenas %s de espaço livre em %s (%s)!

en: Only %s space left on %s!
pt: Apenas %s de espaço livre em %s!

note: }}} vim600: set foldmethod=marker: foldmarker={{{,}}}
en: Free Space Checker
pt: Verificador de espaço livre

en: Configuration
pt: Configuração

en: Mount point
pt: Ponto de montagem

en: Warning limit (%)
pt: Limite de aviso (%)

en: Urgent limit (%)
pt: Limite de urgência (%)

en: User Interface
pt: Interface de utilizador

en: Name
pt: Nome

en: Display size
pt: Mostrar tamanho

en: Display meter
pt: Mostrar medidor

en: Display button
pt: Mostrar botão

en: Monitor free disk space
pt: Monitorizar espaço livre
