Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (36 entries)

en: Indicator Plugin
sq: Shtojcë Treguesish

en: Provides a panel area for Unity indicators. Indicators allow applications and system services to display their status and interact with the user.
sq: Furnizon një zonë paneli për tregues Unity. Treguesit u lejojnë aplikacioneve dhe shërbimeve të sistemit të shfaqin gjendjen e tyre dhe të ndërveprojnë me përdoruesin.

note: raw name,                           pretty name, icon-name(?)
en: Application Indicators
sq: Tregues Aplikacionesh

en: Sound Menu
sq: Menu Tingujsh

en: Printers Menu
sq: Menu Shtypësish

en: Power Management
sq: Administrim Energjie

en: Application Menus (Global Menu)
sq: Menu Aplikacionesh (Menu Globale)

en: Session Management
sq: Administrim Sesionesh

en: Messaging Menu
sq: Menu Shkëmbimi Mesazhesh

en: Date and Time
sq: Datë dhe Kohë

en: Sync Menu
sq: Menu Njëkohësimesh

en: Keyboard
sq: Tastierë

en: Location
sq: Vendndodhje

en: Network
sq: Rrjet

en: Clear
sq: Spastroje

en: Are you sure you want to clear the list of known indicators?
sq: Jeni i sigurt se doni të spastrohet lista e treguesve të njohur?

en: Unable to open the following url: %s
sq: S’arrihet të hapet url-ja vijuese: %s

en: Indicators
sq: Tregues

en: Arrange indicators in a single row
sq: Sistemoji treguesit në një rresht të vetëm

en: If enabled, ensure that the indicators are laid out in a single row or column.
sq: Në u aktivizoftë, siguron që treguesit të vendosen në një rresht ose shtyllë të vetme.

en: Align left in deskbar mode
sq: Vendosi majtas nën mënyrën deskbar

en: Controls the indicator button layout when the panel is in a Deskbar mode. Possible choices are "centered" or "aligned left".
sq: Kontrollon skemën e butonave të treguesve kur paneli gjendet nën mënyrën Deskbar. Zgjedhje të mundshme janë "në qendër" ose "vendosur majtas".

en: Square icons
sq: Ikona katrore

en: Indicator buttons will take a square when it's possible.
sq: Butonat e treguesve do të jenë katrorë, kur është e mundur.

en: Appearance
sq: Dukje

en: Hide indicators by default
sq: Si parazgjedhje, fshihi treguesit

en: When enabled, only indicators marked "Visible" are shown. Otherwise, all indicators not marked "Hidden" are displayed.
sq: Kur aktivizohet, do të shfaqen vetëm treguesit e shënuar si "Të dukshëm". Përndryshe, shfaqen krejt treguesit jo të shënuar si "Të fshehur".

en: Indicator
sq: Tregues

en: Hidden
sq: I fshehur

en: Visible
sq: I dukshëm

en: Move the selected indicator one row up.
sq: Ngjite një rresht më sipër treguesin e përzgjedhur.

en: Move the selected indicator one row down.
sq: Zbrite një rresht më poshtë treguesin e përzgjedhur.

en: <i>Please restart the panel for visibility changes to take effect.</i>
sq: <i>Që të hyjnë në fuqi ndryshimet në lidhje me dukjen, ju lutemi, risni panelin.</i>

en: C_lear known indicators
sq: _Spastro tregues të njohur

en: Resets the list of indicators and their visibility settings.
sq: Rikthen te parazgjedhjet listën e treguesve dhe rregullimet lidhur me dukjen e tyre.

en: Known Indicators
sq: Tregues të Njohur
