Xfce Panel Plugins - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Error in command "%s"
hi: "%s" कमांड में त्रुटि

en: Xfce Panel
hi: Xfce पैनल

en: Command
hi: कमांड

en: Label
hi: लेबल

en: Select the display font...
hi: डिस्प्ले हेतु मुद्रलिपि चुनें...

en: Could not run "%s"
hi: "%s" को चलाया नहीं जा सका

en: Cyclically spawns a script/program, captures its output and displays the resulting string in the panel
hi: चक्रीय रूप से एक स्क्रिप्ट / प्रोग्राम बनाता है, उसके आउटपुट को संचित कर परिणामस्वरूप आने वाले स्ट्रिंग को पैनल में प्रदर्शित करता है।

en: Copyright © 2004 Roger Seguin
    Copyright © 2006 Julien Devemy
    Copyright © 2016 Tony Paulic
hi: कॉपीराइट © 2004 Roger Seguin
    कॉपीराइट © 2006 Julien Devemy
    कॉपीराइट © 2016 Tony Paulic

en: Font Selection
hi: मुद्रलिपि चयन

en: Unable to open the following url: %s
hi: निम्नलिखित यूआरएल खोलने में विफल : %s

en: Generic Monitor
hi: सामान्य मॉनिटर

en: Configuration
hi: विन्यास सेटिंग्स

en: Show output of a command.
hi: कमांड का आउटपुट दिखाएँ।
