Xfce Panel Plugins - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Unable to find an appropriate application to open the mount point
ru: Не удалось найти приложение для открытия точки монтирования

en: %.2f GB
ru: %.2f ГБ

en: %s/%s space left on %s (%s)
ru: На %3$s (%4$s) свободно %1$s/%2$s

en: %s/%s space left on %s
ru: На %3$s свободно %1$s/%2$s

en: %.0f MB
ru: %.0f МБ

en: could not check mountpoint %s, please check your config
ru: не удалось проверить точку монтирования %s, проверьте настройки

en: Only %s space left on %s (%s)!
ru: На %2$s (%3$s) свободно всего %1$s!

en: Only %s space left on %s!
ru: На %2$s свободно всего %1$s!

note: }}} vim600: set foldmethod=marker: foldmarker={{{,}}}
en: Free Space Checker
ru: Проверка свободного места

en: Configuration
ru: Настройки

en: Mount point
ru: Точка монтирования

en: Warning limit (%)
ru: Порог уведомления (%)

en: Urgent limit (%)
ru: Порог предупреждения (%)

en: User Interface
ru: Вид

en: Name
ru: Название

en: Display size
ru: Размер

en: Display meter
ru: Индикатор

en: Display button
ru: Кнопка

en: Monitor free disk space
ru: Контроль свободного места на диске
