Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Error in command "%s"
tr: "%s " komutunda hata

en: Command
tr: Komut

en: Input the shell command to spawn, then press <Enter>
tr: Komutu girdikten sonra <Enter> tuşuna basınız

en: Press to select file...
tr: Dosya seçmek için bas...

en: Label
tr: Etiket

en: Tick to display label
tr: Etiketi görüntülemek için işaretleyin

en: Input the plugin label, then press <Enter>
tr: Eklenti etiketini girdikten sonra, <Enter> tuşuna basınız

en: Period (s)
tr: Periyot (sn)

en: Interval between 2 consecutive spawns
tr: Ardışık çalıştırılacak 2 komut arasındaki zaman aralığı

en: Select the display font...
tr: Görüntüleme yazı tipini seçin...

en: Press to change font...
tr: Yazı tipini değiştirmek için bas...

en: Could not run "%s"
tr: "%s" çalıştırılamadı

en: Cyclically spawns a script/program, captures its output and displays the resulting string in the panel
tr: Bir betiği/programı döngüsel olarak çoğaltır, çıktısını yakalar ve sonucu panelde gösterir

en: Copyright © 2004 Roger Seguin
    Copyright © 2006 Julien Devemy
    Copyright © 2016 Tony Paulic
tr: Telif Hakkı © 2004 Roger Seguin
    Telif Hakkı © 2006 Julien Devemy
    Telif Hakkı © 2016 Tony Paulic

en: Font Selection
tr: Yazı Tipi Seçimi

en: File Selection
tr: Dosya Seçimi

en: _Cancel
tr: _İptal Et

en: _Open
tr: _Aç

en: Unable to open the following url: %s
tr: Bu url açılamadı: %s

en: Generic Monitor
tr: Genel İzleyici

en: _Help
tr: _Yardım

en: Save
tr: Kaydet

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Show output of a command.
tr: Komutun çıktısını göster.
