Xfce Panel Plugins - en to he translation catalogue (37 entries)

en: Indicator Plugin
he: תוסף אינדיקטור

en: Provides a panel area for Unity indicators. Indicators allow applications and system services to display their status and interact with the user.
he: מספק שטח פאנל עבור אינדיקטורי אחידות. אינדיקטורים מאפשרים לתוכנות ושירותי מערכת להציג את הסטטוס שלהם ולבצע אינטראקציה עם המשתמש.

note: raw name,                           pretty name, icon-name(?)
en: Application Indicators
he: אינדיקטורי תוכנה

en: Sound Menu
he: תפריט קול

en: Printers Menu
he: תפריט מדפסות

en: Power Management
he: ניהול הספק

en: Application Menus (Global Menu)
he: תפריטי תוכנה (תפריט גלובלי)

en: Session Management
he: ניהול סשן

en: Messaging Menu
he: תפריט מסרים

en: Date and Time
he: תאריך ושעה

en: Bluetooth
he: בלוטות'

en: Sync Menu
he: תפריט סינכרון

en: Keyboard
he: מקלדת

en: Location
he: מיקום

en: Network
he: רשת

en: Clear
he: נקה

en: Are you sure you want to clear the list of known indicators?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הרשימה של אינדיקטורים ידועים?

en: Unable to open the following url: %s
he: לא יכול לפתוח את הכתובת הבאה: %s

en: Indicators
he: אינדיקטורים

en: Arrange indicators in a single row
he: סדר אינדיקטורים בשורה יחידה

en: If enabled, ensure that the indicators are laid out in a single row or column.
he: אם פועל, מוודא שהאינדיקטורים מסודרים בשורה או עמודה יחידים.

en: Align left in deskbar mode
he: יישר שמאלה במצב סרגל שולחני

en: Controls the indicator button layout when the panel is in a Deskbar mode. Possible choices are "centered" or "aligned left".
he: מבקר את הסידור של כפתור אינדיקטור כאשר הפאנל במצב סרגל שולחני. בחירות אפשריות הן "ממורכז" או "מיושר שמאלה".

en: Square icons
he: איקונים מרובעים

en: Indicator buttons will take a square when it's possible.
he: כפתורי אינדיקציה יקבלו מרובע כשאפשרי.

en: Appearance
he: מראה

en: Hide indicators by default
he: הסתר אינדיקטורים כברירת מחדל

en: When enabled, only indicators marked "Visible" are shown. Otherwise, all indicators not marked "Hidden" are displayed.
he: כאשר מופעל, מוצגים רק אינדיקטורים שמסומנים "גלוי". אחרת, מוצגים כל האינדיקטורים שלא מסומנים "נסתר".

en: Indicator
he: אינדיקטור

en: Hidden
he: נסתר

en: Visible
he: גלוי

en: Move the selected indicator one row up.
he: הזז את האינדיקטור הנבחר שורה אחת מעלה.

en: Move the selected indicator one row down.
he: הזז את האינדיקטור שנבחר שורה אחת מטה.

en: <i>Please restart the panel for visibility changes to take effect.</i>
he: <i>אנא אתחל את הפאנל על מנת ששינויי היראות יכנסו לתוקף.</i>

en: C_lear known indicators
he: מחק אינדיקטורים ידועים

en: Resets the list of indicators and their visibility settings.
he: מאתחל את רשימת האינדיקטורים ואת הגדרות ההיראות שלהם.

en: Known Indicators
he: אינדיקטורים ידועים
