Xfce Panel Plugins - en to eu translation catalogue (123 entries)

en: TLS handshake failed: %s
eu: TLS agurrak huts egin du: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
eu: HTTP erantzun %d kodea jaso da.  Arrazoi arruntena zure GMail erabiltzailea edo pasahitza okerra izatea da.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
eu: 200 izan behar zen HTTP erantzun %d kodea jaso da.  Edo arazorenbat dago GMail zerbitzariekin edo beraiek era bateraezin batetara autentifikazio modua aldatu edo mezu berri jario kokalekua aldatu dute.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
eu: Aurreko aria ez da itxi oraindik, ez da posta egiaztatuko orain

en: _Username:
eu: _Erabiltzailea:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: Check for _new messages every
eu: Posta _berri bila arakatze aldia

en: minute(s).
eu: minutu.

en: Remote GMail Mailbox
eu: Urruneko GMail postontzia

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
eu: GMail plugin-ak Googleren eposta zerbitzura konektatu eta modu seguruan mezu berri kopurua eskura dezake.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
eu: IMAP segurua ez da erabilgarri, eta IMAP zerbitzariak ez ditu testu arrunteko saioak onartzen.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
eu: Autentifikazio erroea. Agian zure erabiltzaile-izen edo pasahitza okerrak da?

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
eu: STARTTLS segurtasuna eskatu da baina zerbitzariak ez du onartzen.

en: Failed to get folder list
eu: Huts karpeta zerrenda eskuratzerakoan

en: Please wait...
eu: Itxoin mesedez...

en: Error
eu: Errorea

en: No server or username is set.
eu: Ez da zerbitzari edo erabiltzaile izenik ezarri.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
eu: Karpeta zerrenda ezin da eskuratu zerbitzaria, erabiltzailea eta ziurrenik pasahitza ezarri baino lehen.  Ziurtatu ere Aurreratuak aukerako seguratsun ezarpenak behar dituzunak direla.

en: _Close
eu: _Itxi

en: Set New Mail Folders
eu: Ezarri posta karpeta berriak

en: New Mail Folders
eu: Posta karpeta berria

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Advanced IMAP Options
eu: IMAP aukera aurreratuak

en: Connection
eu: Konexioa

en: Use unsecured connection
eu: Segurtasun gabeko konexioa erabili

en: Use SSL/TLS on alternate port
eu: SSL/TLS beste ataka batetan erabili

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
eu: SSL/TLS STARTTLS bidez erabili

en: Use non-standard IMAP _port:
eu: IMAP _ataka ez estandarra erabili:

en: Folders
eu: Karpetak

en: IMAP server _directory:
eu: IMAP zerbitzari _direktorioa:

en: IMAP Server
eu: IMAP zerbitzaria

en: _Mail server:
eu: Posta _zerbitzaria

en: _Advanced...
eu: _Aurreratua...

en: New mail _folders...
eu: Posta _karpeta berriak...

en: Remote IMAP Mailbox
eu: Urruneko IMAP postontzia

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
eu: IMAP plugin-ak IMAP onartzen duen urruneko posta zerbitzari batetara konektatu daiteke, SSL konexio babesa aukera du.

en: Failed to get status of file %s: %s
eu: Huts %s fitxategiaren egoera eskuratzerakoan: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
eu: %s ez da direktorio bat. Benetan %s baliozko posta karpeta bat dela?

en: Maildir _Path:
eu: Maildir b_idea:

en: Select Maildir Folder
eu: Hautatu maildir karpeta

en: _Interval:
eu: _Tartea:

en: Local Maildir Spool
eu: Maildir ilara lokala

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
eu: Maildir plugin-ak maildir-moduko posta ilara araka dezake mezu berrien bila.

en: Mbox _Filename:
eu: Mbox _fitxategi-izena:

en: Select mbox file
eu: Hautatu mbox fitxategia

en: Local Mbox spool
eu: Mbox ilara lokala

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
eu: Mbox plugin-ak mbox-moduko posta ilara lokalak arakatzen ditu mezu berrien bila.

en: Malformed line %s in %s ignored.
eu: Gaizki eratutako %s lerroa alde batetara utziko da %s fitxategian.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
eu: Plugin honen konfigurazioa lehenetsiriko maildir
     ~/.mh_profile profil fitxategitik artzen da

en: Local MH mail folder
eu: MH posta karpeta lokala

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
eu: MH plugin-ak MH karpeta lokalak arakatzen ditu mezu berrien bila

en: Advanced POP3 Options
eu: POP3 aukera aurreratuak

en: Use SSL/TLS via STLS
eu: SSL/TLS STLS bidez erabili

en: Use non-standard POP3 _port:
eu: POP3 _ataka ez estandarra:

en: POP3 Server
eu: POP3 Zerbitzaria

en: Remote POP3 Mailbox
eu: Urruneko POP3 postontzia

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
eu: POP3 plugin-ak POP3 onartzen duen urruneko posta zerbitzari batetara konektatu daiteke, SSL konexio babesa aukera du.

en: Operation aborted
eu: Ekintza utzia

en: Could not find host "%s": %s
eu: Ezin da "%s" ostalaria aurkitu: %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
eu: Huts "%s" zerbitzarira konektatzerakoan: %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
eu: Ez da SSL/TLS onarpenarekin konpilatu

en: Failed to send encrypted data: %s
eu: Huts enkriptatutako datuak bidaltzerakoan: %s

en: Failed to send data: %s
eu: Huts datuak bidaltzerakoan: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
eu: Huts enkriptatutako datuak jasotzerakoan: %s

en: Failed to receive data: %s
eu: Huts datuak jasotzerakoan: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
eu: Irakurketa uzten: byte gehiegi irakurri dira lerro berri gabe

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
eu: Bufferra ez da nahikoa lerro oso baterako (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
eu: Ezinda '%s' konfigurazio fitxategia idatzi

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
eu: Ezin dira '%s' konfigurazio fitxategiaren baimenak ezarri.  Fitxategi honek pasahitzak edo datu pribatuak izan ezkero zure sistemako besteek irakurri ahal izango dute.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
eu: Postontzi mota honek ez du konfigurazio ezarpenik behar.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _OK
eu: _Ados

en: Mailbox _Name:
eu: Postontziaren _izena:

en: Mailwatch
eu: Posta arakatzailea

en: Mailbox name required.
eu: Postontziaren izena beharrezkoa da.

en: Please enter a name for the mailbox.
eu: Mesedez idatzi postontziarentzat izen bat.

en: Edit Mailbox: %s
eu: Editatu postontzia: %s

en: Select Mailbox Type
eu: Hautatu postontzi mota

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
eu: Postontzi mota hautatu.  Moten deskribapen bat beherago agertu beharko litzateke.

en: Add New Mailbox
eu: Postontzi berria gehitu

en: Remove Mailbox
eu: Postontzia ezabatu

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
eu: Postontzi bat ezabatzeak ezarpen guztiak ezabatzen ditu, eta ezin da desegin.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Remove
eu: Kendu

en: Mailboxes
eu: Postontziak

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: No new mail
eu: Ez dago posta berririk

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
eu[0]: Mezu berri %d duzu:
eu[1]: %d mezu berri dituzu:

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
eu: Postontzi bakoitzean zenbat mezu berri dagoen adierazten du|    %d %s(e)n

en: Xfce Mailwatch
eu: Xfce PostaArakatzailea

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
eu: Ezin da posta arakatze applet-a panelera gehitu.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
eu: Posible da zure GLib bertsioak ez haririk onartzea.

en: Mailwatch log
eu: Posta-arakatze erregistroa

en: C_lear
eu: Garbitu

en: Select Icon
eu: Hautatu ikonoa

en: _Normal
eu: _Normala

en: Ne_w mail
eu: Posta b_erria

en: Failed to open web browser for online documentation
eu: Akatsa web nabigatzailea irekitzerakoan sareko dokumentazioa ikusteko

en: Online Documentation
eu: Sareko dokumentazioa

en: Do you want to read the manual online?
eu: Sareko eskuliburua irakurri nahi duzu?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
eu: Dokumentazioaren webgunera birbidalia izango zara non laguntza orriak mantentzen dira.

en: _Read Online
eu: _Sarean irakurri

en: _Always go directly to the online documentation
eu: _Beti joan zuzenean sareko dokumentaziora

en: Mail Watcher
eu: Posta arakatzailea

en: _Help
eu: _Laguntza

note: External programs.
en: External Programs
eu: Kanpo aplikazioak

en: Run _on click:
eu: Kli_katzean abiarazi

en: Run on first new _message:
eu: Lehenengo mezu _berriarekin abiarazi:

en: Run on _each change of new message count:
eu: Mezuen zenbatze aldaketa bakoitzarekin abiarazi:

note: Icons.
en: Icons
eu: Ikonoak

en: Ne_w Mail
eu: Posta be_rria

note: Log
en: Log
eu: Erregistroa

en: Log _lines:
eu: Erregistro _lerroak:

en: _View Log...
eu: _Erregistroa ikusi...

en: Show log _status in icon
eu: Bistarazi _erregistro egoera ikonoan

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
eu: Xfce posta arakatzaile plugina

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
eu: Xfce panelerako posta egiaztatze plugin boteretsua

en: Update Now
eu: Eguneratu orain

en: View Log...
eu: Erregistroa ikusi...

en: Check mail from multiple mailboxes
eu: Postontzi anitzetako posta arakatu
