Xfce Panel Plugins - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Error in command "%s"
ja: コマンド "%s" 内でエラーです

en: Xfce Panel
ja: Xfce パネル

en: Command
ja: コマンド

en: Input the shell command to spawn, then press <Enter>
ja: 実行するシェルコマンドを入力してください

en: Press to select file...
ja: ファイルを選択する場合押してください…

en: Label
ja: ラベル

en: Tick to display label
ja: ラベルを表示する場合はチェックマークをつけてください

en: Input the plugin label, then press <Enter>
ja: プラグインのラベルを入力してください

en: Period (s)
ja: 間隔 (秒)

en: Interval between 2 consecutive spawns
ja: 実行する間隔を入力してください

en: Select the display font...
ja: 表示するフォントの選択...

en: Press to change font...
ja: フォントを変更する場合、押してください…

en: Could not run "%s"
ja: "%s" を実行できませんでした

en: Cyclically spawns a script/program, captures its output and displays the resulting string in the panel
ja: スクリプト/プログラムを定期的に実行し、その出力結果をパネルに表示する

en: Font Selection
ja: フォントの選択

en: File Selection
ja: ファイル選択

en: _Cancel
ja: キャンセル(_C)

en: _Open
ja: 開く(_O)

en: Unable to open the following url: %s
ja: 次の URL を開くことができません: %s

en: Generic Monitor
ja: ジェネリックモニター

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: Save
ja: 保存

en: Configuration
ja: 設定

en: Show output of a command.
ja: コマンドの出力を表示します。
