Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (68 entries)

en: _Username:
ie: Nómine de _usator:

en: _Password:
ie: _Contrasigne:

en: Check for _new messages every
ie: Controlar _nov missages chascun

en: Remote GMail Mailbox
ie: Lettre-bux de GMail

en: Failed to get folder list
ie: Ne successat obtener li liste de fólderes

en: Please wait...
ie: Ples atender...

en: Error
ie: Errore

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Refresh
ie: _Refriscar

en: Advanced IMAP Options
ie: Optiones avansat de IMAP

en: Connection
ie: Conexion

en: Use unsecured connection
ie: Usar un ínsecur conexion

en: Use SSL/TLS on alternate port
ie: Usar SSL/TLS ye altri portu

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
ie: Usar SSL/TLS per STARTTLS

en: Folders
ie: Fólderes

en: IMAP Server
ie: Servitore IMAP

en: _Mail server:
ie: _Servitore de post:

en: _Advanced...
ie: _Avansates...

en: Remote IMAP Mailbox
ie: Lettre-bux IMAP

en: Maildir _Path:
ie: _Rute de maildir:

en: Select Maildir Folder
ie: Selecte un fólder de maildir

en: _Interval:
ie: _Intervalle:

en: Mbox _Filename:
ie: _Fil-nómine de Mbox:

en: Select mbox file
ie: Selecter un file mbox

en: Local MH mail folder
ie: Local fólder de MH

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
ie: Li plugin de MH watcha local fólderes MH por nov postage

en: Advanced POP3 Options
ie: Optiones avansat de POP3

en: Use SSL/TLS via STLS
ie: Usar SSL/TLS per STLS

en: POP3 Server
ie: Servitore POP3

en: Remote POP3 Mailbox
ie: Lettre-bux POP3

en: Operation aborted
ie: Operation interruptet

en: Not compiled with SSL/TLS support
ie: Ne compilat con li supporte de SSL/TLS

en: Failed to send encrypted data: %s
ie: Ne successat inviar ciffrat data: %s

en: Failed to send data: %s
ie: Ne successat inviar data: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
ie: Ne successat reciver ciffrat data: %s

en: Failed to receive data: %s
ie: Ne successat reciver data: %s

en: Mailbox _Name:
ie: _Nómine de lettre-bux:

en: Mailwatch
ie: Watcha-postage

en: Edit Mailbox: %s
ie: Modificar li lettre-bux: %s

en: Select Mailbox Type
ie: Selecte un tip de lettre-bux

en: Add New Mailbox
ie: Adjunter un nov lettre-bux

en: Remove Mailbox
ie: Remover li lettre-bux

en: Are you sure?
ie: Esque vu es cert?

en: Cancel
ie: Anullar

en: Remove
ie: Remover

en: Mailboxes
ie: Lettre-buxes

en: _Remove
ie: _Remover

en: No new mail
ie: Null nov missages

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
ie[0]: Vu have un nov missage:
ie[1]: Vu have %d nov missages:

en: Xfce Mailwatch
ie: Watcha-postage Xfce

en: Select Icon
ie: Selecter un icone

en: Ne_w mail
ie: No_v postage

en: Failed to open web browser for online documentation
ie: Ne successat aperter li navigator web por documentation in li rete

en: Online Documentation
ie: Documentation online

en: Do you want to read the manual online?
ie: Esque vu vole leer li manual online?

en: _Read Online
ie: _Leer online

en: _Always go directly to the online documentation
ie: _Sempre ear directmen al documentation online

en: Mail Watcher
ie: Controler de postage

en: _Help
ie: Au_xilie

note: External programs.
en: External Programs
ie: Programmas extern

en: Run _on click:
ie: Lansar per _un clic:

en: Run on first new _message:
ie: Lansar pos un nov _missage:

note: Icons.
en: Icons
ie: Icones

en: Ne_w Mail
ie: No_v postage

en: _View Log...
ie: D_iarium...

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
ie: Plugin watcha-postage de Xfce4

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
ie: Un functional controlero de e-post por li panel de Xfce

en: Update Now
ie: Actualisar nu
