Xfce Panel Plugins - en to th translation catalogue (17 entries)

en: Error in command "%s"
th: เกิดข้อผิดพลาดในคำสั่ง "%s"

en: Xfce Panel
th: พาเนล Xfce

en: Command
th: คำสั่ง

en: Input the shell command to spawn, then press <Enter>
th: ป้อนคำสั่งเชลล์ที่จะเรียกทำงาน แล้วกด <Enter>

en: Label
th: ฉลาก

en: Tick to display label
th: กาเพื่อแสดงฉลาก

en: Input the plugin label, then press <Enter>
th: ป้อนฉลากของปลั๊กอิน แล้วกด <Enter>

en: Interval between 2 consecutive spawns
th: ระยะเวลาระหว่างการเรียกทำงานแต่ละครั้ง

en: Select the display font...
th: เลือกแบบอักษรสำหรับแสดงผล...

en: Could not run "%s"
th: ไม่สามารถเรียกทำงาน "%s"

en: Cyclically spawns a script/program, captures its output and displays the resulting string in the panel
th: เรียกทำงานสคริปต์/โปรแกรมเป็นระยะ แล้วจับผลลัพธ์มาแสดงในพาเนล

en: Font Selection
th: เลือกแบบอักษร

en: Unable to open the following url: %s
th: ไม่สามารถเปิด URL: %s

en: Generic Monitor
th: เครื่องเฝ้าสังเกตอเนกประสงค์

en: _Help
th: _วิธีใช้

en: Configuration
th: ตั้งค่า

en: Show output of a command.
th: แสดงผลลัพธ์ของคำสั่ง
