Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Indicator Plugin
el: Πρόσθετο Δεικτών Ειδοποιήσεων

en: Provides a panel area for Unity indicators. Indicators allow applications and system services to display their status and interact with the user.
el: Παρέχει μια περιοχή στο ταμπλό για δείκτες του Unity. Οι δείκτες επιτρέπουν σε εφαρμογές και υπηρεσίες συστήματος να εμφανίζουν την κατάστασή τους και να αλληλεπιδρούν με το χρήστη.

note: raw name,                           pretty name, icon-name(?)
en: Application Indicators
el: Δείκτες εφαρμογών

en: Sound Menu
el: Μενού Ήχου

en: Printers Menu
el: Μενού Εκτυπωτών

en: Power Management
el: Διαχείριση Ενέργειας

en: Application Menus (Global Menu)
el: Μενού εφαρμογών (γενικό μενού)

en: Session Management
el: Διαχείριση Συνεδρίας

en: Messaging Menu
el: Μενού μηνυμάτων

en: Date and Time
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: Sync Menu
el: Μενού συγχρονισμού

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Network
el: Δίκτυο

en: Clear
el: Αίθριος

en: Are you sure you want to clear the list of known indicators?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε τον καθαρισμό της λίστας γνωστών δεικτών;

en: Unable to open the following url: %s
el: Αδυναμία στον άνοιγμα του ακόλουθου url: %s

en: Indicators
el: Δείκτες

en: Arrange indicators in a single row
el: Διάταξη δεικτών σε μονή σειρά

en: If enabled, ensure that the indicators are laid out in a single row or column.
el: Όταν είναι ενεργό διασφαλίστε ότι οι δείκτες τοποθετούνται σε μονή σειρά ή στήλη.

en: Align left in deskbar mode
el: Ευθυγράμμιση αριστερά σε κατάσταση λειτουργίας deskbar

en: Controls the indicator button layout when the panel is in a Deskbar mode. Possible choices are "centered" or "aligned left".
el: Ελέγχει τη διάταξη των δεικτών όταν το ταμπλό βρίσκεται σε κατάσταση λειτουργίας Deskbar. Πιθανές επιλογές είναι «στο κέντρο» και «ευθυγράμμιση αριστερά».

en: Square icons
el: Τετράγωνα εικονίδια

en: Indicator buttons will take a square when it's possible.
el: Τα κουμπιά των δεικτών θα παίρνουν τετράγωνη μορφή όταν είναι δυνατόν.

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Hide indicators by default
el: Απόκρυψη δεικτών από προεπιλογή

en: When enabled, only indicators marked "Visible" are shown. Otherwise, all indicators not marked "Hidden" are displayed.
el: Όταν είναι ενεργό μόνο οι «Ορατοί» δείκτες εμφανίζονται. Ειδάλλως, όλοι οι μη «Κρυφοί» δείκτες εμφανίζονται.

en: Indicator
el: Δείκτης

en: Hidden
el: Κρυμμένο

en: Visible
el: Ορατές

en: Move the selected indicator one row up.
el: Μετακίνηση του επιλεγμένου δείκτη μια σειρά πάνω.

en: Move the selected indicator one row down.
el: Μετακίνηση του επιλεγμένου δείκτη μια σειρά κάτω.

en: <i>Please restart the panel for visibility changes to take effect.</i>
el: <i>Επανεκκινήστε το ταμπλό για να εφαρμοστούς οι αλλαγές ορατότητας</i>

en: C_lear known indicators
el: _Καθαρισμός γνωστών δεικτών

en: Resets the list of indicators and their visibility settings.
el: Εκκαθαρίζει τη λίστα δεικτών και τις ρυθμίσεις ορατότητάς τους

en: Known Indicators
el: Γνωστοί δείκτες
