Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (115 entries)

en: TLS handshake failed: %s
el: Η χειραψία TLS απέτυχε: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
el: Ελήφθη κωδικός απάντησης HTTP %d. Ο πιο πιθανός λόγος είναι ότι το όνομα χρήστη ή το συνθηματικό σας για το GMail είναι λανθασμένο.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
el: Ελήφθη κωδικός απάντησης HTTP %d, που θα έπρεπε να είναι 200. Πιθανόν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους διακομιστές του GMail, ή να άλλαξαν την μέθοδο πιστοποίησης με μη συμβατό τρόπο ή την τοποθεσία της παροχής νέων μηνυμάτων.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
el: Το προηγούμενο νήμα δεν τερματίστηκε ακόμα, δεν γίνεται έλεγχος για αλληλογραφία τώρα.

en: _Username:
el: _Όνομα χρήστη:

en: _Password:
el: _Συνθηματικό:

en: Check for _new messages every
el: _Αυτόματος έλεγχος για νέα μηνύματα κάθε

en: minute(s).
el: λεπτά.

en: Remote GMail Mailbox
el: Απομακρυσμένο γραμματοκιβώτιο GMail

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
el: Το πρόσθετο GMail μπορεί να συνδεθεί στον διακομιστή αλληλογραφίας του Google και να διαβάσει με ασφάλεια τον αριθμό των νέων μηνυμάτων σας.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο ασφαλές IMAP, και ο διακομιστής IMAP δεν υποστηρίζει διαπίστευση με απλό κείμενο.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
el: Η πιστοποίηση απέτυχε.Πιθανόν είναι λάθος το όνομα χρήστη ή το συνθηματικό.

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
el: Ζητήθηκε ασφάλεια STARTTLS, αλλά αυτός ο διακομιστής δεν το υποστηρίζει.

en: Failed to get folder list
el: Αποτυχία λήψης λίστας φακέλων

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Error
el: Σφάλμα

en: No server or username is set.
el: Δεν έχει οριστεί διακομιστής ή όνομα χρήστη.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
el: Η λίστα φακέλων δεν μπορεί να ανακτηθεί εάν δεν οριστούν ένας διακομιστής, όνομα χρήστη και πιθανόν κωδικός. Επίσης ελέγξετε τις ρυθμίσεις ασφαλείας στον διάλογο Για προχωρημένους.

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Set New Mail Folders
el: Ορισμός νέων φακέλων αλληλογραφίας

en: New Mail Folders
el: Νέοι φάκελοι ταχυδρομείου

en: Advanced IMAP Options
el: Προχωρημένες επιλογές IMAP

en: Connection
el: Σύνδεση

en: Use unsecured connection
el: Χρήση μη-ασφαλούς σύνδεσης:

en: Use SSL/TLS on alternate port
el: Χρήση SSL/TLS σε εναλλακτική θύρα

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
el: Χρήση SSL/TLS μέσω STARTTLS

en: Use non-standard IMAP _port:
el: Χρήση μη-καθιε_ρωμένης θύρας IMAP:

en: Folders
el: Φάκελοι

en: IMAP server _directory:
el: Κατάλογος _διακομιστή IMAP:

en: IMAP Server
el: Διακομιστής IMAP

en: _Mail server:
el: Διακο_μιστής Αλληλογραφίας:

en: _Advanced...
el: Για προ_χωρημένους...

en: New mail _folders...
el: Νέοι _φάκελοι ταχυδρομείου...

en: Remote IMAP Mailbox
el: Απομακρυσμένο γραμματοκιβώτιο IMAP

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
el: Το άρθρωμα IMAP μπορεί να συνδεθεί σε έναν απομακρυσμένο διακομιστή που υποστηρίζει το πρωτόκολλο IMAP, χρησιμοποιώντας προαιρετικά SSL για την προστασία της σύνδεσης.

en: Failed to get status of file %s: %s
el: Αποτυχία λήψης της κατάστασης του αρχείου %s: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
el: Το %s δεν είναι κατάλογος. Είναι το %s σίγουρα ένα έγκυρο maildir;

en: Maildir _Path:
el: Διαδ_ρομή του Maildir:

en: Select Maildir Folder
el: Επιλογή φακέλου Maildir

en: _Interval:
el: Δ_ιάστημα ανανέωσης:

en: Local Maildir Spool
el: Τοπικό Maildir

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
el: Το άρθρωμα Maildir μπορεί να παρακολουθεί ένα τοπικό αρχείο αλληλογραφίας τύπου maildir για νέα μηνύματα.

en: Mbox _Filename:
el: Όνομα _αρχείου mbox

en: Select mbox file
el: Επιλογή αρχείου mbox

en: Local Mbox spool
el: Αρχείο αλληλογραφίας Mbox

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
el: Το άρθρωμα mbox παρακολουθεί τοπικά γραμματοκιβώτια τύπου mbox για νέα μηνύματα.

en: Malformed line %s in %s ignored.
el: Η κακοσχηματισμένη γραμμή %s στο %s αγνοήθηκε.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
el: Οι ρυθμίσεις αυτού του αρθρώματος διαβάζονται από το
    προκαθορισμένο αρχείο προφίλ του mh maildir ~/.mh_profile

en: Local MH mail folder
el: Τοπικός φάκελος αλληλογραφίας MH

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
el: Το άρθρωμα MH παρακολουθεί τοπικούς φακέλους MH για νέα αλληλογραφία

en: Advanced POP3 Options
el: Προχωρημένες επιλογές POP3

en: Use SSL/TLS via STLS
el: Χρήση SSL/TLS μέσω STLS

en: Use non-standard POP3 _port:
el: Χρήση μη-καθιερωμένης θύ_ρας POP3:

en: POP3 Server
el: Διακομιστής POP3

en: Remote POP3 Mailbox
el: Απομακρυσμένο γραμματοκιβώτιο POP3

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
el: Το άρθρωμα POP3 μπορεί να συνδεθεί σε έναν απομακρυσμένο διακομιστή αλληλογραφίας που υποστηρίζει το πρωτόκολλο POP3, προαιρετικά χρησιμοποιώντας SSL για την προστασία της σύνδεσης

en: Operation aborted
el: Η ενέργεια ακυρώθηκε

en: Could not find host "%s": %s
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του διακομιστή "%s": %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
el: H σύνδεση στον εξυπηρετητή "%s" απέτυχε: %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
el: Δε μεταγλωττίστηκε με υποστήριξη για SSL/TLS

en: Failed to send encrypted data: %s
el: Η αποστολή κρυπτογραφημένων δεδομένων απέτυχε: %s

en: Failed to send data: %s
el: Η αποστολή δεδομένων απέτυχε: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
el: Η λήψη κρυπτογραφημένων δεδομένων απέτυχε: %s

en: Failed to receive data: %s
el: Η λήψη δεδομένων απέτυχε: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
el: Ακύρωση ανάγνωσης: αναγνώστηκαν υπερβολικά πολλοί χαρακτήρες χωρίς αλλαγή γραμμής

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
el: Η ενδιάμεση μνήμη δεν είναι αρκετά μεγάλη για μια πλήρη γραμμή (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
el: Αδυναμία εγγραφής στο αρχείο ρυθμίσεων '%s'

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
el: Αδύνατος ο ορισμός των δικαιωμάτων στο αρχείο ρυθμίσεων '%s'. Εάν αυτό το αρχείο περιέχει κωδικούς ή άλλες ευαίσθητες πληροφορίες, μπορεί να είναι προσβάσιμο και από άλλους στο σύστημα σας.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
el: Αυτός ο τύπος γραμματοκιβωτίου δεν απαιτεί ρυθμίσεις.

en: _Cancel
el: Ά_κυρο

en: Mailbox _Name:
el: Ό_νομα γραμματοκιβωτίου:

en: Mailwatch
el: Παρακολούθηση αλληλογραφίας

en: Mailbox name required.
el: Απαιτείται όνομα γραμματοκιβωτίου.

en: Please enter a name for the mailbox.
el: Εισάγετε ένα όνομα για αυτό το γραμματοκιβώτιο.

en: Edit Mailbox: %s
el: Επεξεργασία γραμματοκιβωτίου: %s

en: Select Mailbox Type
el: Επιλογή είδους γραμματοκιβωτίου

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
el: Επιλέξτε έναν τύπο γραμματοκιβωτίου. Θα εμφανιστεί μια περιγραφή του παρακάτω.

en: Add New Mailbox
el: Προσθήκη νέου γραμματοκιβωτίου

en: Remove Mailbox
el: Αφαίρεση γραμματοκιβωτίου

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουροι;

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
el: Με την αφαίρεση ενός γραμματοκιβωτίου θα χαθούν όλες οι ρυθμίσεις, και δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Mailboxes
el: Γραμματοκιβώτια

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: No new mail
el: Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
el[0]: Έχετε %d νέο μήνυμα:
el[1]: Έχετε %d νέα μηνύματά:

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
el:     %d στο %s

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
el: Το εφαρμογίδιο mailwatch δεν μπορεί να προστεθεί στον πίνακα.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
el: Πιθανόν η έκδοση της Glib που διαθέτετε δεν έχει υποστήριξη για νήματα.

en: Mailwatch log
el: Καταγραφή του Mailwatch

en: Select Icon
el: Επιλέξτε εικονίδιο

en: _Normal
el: _Κανονικό

en: Ne_w mail
el: Νέ_α αλληλογραφία

en: Failed to open web browser for online documentation
el: Αποτυχία ανοίγματος του περιηγητή διαδικτύου για τεκμηρίωση στο Διαδίκτυο

en: Online Documentation
el: Τεκμηρίωση στο Διαδίκτυο

en: Do you want to read the manual online?
el: Θα θέλατε να διαβάσετε το εγχειρίδιο στο διαδίκτυο;

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
el: Θα ανακατευθυνθείτε στην ιστοσελίδα τεκμηρίωσης όπου φιλοξενούνται οι σελίδες βοήθειας.

en: _Read Online
el: _Διαβάστε στο Διαδίκτυο

en: _Always go directly to the online documentation
el: _Πάντα ανακατεύθυνση στην διαδικτυακή τεκμηρίωση

en: Mail Watcher
el: Παρακολούθηση αλληλογραφίας

en: _Help
el: _Βοήθεια

note: External programs.
en: External Programs
el: Εξωτερικά προγράμματα

en: Run _on click:
el: Εκτέλεση στ_ο κλικ:

en: Run on first new _message:
el: Εκτέλεση στο πρώτο νέο _μήνυμα:

en: Run on _each change of new message count:
el: Εκτέλεση σε _κάθε αλλαγή της καταμέτρησης νέων μηνυμάτων:

note: Icons.
en: Icons
el: Εικονίδια

en: Ne_w Mail
el: Νέ_α αλληλογραφία

en: Log _lines:
el: Γραμμές κατα_γραφής:

en: _View Log...
el: Εμφάνιση του α_ρχείου καταγραφών...

en: Show log _status in icon
el: Εμφάνιση κατά_στασης της καταγραφής στο εικονίδιο

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
el: Πρόσθετο παρακολούθησης αλληλογραφίας

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
el: Έλεγχος αλληλογραφίας από το ταμπλό του Xfce με πολλές δυνατότητες

en: Update Now
el: Ενημέρωση τώρα

en: Check mail from multiple mailboxes
el: Έλεγχος πολλαπλών γραμματοκιβωτίων
