Xfce Panel Plugins - en to ca translation catalogue (120 entries)

en: TLS handshake failed: %s
ca: No s'ha pogut dur a terme la connexió TLS: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
ca: S'ha rebut el codi HTTP %d. El més probable és que el vostre usuari o contrasenya de GMail siguin incorrectes.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
ca: S'ha rebut el codi HTTP %d, s'esperava 200. Poden haver-hi problemes amb els servidors de GMail, s'han fet canvis que fa incompatible l'autenticació o s'ha canviat la localització dels missatges nous.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
ca: El procés anterior encara no ha acabat, no es comprova el correu aquest cop.

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Check for _new messages every
ca: Comprova si hi ha missatges _nous cada

en: minute(s).
ca: minut(s).

en: Remote GMail Mailbox
ca: Bústia remota de GMail

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
ca: El connector GMail pot connectar-se al servei de correu de Google i recuperar de manera segura el nombre de missatges nous.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
ca: La seguretat IMAP no està disponible i el servidor IMAP no permet connexions de text.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
ca: Ha fallat l'Autenticació. El vostre nom d'usuari o contrasenya poden ser incorrectes.

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
ca: S'ha demanat seguretat STARTTLS però el servidor no ho permet.

en: Failed to get folder list
ca: Ha fallat l'obtenció de la llista de carpetes

en: Please wait...
ca: Espereu...

en: No server or username is set.
ca: No s'ha establert el servidor o el nom d'usuari.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
ca: La llista de les carpetes no es pot obtenir fins que s'estableixi el servidor, l'usuari i probablement la contrasenya. Assegureu-vos de revisar també els ajusts de seguretat al diàleg d'opcions avançades.

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Set New Mail Folders
ca: Estableix les noves carpetes de correu

en: New Mail Folders
ca: Noves carpetes de correu

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: Advanced IMAP Options
ca: Opcions avançades d'IMAP

en: Connection
ca: Connexió

en: Use unsecured connection
ca: Utilitza una connexió no segura

en: Use SSL/TLS on alternate port
ca: Utilitza SSL/TLS en un port alternatiu

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
ca: Utilitza SSL/TLS mitjançant STARTTLS

en: Use non-standard IMAP _port:
ca: Utilitza un _port IMAP no estàndard:

en: Folders
ca: Carpetes

en: IMAP server _directory:
ca: _Directori del servidor IMAP:

en: IMAP Server
ca: Servidor IMAP

en: _Mail server:
ca: Servidor de _correu:

en: _Advanced...
ca: _Avançat...

en: New mail _folders...
ca: _Carpetes noves de correu...

en: Remote IMAP Mailbox
ca: Bústia remota de correu IMAP

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
ca: El connector IMAP es pot connectar a un servidor de correu remot que admeti el protocol IMAP, de manera opcional mitjançant SSL per a la protecció de l'enllaç.

en: Failed to get status of file %s: %s
ca: Ha fallat l'obtenció de l'estat del fitxer «%s»: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
ca: «%s» No és un directori. És realment «%s» una carpeta de correu vàlida?

en: Maildir _Path:
ca: _Camí a Maildir:

en: Select Maildir Folder
ca: Seleccioneu una carpeta de correu

en: Local Maildir Spool
ca: Gestió de cues local Maildir

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
ca: El connector Maildir pot observar la gestió de cues de correus local de tipus «maildir».

en: Mbox _Filename:
ca: Nom del _fitxer Mbox:

en: Select mbox file
ca: Seleccioneu el fitxer Mbox

en: Local Mbox spool
ca: Gestió de cues local Mbox

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
ca: El connector Mbox pot observar la gestió de cues de correus local de tipus «mbox».

en: Malformed line %s in %s ignored.
ca: Línia %s errònia, s'ignora %s.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
ca: La configuració d'aquest connector es llegeix del
    perfil predeterminat de MH «~/.mh_profile».

en: Local MH mail folder
ca: Carpeta local de correu MH

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
ca: El connector MH observa el correu a les carpetes locals MH

en: Advanced POP3 Options
ca: Opcions avançades de POP3

en: Use SSL/TLS via STLS
ca: Utilitza SSL/TLS mitjançant STLS

en: Use non-standard POP3 _port:
ca: Utilitza un _port no habitual de POP3:

en: POP3 Server
ca: Servidor POP3

en: Remote POP3 Mailbox
ca: Bústia remota de POP3

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
ca: El connector POP3 es pot connectar a un servidor de correu remot que admeti el protocol POP3, de manera opcional mitjançant SSL per a la protecció de l'enllaç.

en: Operation aborted
ca: Operació interrompuda

en: Could not find host "%s": %s
ca: No s'ha pogut trobar l'amfitrió «%s»; %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor «%s»: %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
ca: No s'ha compilat amb les opcions per SSL/TLS

en: Failed to send encrypted data: %s
ca: Ha fallat l'enviament xifrat de les dades: %s

en: Failed to send data: %s
ca: Ha fallat l'enviament de dades: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
ca: Ha fallat la recepció xifrada de les dades: %s

en: Failed to receive data: %s
ca: Ha fallat la recepció de les dades: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
ca: Lectura cancel·lada: S'han llegit massa bytes sense cap línia nova

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
ca: La memòria intermèdia no és prou gran perquè hi càpiga tota una línia (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
ca: No es pot escriure el fitxer de configuració «%s»

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
ca: No es poden ajustar els permisos del fitxer de configuració «%s». Si aquest fitxer conté alguna clau o alguna altra informació important podrà ser llegida pels altres usuaris del sistema.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
ca: Aquest tipus de bústia no requereix cap dels ajusts de la configuració.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Mailbox _Name:
ca: _Nom de la bústia:

en: Mailwatch
ca: Avís de correu

en: Mailbox name required.
ca: Cal que la bústia tingui un nom.

en: Please enter a name for the mailbox.
ca: Introduïu un nom per la bústia.

en: Edit Mailbox: %s
ca: Edita la bústia: %s

en: Select Mailbox Type
ca: Seleccioneu el tipus de bústia

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
ca: Seleccioneu un tipus de bústia. La descripció del tipus es mostrarà a sota.

en: Add New Mailbox
ca: Afegeix una bústia nova

en: Remove Mailbox
ca: Suprimeix la bústia

en: Are you sure?
ca: N'esteu segur?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
ca: Si se suprimeix una bústia de correu, es perdran tots els ajusts, i no es pot desfer.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Mailboxes
ca: Bústies

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Edit
ca: _Edita

en: No new mail
ca: No hi ha cap correu nou

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
ca[0]: Teniu %d missatge nou:
ca[1]: Teniu %d missatges nous:

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
ca: %d a %s

en: Xfce Mailwatch
ca: Avís de correu de Xfce

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
ca: No es pot afegir la miniaplicació mailwatch al tauler.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
ca: Pot ser que la vostra versió de GLib no permeti fils.

en: Mailwatch log
ca: Registre de l'avís de correu

en: C_lear
ca: Nete_ja

en: Select Icon
ca: Selecciona la icona

en: Ne_w mail
ca: _Correu nou

en: Failed to open web browser for online documentation
ca: Ha fallat l'obriment del navegador web per a la documentació en línia

en: Online Documentation
ca: Documentació en línia

en: Do you want to read the manual online?
ca: Voleu llegir el manual en línia?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
ca: Sereu redirigits a la pàgina web de la documentació, on es mantenen les pàgines d'ajuda.

en: _Read Online
ca: _Llegir en línia

en: _Always go directly to the online documentation
ca: Vés sempre direct_ament a la documentació en línia

en: Mail Watcher
ca: Avís de correu

en: _Help
ca: _Ajuda

note: External programs.
en: External Programs
ca: Programes externs

en: Run _on click:
ca: Executa _en fer clic:

en: Run on first new _message:
ca: Executa amb el primer _missatge nou:

en: Run on _each change of new message count:
ca: Executa amb cada canvi del compt_e de missatges nous:

note: Icons.
en: Icons
ca: Icones

en: Ne_w Mail
ca: _Correu nou

note: Log
en: Log
ca: Registre

en: Log _lines:
ca: _Línies del registre:

en: _View Log...
ca: _Visualitza el registre...

en: Show log _status in icon
ca: Mostra l'e_stat del registre a la icona

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
ca: Connector d'avís de correu de Xfce4

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
ca: Una miniaplicació plena de funcionalitats per comprovar el correu per al tauler de Xfce

en: Update Now
ca: Actualitza ara

en: View Log...
ca: Visualitza el registre...

en: Check mail from multiple mailboxes
ca: Comproveu el correu de diverses bústies de correu
