Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (108 entries)

en: TLS handshake failed: %s
ast: Fallu na negociación TLS: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
ast: Recibíu'l códigu de rempuesta HTTP %d. Ye dable que esto seya que'l to nome d'usuariu o contraseña de Gmail seyan incorreutos.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
ast: Recibíu'l códigu de rempuesta HTTP %d, que debería ser 200. Pue haber problemes colos sirvidores de Gmail, o tienen una incompatibilidá camudada nel so métodu d'autenticación o nel so allugamientu del feed de mensaxes nuevos.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
ast: El filu anterior entá nun coló. Nun se comprobará'l corréu esta vegada.

en: _Username:
ast: _Nome d'usuariu:

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: Check for _new messages every
ast: Comprobar mensaxes _nuevos cada

en: minute(s).
ast: minutu(os).

en: Remote GMail Mailbox
ast: Buzón de GMail remotu

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
ast: El complementu de Gmail pue coneutase al serviciu de corréu de Google y recibir con seguridá'l númberu de mensaxes nuevos.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
ast: Secure IMAP nun ta disponible, y el sirvidor IMAP nun sofita anicios de sesión en testu planu.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
ast: Falló l'autenticación. Quiciábes el to nome d'usuariu o contraseña seyan incorreutos.

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
ast: Solicitóse l'usu de seguridá STARTTLS, pero esti sirvidor nun lo sofita.

en: Failed to get folder list
ast: Fallu al consiguir la llista de carpetes

en: Please wait...
ast: Por favor, espera...

en: Error
ast: Erru

en: No server or username is set.
ast: Nun s'afitó nin el sirvidor nin el nome d'usuariu

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
ast: Nun pue recibise la llista de carpetes fasta qu'un sirvidor, nome d'usuariu y probablemente la contraseña s'afiten. Tamién asegúrate de comprobar cualaquier axuste de seguridá nel diálogu Avanzáu.

en: Set New Mail Folders
ast: Afitar carpetes de corréu nueves

en: New Mail Folders
ast: CArpetes de corréu nueves

en: Advanced IMAP Options
ast: Opciones Avanzaes d'IMAP

en: Connection
ast: Conexón

en: Use unsecured connection
ast: Usar conexón ensin cifrar

en: Use SSL/TLS on alternate port
ast: Usar SSL/TLS en puertu alternativu

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
ast: Usar SSL/TLS per STARTTLS

en: Use non-standard IMAP _port:
ast: Usar _puertu d'IMAP non estándar:

en: Folders
ast: Carpetes

en: IMAP server _directory:
ast: _Directoriu del sirvidor IMAP:

en: IMAP Server
ast: Sirvidor IMAP

en: _Mail server:
ast: Sirvidor de _corréu:

en: _Advanced...
ast: _Avanzáu...

en: New mail _folders...
ast: Ca_rpetes de corréu nueves...

en: Remote IMAP Mailbox
ast: Buzón IMAP remotu

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
ast: El complementu IMAP pue coneutase a un sirvidor de corréu remotu que sofite'l protocolu IMAP, opcionalmente usando SSl pa la proteición d'enllaz.

en: Failed to get status of file %s: %s
ast: Fallu al consiguir l'estáu del ficheru  %s: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
ast: %s nun ye un direutoriu. ¿Ye %s realmente una carpeta de corréu válida?

en: Maildir _Path:
ast: _Camín del directoriu de corréu:

en: Select Maildir Folder
ast: Escueyi la carpeta del corréu

en: _Interval:
ast: _Intervalu:

en: Local Maildir Spool
ast: Carrete llocal de la carpeta de corréu

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
ast: El complementu Maildir pue ver un direutoriu de corréu llocal n'estilu de carrete pa mensaxes nuevos.

en: Mbox _Filename:
ast: Nome del _Ficheru Mbox:

en: Select mbox file
ast: Esbilla'l ficheru mbox

en: Local Mbox spool
ast: Mbox en carrete llocal

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
ast: El complementu Mbox ve una triba de mbox de corréu en carrete llocal pa mensaxes nuevos.

en: Malformed line %s in %s ignored.
ast: Llinia malformada %s en %s inorada.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
ast: La configuración d'esti complementu lleise
    dende'l ficheru por defeutu del direutoriu 
    de corréu mh ~/.mh_profile

en: Local MH mail folder
ast: Direutoriu de corréu MH llocal

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
ast: El complementu MH ve carpetes MH llocales pa corréu nuevu

en: Advanced POP3 Options
ast: Opciones Avanzaes de POP3

en: Use SSL/TLS via STLS
ast: Usar SSL/TLS per STLS

en: Use non-standard POP3 _port:
ast: Usar _puertu POP3 non estándar:

en: POP3 Server
ast: Sirvidor POP3

en: Remote POP3 Mailbox
ast: Buzón POP3 Remotu

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
ast: El complementu POP3 pue coneutase a un sirvidor de corréu remotu que sofite'l protocolu POP3, opcionalmente usando SSL pa la proteición d'enllaz.

en: Operation aborted
ast: Operación encaboxada

en: Could not find host "%s": %s
ast: Nun pudo alcontrase l'agospiador "%s": %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
ast: Fallu al coneutar col sirvidor "%s": %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
ast: Nun se compiló con sofitu SSL/TLS

en: Failed to send encrypted data: %s
ast: Fallu al unviar datos cifraos: %s

en: Failed to send data: %s
ast: Fallu al unviar datos: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
ast: Fallu al recibir datos cifraos: %s

en: Failed to receive data: %s
ast: Fallu al recibir datos: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
ast: Encaboxando llectura: lleéronse abondos bytes ensin caráuter de llinia nueva

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
ast: El buffer nun ye enforma grande pa caltener una llinia completa (%s < %d)

en: xfce4-mailwatch-plugin: Unable to initialise GThread support.  This is likely a problem with your GLib install.
ast: xfce4-mailwatch-plugin: Nun pue aniciar el sofitu GThread.  Ye dable que seya un problema cola to instalación de GLib.

en: Unable to write config file '%s'
ast: Nun pue escribise'l ficheru de configuración '%s'

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
ast: Nun puen afitase los permisos nel ficheru de configuración '%s'. Si esti ficheru contien contraseñes u otra información sensible, pue ser lleíu por otros nel to sistema.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
ast: Esta triba de buzón nun requier dengún parámetru de configuración.

en: Mailbox _Name:
ast: _Nome del Buzón:

en: Mailbox name required.
ast: Nome del buzón requeríu.

en: Please enter a name for the mailbox.
ast: Por favor, introduz un nome pal buzón.

en: Edit Mailbox: %s
ast: Editar Buzón: %s

en: Select Mailbox Type
ast: Esbillar triba del buzón

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
ast: Escueyi una triba de buzón. Apaecerá una descripción de triba embaxo.

en: Add New Mailbox
ast: Amestar buzón nuevu

en: Remove Mailbox
ast: Desaniciar Buzón

en: Are you sure?
ast: ¿De xuru?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
ast: Al desaniciar un buzón perderáse tola configuración y esta nun podrá ser recuperada.

en: Mailboxes
ast: Buzones

en: No new mail
ast: Nun hai correos nuevos

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
ast[0]: Tienes %d mensax nuevu:
ast[1]: Tienes %d mensaxes nuevos:

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
ast: diz cuantos mensaxes nuevos hai en cada buzón|    %d en %s

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
ast: L'applet mailwatch nun pue amestase al panel.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
ast: Ye dable que la to versión de GLib nun tenga sofitu pa filos.

en: Mailwatch log
ast: Rexistru de Mailwatch

en: Log _lines:
ast: _Llinies de rexistru:

en: Show log _status in icon
ast: Amosar e_stáu del rexistru nun iconu

en: Select Icon
ast: Escueyi l'iconu

en: Ne_w mail
ast: Corréu nue_vu

en: Failed to open web browser for online documentation
ast: Fallu al abrir el restolador web pa la documentación en llinia

en: Online Documentation
ast: Documentación en llinia

en: Do you want to read the manual online?
ast: ¿Quies lleer el manual en llinia?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
ast: Redireicionarásete al sitiu de la documentación u les páxines d'ayuda tán calteníes.

en: _Read Online
ast: _Lleer en llinia

en: _Always go directly to the online documentation
ast: _Dir direutamente a la documentación en llinia siempres

en: Mail Watcher
ast: Vixilante del corréu

en: _View Log...
ast: _Ver Rexistru...

en: External Programs
ast: Programes esternos

note: External programs - Labels.
en: Run _on click:
ast: _Executar al calcar:

en: Run on first new _message:
ast: Executar nel primer _mensaxe nuevu:

en: Run on _each change of new message count:
ast: Ex_ecutar en cada camudancia del cuntador de mensaxes:

note: Icons.
en: Icons
ast: Iconos

en: Ne_w Mail
ast: Corréu nue_vu

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
ast: Complementu de vixilante de corréu Xfce4

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
ast: Un applet pal panel de Xfce enllenu de funcionalidaes pa vixilar el to corréu

en: Update Now
ast: Anovar agora

en: Check mail from multiple mailboxes
ast: Comprueba'l corréu de dellos buzones
