Xfce Panel Plugins - en to ms translation catalogue (121 entries)

en: TLS handshake failed: %s
ms: Jabat tangan TLS gagal: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
ms: Kod respon HTTP %d yang diterima. Berkemungkinan sebabnya nama pengguna dan kata laluan GMail anda tidak betul.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
ms: Kod respon HTTP %d yang diterima. sepatutnya 200. Mungkin terdapat masalah dengan pelayan GMail, atau terdapat ketidakserasian yang mengubah kaedah pengesahihan atau lokasi bagi suapan mesej baharu.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
ms: Bebenang terdahulu belum lagi wujud, tidak memeriksa mel masa ini.

en: _Username:
ms: _Nama pengguna:

en: _Password:
ms: _Kata laluan:

en: Check for _new messages every
ms: Semak mesej _baharu setiap

en: minute(s).
ms: minit(s).

en: Remote GMail Mailbox
ms: Kotak Mel GMail Jauh

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
ms: Pemalam GMail boleh bersambung ke perkhidmatan mel Google dan dapatkan semula beberapa mesej baharu secara selamat.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
ms: IMAP selamat tidak tersedia, dan pelayan IMAP tidak menyokong daftar masuk teks biasa.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
ms: Pengesahihan gagal. Mungkin nama pengguna dan kata laluan adalah salah?

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
ms: Keselamatan STARTTLS telah dipinta, tetapi pelayan ini tidak menyokongnya.

en: Failed to get folder list
ms: Gagal untuk dapatkan senarai folder

en: Please wait...
ms: Tunggu sebentar...

en: Error
ms: Ralat

en: No server or username is set.
ms: Tiada pelayan atau nama pengguna ditetapkan.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
ms: Senarai folder tidak diperoleh sehingga pelayan, nama pengguna, dan berkemungkinan kata laluan ditetapkan. Juga pastikan semak mana-mana tetapan keselamatan di dalam  dialog Lanjutan.

en: _Close
ms: _Tutup

en: Set New Mail Folders
ms: Tetapkan Folder Mel Baharu

en: New Mail Folders
ms: Folder Mel Baharu

en: _Refresh
ms: Se_gar Semula

en: Advanced IMAP Options
ms: Pilihan IMAP Lanjutan

en: Connection
ms: Sambungan

en: Use unsecured connection
ms: Guna sambungan tidak selamat

en: Use SSL/TLS on alternate port
ms: Guna SSL/TLS pada port alternatif

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
ms: Guna SSL/TLS melalui STARTTLS

en: Use non-standard IMAP _port:
ms: Guna _port IMAP bukan-piawai:

en: Folders
ms: Folder

en: IMAP server _directory:
ms: _Direktori pelayan IMAP:

en: IMAP Server
ms: Pelayan IMAP

en: _Mail server:
ms: Pelayan _mel:

en: _Advanced...
ms: Lan_jutan...

en: New mail _folders...
ms: _Folder mel baharu...

en: Remote IMAP Mailbox
ms: Kotak Mel IMAP Jauh

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
ms: Pemalam IMAP boleh sambung ke pelayan mel jauh yang menyokong protokol IMAP, secara pilihan menggunakan SSL untuk perlindungan pautan.

en: Failed to get status of file %s: %s
ms: Gagal dapatkan status fail %s: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
ms: %s bukanlah satu direktori. Adakah %s maildir yang sah?

en: Maildir _Path:
ms: _Laluan Maildir:

en: Select Maildir Folder
ms: Pilih Folder Maildir

en: _Interval:
ms: Se_la:

en: Local Maildir Spool
ms: Spul Maildir Setempat

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
ms: Pemalam Maildir dapat memantau spul mel gaya-maildir untuk mesej baharu.

en: Mbox _Filename:
ms: Nama _Fail Mbox:

en: Select mbox file
ms: Pilih fail mbox

en: Local Mbox spool
ms: Spul Mbox setempat

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
ms: Pemalam Mbox dapat memantau spul mel gaya-maildir untuk mesej baharu.

en: Malformed line %s in %s ignored.
ms: Baris cacat %s dalam %s diabaikan.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
ms: Konfigurasi pemalam ini dibaca dari
    fail profil maildir mh lalai ~/.mh_profile

en: Local MH mail folder
ms: Folder mel MH setempat

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
ms: Pemalam MH memantau folder MH setempat mel baharu

en: Advanced POP3 Options
ms: Pilihan POP3 Lanjutan

en: Use SSL/TLS via STLS
ms: Guna SSL/TLS melalui STLS

en: Use non-standard POP3 _port:
ms: Guna _port POP3 bukan-piawai:

en: POP3 Server
ms: Pelayan POP3

en: Remote POP3 Mailbox
ms: Kotak Mel POP3 Jauh

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
ms: Pemalam POP3 boleh sambung ke pelayan mel jauh yang menyokong protokol POP3, secara pilihan menggunakan SSL untuk perlindungan pautan.

en: Operation aborted
ms: Operasi dihenti paksa

en: Could not find host "%s": %s
ms: Tidak dapat cari hos "%s": %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
ms: Gagal sambung ke pelayan "%s": %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
ms: Tidak dikompil dengan sokongan SSL/TLS

en: Failed to send encrypted data: %s
ms: Gagal menghantar data tersulit: %s

en: Failed to send data: %s
ms: Gagal hantar data: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
ms: Gagal terima data tersulit: %s

en: Failed to receive data: %s
ms: Gagal terima data: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
ms: Membatalkan pembacaan: baca terlalu banyak bait tanpa baris baharu

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
ms: Penimbal tidak mencukupi untuk mengandungi satu baris penuh (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
ms: Tidak boleh tulis fail konfig '%s'

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
ms: Tidak boleh tetapkan keizinan pada fail konfig '%s'. Jika fail ini mengandungi kata laluan atau lain-lain maklumat sensitif, ia mungkin boleh dibaca oleh orang lain dalam sistem anda.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
ms: Jenis kotak mel ini tidak memerlukan apa-apa tetapan konfigurasi.

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Mailbox _Name:
ms: _Nama Kotak Mel:

en: Mailwatch
ms: Pantau Mel

en: Mailbox name required.
ms: Nama kotak mel diperlukan.

en: Please enter a name for the mailbox.
ms: Sila masukkan nama untuk kotak mel.

en: Edit Mailbox: %s
ms: Sunting Kotak Mel: %s

en: Select Mailbox Type
ms: Pilih Jenis Kotak Mel

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
ms: Pilih satu jenis kotak mel. Satu keterangan bagi jenis akan muncul dibawah.

en: Add New Mailbox
ms: Tambah Kotak Mel Baharu

en: Remove Mailbox
ms: Buang Kotak Mel

en: Are you sure?
ms: Anda pasti?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
ms: Membuang kotak mel akan singkirkan semua tetapan, tidak dapat dikembalikan.

en: Cancel
ms: Batal

en: Remove
ms: Buang

en: Mailboxes
ms: Kotak Mel

en: _Add
ms: T_ambah

en: _Remove
ms: B_uang

en: _Edit
ms: S_unting

en: No new mail
ms: Tiada mel baharu

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
ms[0]: Anda mempunyai %d mesej baharu:

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
ms: beritahu bagaimana mesej baharu di dalam setiap mailbox| %d dalam %s

en: Xfce Mailwatch
ms: Pantau Mel Xfce

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
ms: Aplet pantau mel tidak dapat ditambah ke panel.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
ms: Berkemungkinan versi GLib anda tidak mempunyai sokongan bebenang.

en: Mailwatch log
ms: Log pantau mel

en: C_lear
ms: K_osongkan

en: Select Icon
ms: Pilih Ikon

en: _Normal
ms: Biasa

en: Ne_w mail
ms: Mel ba_haru

en: Failed to open web browser for online documentation
ms: Gagal buka pelayar sesawang untuk dokumentasi atas-talian

en: Online Documentation
ms: Dokumentasi Atas-Talian

en: Do you want to read the manual online?
ms: Anda mahu baca panduan atas-talian?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
ms: Anda akan diarah ke laman sesawang dokumentasi yang mana halaman bantuan dikekalkan.

en: _Read Online
ms: Ba_ca Atas-Talian

en: _Always go directly to the online documentation
ms: S_entiasa pergi terus ke dokumentasi atas-talian

en: Mail Watcher
ms: Pemantau Mel

en: _Help
ms: _Bantuan

note: External programs.
en: External Programs
ms: Program Luaran

en: Run _on click:
ms: Jalan _bila klik:

en: Run on first new _message:
ms: Jalankan _mesej baharu dahulu:

en: Run on _each change of new message count:
ms: Jalankan s_etiap perubahan bagi kiraan mesej baharu:

note: Icons.
en: Icons
ms: Ikon

en: Ne_w Mail
ms: Mel Ba_haru

en: Log _lines:
ms: Baris _log:

en: _View Log...
ms: _Lihat Log...

en: Show log _status in icon
ms: Tunjuk _status log dalam ikon

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
ms: Pemalam Pantau Mel Xfce4

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
ms: Aplet pemeriksa-mel berfitur untuk Panel Xfce

en: Update Now
ms: Kemaskini Sekarang

en: View Log...
ms: Lihat Log...

en: Check mail from multiple mailboxes
ms: Semak mel dari kotak mel berbilang
