Xfce Panel Plugins - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Indicator Plugin
ro: Modul de indicator

note: raw name,                           pretty name, icon-name(?)
en: Application Indicators
ro: Indicatoare pentru programe

en: Sound Menu
ro: Meniu de sunet

en: Printers Menu
ro: Meniu de tipărire

en: Power Management
ro: Gestionare a consumului

en: Application Menus (Global Menu)
ro: Meniu global pentru programe

en: Session Management
ro: Management de sesiune

en: Messaging Menu
ro: Meniu de mesaje

en: Date and Time
ro: Dată și oră

en: Are you sure you want to clear the list of known indicators?
ro: Sigur doriți să goliți lista indicatoarelor cunoscute?

en: Unable to open the following url: %s
ro: Nu s-a putut deschide următorul URL: %s

en: Indicators
ro: Indicatoare

en: Align left in deskbar mode
ro: Aliniere la stânga în modul deskbar

en: Controls the indicator button layout when the panel is in a Deskbar mode. Possible choices are "centered" or "aligned left".
ro: Aranjamentul butoanelor indicatoarelor când panoul este în modul Deskbar. Opțiunile posibile sunt „centered” și „aligned left”.

en: Appearance
ro: Aspect

en: Hide indicators by default
ro: Ascunde implicit indicatoarele

en: When enabled, only indicators marked "Visible" are shown. Otherwise, all indicators not marked "Hidden" are displayed.
ro: La activare, doar indicatoarele marcate ca vizibile sunt afișate. Altfel vor fi afișate toate indicatoarele ce nu sunt marcate ca fiind ascunse.

en: Hidden
ro: Ascunse

en: Visible
ro: Vizibil

en: Move the selected indicator one row up.
ro: Mută indicatorul selectat cu un rând mai sus.

en: Move the selected indicator one row down.
ro: Mută indicatorul selectat cu un rând mai jos.

en: <i>Please restart the panel for visibility changes to take effect.</i>
ro: <i>Reporniți panoul pentru ca noile opțiuni de vizibilitate să intre în funcțiune.</i>

en: C_lear known indicators
ro: Șt_erge indicatoarele cunoscute

en: Resets the list of indicators and their visibility settings.
ro: Reinițializează lista indicatoarelor și opțiunile lor de vizibilitate.

en: Known Indicators
ro: Indicatoare cunoscute
