Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: Error in command "%s"
sv: Fel i kommando  "%s"

en: Command
sv: Kommando

en: Input the shell command to spawn, then press <Enter>
sv: Mata in skalkommandot att köra och tryck på <Enter>

en: Press to select file...
sv: Tryck för att välja fil...

en: Label
sv: Etikett

en: Tick to display label
sv: Klicka för att visa etikett

en: Input the plugin label, then press <Enter>
sv: Mata in etikett för insticksmodulen och tryck på <Enter>

en: Period (s)
sv: Period (er)

en: Interval between 2 consecutive spawns
sv: Intervall mellan två efterföljande körningar

en: Select the display font...
sv: Välj visningstypsnitt...

en: Press to change font...
sv: Tryck för att byta typsnitt...

en: Could not run "%s"
sv: Det gick inte att köra "%s"

en: Cyclically spawns a script/program, captures its output and displays the resulting string in the panel
sv: Genererar cykliskt ett skript/program, fångar dess utmatning och visar den resulterande strängen i panelen

en: Font Selection
sv: Typsnittsval

en: File Selection
sv: Filval

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: _Open
sv: _Öppna

en: Unable to open the following url: %s
sv: Det gick inte att öppna följande url: %s

en: Generic Monitor
sv: Allmän övervakning

en: _Help
sv: _Hjälp

en: Save
sv: Spara

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Show output of a command.
sv: Visa utmatning av ett kommando
