Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Unable to find an appropriate application to open the mount point
tr: Bağlama noktasını açabilmek için uygun uygulama bulunamadı

en: %s/%s space left on %s (%s)
tr: %s/%s boş alan kaldı, %s (%s) üzerinde

en: %s/%s space left on %s
tr: %s/%s boş alan kaldı, %s üzerinde

en: could not check mountpoint %s, please check your config
tr: %s bağlama noktası denetlenemiyor, lütfen ayarlarınızı gözden geçirin.

en: Only %s space left on %s (%s)!
tr: Yalnızca %s boşluk kaldı, %s (%s) üzerinde!

en: Only %s space left on %s!
tr: Yalnızca %s boşluk kaldı, %s üzerinde!

note: }}} vim600: set foldmethod=marker: foldmarker={{{,}}}
en: Free Space Checker
tr: Boş Alan Denetleyici

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Mount point
tr: Sürücü yolu

en: Warning limit (%)
tr: Uyarı sınırı (%)

en: Urgent limit (%)
tr: Acil sınırı (%)

en: User Interface
tr: Kullanıcı Arayüzü

en: Name
tr: Ad

en: Display size
tr: Boyut

en: Display meter
tr: Çubuk

en: Display button
tr: Düğme

en: Monitor free disk space
tr: Diskteki boş alanı gözlemler
