Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Indicator Plugin
sv: Indikatorinsticksprogram

en: Provides a panel area for Unity indicators. Indicators allow applications and system services to display their status and interact with the user.
sv: Ger ett panelområde för Unityindikatorer. Indikatorer tillåter program och systemtjänster att visa sin status och interagera med användaren.

note: raw name,                           pretty name, icon-name(?)
en: Application Indicators
sv: Programindikatorer

en: Sound Menu
sv: Ljudmeny

en: Printers Menu
sv: Skrivarmeny

en: Power Management
sv: Strömhantering

en: Application Menus (Global Menu)
sv: Programmeny (Global meny)

en: Session Management
sv: Sessionshantering

en: Messaging Menu
sv: Meddelandemeny

en: Date and Time
sv: Datum och tid

en: Bluetooth
sv: Blåtand

en: Sync Menu
sv: Synkmeny

en: Keyboard
sv: Tangentbord

en: Location
sv: Plats

en: Network
sv: Nätverk

en: Clear
sv: Rensa

en: Are you sure you want to clear the list of known indicators?
sv: Är du säker på att du vill rensa listan med kända indikatorer?

en: Unable to open the following url: %s
sv: Det gick inte att öppna följande url: %s

en: Indicators
sv: Indikatorer

en: Arrange indicators in a single row
sv: Ordna indikatorer i en enda rad

en: If enabled, ensure that the indicators are laid out in a single row or column.
sv: Om aktiverad, ser till att indikatorerna ordnas i en enda rad eller kolumn.

en: Align left in deskbar mode
sv: Justera vänster i skrivbordsradssläge

en: Controls the indicator button layout when the panel is in a Deskbar mode. Possible choices are "centered" or "aligned left".
sv: Kontrollerar indikatorknapplayouten då panelen är i skrivbordsradsläge. Möjliga val är "centrerad" eller "vänsterjusterad".

en: Square icons
sv: Fyrkantiga ikoner

en: Indicator buttons will take a square when it's possible.
sv: Indikatorknappar kommer fylla upp en fyrkant när det är möjligt.

en: Appearance
sv: Utseende

en: Hide indicators by default
sv: Dölj indikatorer som standard

en: When enabled, only indicators marked "Visible" are shown. Otherwise, all indicators not marked "Hidden" are displayed.
sv: Då aktiverat, visas bara indikatorer markerade som "Synliga". I annat fall, visas alla indikatorer inte märkta "Dolda".

en: Indicator
sv: Indikator

en: Hidden
sv: Dold

en: Visible
sv: Synlig

en: Move the selected indicator one row up.
sv: Flytta markerad indikator en rad upp.

en: Move the selected indicator one row down.
sv: Flytta markerad indikator en rad ner.

en: <i>Please restart the panel for visibility changes to take effect.</i>
sv: <i>Starta om panelen för att visningsändringar ska träda i kraft.</i>

en: C_lear known indicators
sv: R_ensa kända indikatorer

en: Resets the list of indicators and their visibility settings.
sv: Återställer listan på indikatorer och deras visningsinställningar.

en: Known Indicators
sv: Kända indikatorer
