Xfce Panel Plugins - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Indicator Plugin
fi: Ilmaisinliitännäinen

en: Provides a panel area for Unity indicators. Indicators allow applications and system services to display their status and interact with the user.
fi: Tarjoaa ilmaisinalueen Unity-ilmaisimille paneelissa. Ilmaisimet sallivat sovellusten ja järjestelmäpalveluiden näyttää tilansa ja olla vuorovaikutuksessa käyttäjän kanssa.

note: raw name,                           pretty name, icon-name(?)
en: Application Indicators
fi: Sovellusilmaisimet

en: Sound Menu
fi: Äänivalikko

en: Printers Menu
fi: Tulostinvalikko

en: Power Management
fi: Virranhallinta

en: Application Menus (Global Menu)
fi: Sovellusvalikot (Global Menu)

en: Session Management
fi: Istunnon hallinta

en: Messaging Menu
fi: Viestintävalikko

en: Date and Time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Sync Menu
fi: Synkronointivalikko

en: Keyboard
fi: Näppäimistö

en: Location
fi: Sijainti

en: Network
fi: Verkko

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Are you sure you want to clear the list of known indicators?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää tunnettujen ilmaisimien listan?

en: Unable to open the following url: %s
fi: Seuraavaa osoitetta ei voitu avata: %s

en: Indicators
fi: llmaisimet

en: Arrange indicators in a single row
fi: Järjestä ilmaisimet yhdelle riville

en: If enabled, ensure that the indicators are laid out in a single row or column.
fi: Jos käytössä, pitää huolen että ilmaisimet on asetelty yhteen riviin tai sarakkeeseen.

en: Align left in deskbar mode
fi: Tasaa vasemmalle työpöytäpalkkitilassa

en: Controls the indicator button layout when the panel is in a Deskbar mode. Possible choices are "centered" or "aligned left".
fi: Hallitsee ilmaisinpainikkeiden asettelua kun paneeli on työpöytäpalkkitilassa. Mahdolliset vaihtoehdot ovat "keskitä" ja "tasaa vasemmalle".

en: Square icons
fi: Neliökuvakkeet

en: Indicator buttons will take a square when it's possible.
fi: Ilmaisinpainikkeet ottavat neliömuodon kun mahdollista.

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Hide indicators by default
fi: Piilota ilmaisimet oletuksena

en: When enabled, only indicators marked "Visible" are shown. Otherwise, all indicators not marked "Hidden" are displayed.
fi: Kun käytössä, vain ilmaisimet, joiden tila on "Näkyvissä" näytetään. Muussa tapauksessa kaikki ilmaisimet joiden tila ei ole "Piilotettu" näytetään.

en: Indicator
fi: Ilmaisin

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Move the selected indicator one row up.
fi: Siirrä valittua ilmaisinta yksi rivi ylös.

en: Move the selected indicator one row down.
fi: Siirrä valittua ilmaisinta yksi rivi alas.

en: <i>Please restart the panel for visibility changes to take effect.</i>
fi: <i>Jotta uudet näkyvyysasetukset otetaan käyttöön, käynnistä paneeli uudelleen.</i>

en: C_lear known indicators
fi: Tyhjennä _tunnetut ilmaisimet

en: Resets the list of indicators and their visibility settings.
fi: Tyhjentää listan tunnetuista ilmaisimista ja niiden näkyvyysasetuksista.

en: Known Indicators
fi: Tunnetut ilmaisimet
