Xfce Panel Plugins - en to fi translation catalogue (115 entries)

en: TLS handshake failed: %s
fi: TLS-kättely epäonnistui: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
fi: Vastaanotettiin HTTP-vastauskoodi %d. Todennäköisesti tämä tarkoittaa sitä, että GMail ei hyväksy käyttäjänimeäsi tai salasanaasi.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
fi: Vastaanotettiin HTTP-vastauskoodi %d, kun odotettiin koodia 200. Tämä voi johtua esimerkiksi palvelinviasta, tai Google on mahdollisesti muuttanut palvelun todennustapaa tai uudet viestit -syötteen sijaintia.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
fi: Edellinen säie on yhä toiminnassa, ei tarkisteta postia.

en: _Username:
fi: _Käyttäjätunnus:

en: _Password:
fi: _Salasana:

en: Check for _new messages every
fi: _Tarkista uudet postit

en: minute(s).
fi: minuutin välein.

en: Remote GMail Mailbox
fi: GMail-etäpostilaatikko

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
fi: GMail-liitännäinen osaa yhdistää Googlen postipalveluun ja noutaa uusien viestien määrän turvallisesti.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
fi: Salattua IMAP-yhteyttä ei ole saatavilla, ja tämä IMAP-palvelin ei tue salaamattomia kirjautumisia.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
fi: Kirjautuminen epäonnistui. Tarkista käyttäjätunnuksesi ja salasanasi.

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
fi: Pyydettiin STARTTLS-turvallisuuskäytäntöä, mutta palvelin ei tue sitä.

en: Failed to get folder list
fi: Kansiolistan nouto epäonnistui

en: Please wait...
fi: Odota...

en: Error
fi: Virhe

en: No server or username is set.
fi: Palvelinta tai käyttäjätunnusta ei ole asetettu.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
fi: Kansiolistaa ei voi noutaa ennen palvelimen, käyttäjätunnuksen ja todennäköisesti myös salasanan asettamista. Tarkista myös lisäasetukset-dialogissa olevat tietoturva-asetukset.

en: _Close
fi: _Sulje

en: Set New Mail Folders
fi: Aseta uuden postin kansiot

en: New Mail Folders
fi: Uuden postin kansiot

en: Advanced IMAP Options
fi: IMAP-lisäasetukset

en: Connection
fi: Yhteys

en: Use unsecured connection
fi: Käytä turvaamatonta yhteyttä

en: Use SSL/TLS on alternate port
fi: Käytä vaihtoehtoisia SSL/TLS-portteja

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
fi: Käytä STARTTLS-käytäntöä SSL/TLS-yhteyksissä

en: Use non-standard IMAP _port:
fi: Käytä standardista poikkeavaa IMAP-_porttia:

en: Folders
fi: Kansiot

en: IMAP server _directory:
fi: IMAP-palvelimen _kansio:

en: IMAP Server
fi: IMAP-palvelin

en: _Mail server:
fi: _Postipalvelin:

en: _Advanced...
fi: _Lisäasetukset...

en: New mail _folders...
fi: Uuden postin _kansiot...

en: Remote IMAP Mailbox
fi: IMAP-etäpostilaatikko

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
fi: IMAP-liitännäinen voi yhdistää IMAP-protokollaa tukevaan etäpostipalvelimeen käyttäen halutessasi SSL-protokollaa yhteyden suojaamiseen.

en: Failed to get status of file %s: %s
fi: Tiedoston %s tilan selvitys epäonnistui: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
fi: %s ei ole kansio. Onko %s todellakin kelvollinen maildir-kansio?

en: Maildir _Path:
fi: _Maildir-polku:

en: Select Maildir Folder
fi: Valitse Maildir-kansio

en: _Interval:
fi: Tarkistus_väli:

en: Local Maildir Spool
fi: Paikallinen Maildir-jono

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
fi: Maildir-liitännäinen voi vahtia paikallista maildir-tyyppistä postijonoa uusien viestien varalta.

en: Mbox _Filename:
fi: Mbox-tiedoston _nimi:

en: Select mbox file
fi: Valitse mbox-tiedosto

en: Local Mbox spool
fi: Paikallinen Mbox-jono

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
fi: Mbox-liitännäinen vahtii paikallista mbox-tyyppistä postijonoa uusien viestien varalta

en: Malformed line %s in %s ignored.
fi: Virheellinen rivi %s syötteessä %s ohitettiin.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
fi: Liitännäisen asetukset luetaan oletusarvoisesta
    mh-maildir -profiilitiedostosta ~/.mh_profile

en: Local MH mail folder
fi: Paikallinen MH-postikansio

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
fi: MH-liitännäinen vahtii paikallisia MH-kansioita uuden postin varalta

en: Advanced POP3 Options
fi: POP3-lisäasetukset

en: Use SSL/TLS via STLS
fi: Käytä STLS-käytäntöä SSL/TLS-yhteyksissä

en: Use non-standard POP3 _port:
fi: Käytä _standardista poikkeavaa POP3-porttia:

en: POP3 Server
fi: POP3-palvelin

en: Remote POP3 Mailbox
fi: POP3-etäpostilaatikko

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
fi: POP3-liitännäinen voi yhdistää POP3-protokollaa tukevaan etäpostipalvelimeen käyttäen halutessasi SSL-protokollaa yhteyden suojaamiseen.

en: Operation aborted
fi: Toiminto peruutettu

en: Could not find host "%s": %s
fi: Isäntäkonetta "%s" ei löydy: %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
fi: Palvelimeen "%s" ei voi yhdistää: %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
fi: SSL/TLS-tuki jätetty pois kääntäessä

en: Failed to send encrypted data: %s
fi: Salatun tiedon lähetys epäonnistui: %s

en: Failed to send data: %s
fi: Tiedon lähetys epäonnistui: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
fi: Salatun tiedon vastaanotto epäonnistui: %s

en: Failed to receive data: %s
fi: Tiedon vastaanotto epäonnistui: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
fi: Luku peruutettu: Liian monta tavua ilman rivinvaihtoa

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
fi: Välimuisti ei riitä täydelle riville (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
fi: Asetustiedostoa "%s" ei voi kirjoittaa

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
fi: Asetustiedoston "%s" oikeuksia ei voi asettaa. Jos tiedosto sisältää salasanoja tai muuta arkaluonteista tietoa, se voi olla muiden järjestelmäsi käyttäjien luettavissa.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
fi: Tämä postilaatikkotyyppi ei edellytä asetuksien säätämistä.

en: Mailbox _Name:
fi: Postilaatikon _nimi:

en: Mailwatch
fi: Postivahti

en: Mailbox name required.
fi: Postilaatikon nimi vaaditaan.

en: Please enter a name for the mailbox.
fi: Syötä nimi postilaatikolle.

en: Edit Mailbox: %s
fi: Muokkaa postilaatikkoa: %s

en: Select Mailbox Type
fi: Valitse postilaatikon tyyppi

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
fi: Valitse postilaatikon tyyppi. Tyypin kuvaus ilmestyy alapuolelle.

en: Add New Mailbox
fi: Lisää uusi postilaatikko

en: Remove Mailbox
fi: Poista postilaatikko

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
fi: Postilaatikon poistaminen kadottaa kaikki asetukset peruuttamattomasti.

en: Cancel
fi: Peru

en: Remove
fi: Poista

en: Mailboxes
fi: Postilaatikot

en: _Remove
fi: _Poista

en: No new mail
fi: Ei uusia posteja

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
fi[0]: Sinulle on %d uusi posti:
fi[1]: Sinulle on %d uutta postia:

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
fi:     %d tilillä %s

en: Xfce Mailwatch
fi: Xfce-postivahti

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
fi: Postivahtisovelmaa ei voi lisätä paneeliin

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
fi: Voi olla, että GLib-versiosi ei tue säikeitä.

en: Mailwatch log
fi: Mailwatch-loki

en: Select Icon
fi: Valitse kuvake

en: _Normal
fi: _Tavanomainen

en: Ne_w mail
fi: _Uutta postia

en: Failed to open web browser for online documentation
fi: Verkkoselaimen avaaminen online-dokumentaatiota varten epäonnistui

en: Online Documentation
fi: Ohjeet verkossa

en: Do you want to read the manual online?
fi: Haluatko lukea käyttöohjetta verkossa?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
fi: Sinut ohjataan verkkosivuille, joilla
    ylläpidetään käyttöohjeita ja niiden käännöksiä.

en: _Read Online
fi: _Lue verkossa

en: _Always go directly to the online documentation
fi: _Avaa aina ohjesivut verkosta

en: Mail Watcher
fi: Postivahti

en: _Help
fi: _Ohje

note: External programs.
en: External Programs
fi: Ulkoiset sovellukset

en: Run _on click:
fi: Suorita _napsautettaessa:

en: Run on first new _message:
fi: Aja ensimmäisen uuden _viestin jälkeen:

en: Run on _each change of new message count:
fi: Aja _jokaisella uusien viestien määrän muutoksella:

note: Icons.
en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Ne_w Mail
fi: _Uutta postia

en: Log _lines:
fi: Loki_rivejä:

en: _View Log...
fi: _Näytä loki...

en: Show log _status in icon
fi: _Näytä lokin tila paneelin kuvakkeessa

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
fi: Xfce-postivahtiliitännäinen

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
fi: Monipuolinen sähköpostintarkistaja Xfce:n paneeliin

en: Update Now
fi: Päivitä nyt

en: Check mail from multiple mailboxes
fi: Tarkista posti useista postilaatikoista
