Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Indicator Plugin
da: Indikator-plugin

en: Provides a panel area for Unity indicators. Indicators allow applications and system services to display their status and interact with the user.
da: Giver et panelområde til Unity-indikatorer. Indikatorer tillader programmer og systemtjenester at vise deres status og interagere med brugeren.

note: raw name,                           pretty name, icon-name(?)
en: Application Indicators
da: Programindikatorer

en: Sound Menu
da: Lydmenu

en: Printers Menu
da: Printermenu

en: Power Management
da: Strømstyring

en: Application Menus (Global Menu)
da: Programmenuer (global menu)

en: Session Management
da: Sessionshåndtering

en: Messaging Menu
da: Meddelelsesmenu

en: Date and Time
da: Dato og klokkeslæt

en: Sync Menu
da: Synkroniseringsmenu

en: Keyboard
da: Tastatur

en: Location
da: Sted

en: Network
da: Netværk

en: Clear
da: Ryd

en: Are you sure you want to clear the list of known indicators?
da: Er du sikker på, at du vil rydde listen over kendte indikatorer?

en: Unable to open the following url: %s
da: Kan ikke åbne den følgende url: %s

en: Indicators
da: Indikatorer

en: Arrange indicators in a single row
da: Opstil indikatorer på én række

en: If enabled, ensure that the indicators are laid out in a single row or column.
da: Hvis den aktiveres, så lægges indikatorerne på én række eller kolonne.

en: Align left in deskbar mode
da: Juster til venstre i skrivebordsbjælketilstand

en: Controls the indicator button layout when the panel is in a Deskbar mode. Possible choices are "centered" or "aligned left".
da: Styrer layoutet på indikatorens knap når panelet er i skrivebordsbjælketilstand. Mulige valg er "centreret" eller "venstrejusteret".

en: Square icons
da: Firkantede ikoner

en: Indicator buttons will take a square when it's possible.
da: Indikatorknapper vil optage en firkant når det er muligt.

en: Appearance
da: Udseende

en: Hide indicators by default
da: Skjul indikatorer som standard

en: When enabled, only indicators marked "Visible" are shown. Otherwise, all indicators not marked "Hidden" are displayed.
da: Når den er aktiveres, så vises kun indikatorer markeret som "Synlig". Ellers vises alle indikatorer som ikke er markeret "Skjult".

en: Indicator
da: Indikator

en: Hidden
da: Skjult

en: Visible
da: Synlig

en: Move the selected indicator one row up.
da: Flyt den valgte indikator en række op.

en: Move the selected indicator one row down.
da: Flyt den valgte indikator en række ned.

en: <i>Please restart the panel for visibility changes to take effect.</i>
da: <i>Genstart venligst panelet før ændringerne af synlighed træder i kraft.</i>

en: C_lear known indicators
da: _Ryd kendte indikatorer

en: Resets the list of indicators and their visibility settings.
da: Nulstiller listen af indikatorer og deres synlighedsindstillinger.

en: Known Indicators
da: Kendte indikatorer
