Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (119 entries)

en: TLS handshake failed: %s
nb: TLS-håndtrykket mislyktes: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
nb: Mottok HTTP-responskode %d. Årsaken til dette er mest sannsynligvis at ditt brukernavn eller passord til GMail er feil.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
nb: Mottok HTTP-responskode %d, hvilket burde vært 200. Det kan være et problem med GMail sine tjenere, eller de har endret påloggingsmetode eller endret plassering av ny meldingstjeneste.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
nb: Forrige programtråd har ikke fullført ennå, sjekker ikke e-post denne gang

en: _Username:
nb: _Brukernavn:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Check for _new messages every
nb: Se etter _nye meldinger hvert

en: minute(s).
nb: minutt(er)

en: Remote GMail Mailbox
nb: Ekstern GMail-postkasse

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
nb: GMail-modulen kan koble seg til Googles e-posttjeneste og hente antall nye meldinger.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
nb: Sikker IMAP er ikke tilgjengelig og IMAP-tjeneren støtter ikke innlogging via klartekst.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
nb: Autentisering mislyktes. Kanskje brukernavn eller passord er feil?

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
nb: STARTTLS-sikkerhet ble forsøkt, men denne tjeneren har ikke støtte for dette.

en: Failed to get folder list
nb: Klarte ikke hente mappeliste

en: Please wait...
nb: Vennligst vent …

en: Error
nb: Feil

en: No server or username is set.
nb: Tjenernavn eller brukernavn er ikke angitt.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
nb: Liste over mapper kan ikke hentes før tjener, brukernavn og sannsynligvis passord er angitt. Du kan også kontrollere sikkerhetsrelaterte innstillinger under avanserte innstillinger.

en: _Close
nb: Lukk

en: Set New Mail Folders
nb: Sett nye e-postmapper

en: New Mail Folders
nb: Nye e-postmapper

en: _Refresh
nb: _Oppdater

en: Advanced IMAP Options
nb: Avanserte IMAP-innstillinger

en: Connection
nb: Tilkobling

en: Use unsecured connection
nb: Bruk usikret tilkobling

en: Use SSL/TLS on alternate port
nb: Bruk SSL/TLS på alternativ port

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
nb: Bruk SSL/TLS vha STARTTLS

en: Use non-standard IMAP _port:
nb: Bruk ikke-standard IMAP-_port

en: Folders
nb: Mapper

en: IMAP server _directory:
nb: IMAP-tjener_katalog:

en: IMAP Server
nb: IMAP-tjener

en: _Mail server:
nb: _E-posttjener:

en: _Advanced...
nb: _Avansert …

en: New mail _folders...
nb: Nye e-post_mapper …

en: Remote IMAP Mailbox
nb: Ekstern IMAP-postkasse

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
nb: IMAP-modulen kan koble seg til en eposttjener som støtter IMAP-protokollen, med muligheter for å bruke SSL-kryptering

en: Failed to get status of file %s: %s
nb: Klarte ikke hente status for filen %s: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
nb: %s er ikke en mappe. Er %s en gyldig mappe?

en: Maildir _Path:
nb: Maildir-_sti:

en: Select Maildir Folder
nb: Velg Maildir-mappe

en: _Interval:
nb: _Intervall:

en: Local Maildir Spool
nb: Lokal Maildir-kø

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
nb: Maildir-modulen kan overvåke en lokal Maildir-kø for nye meldinger.

en: Mbox _Filename:
nb: Mbox-_filnavn:

en: Select mbox file
nb: Velg mbox-fil

en: Local Mbox spool
nb: Lokal Mbox-kø

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
nb: Mbox-modulen overvåker en lokal Mbox-kø for nye meldinger.

en: Malformed line %s in %s ignored.
nb: Ugyldig linje %s i %s er ignorert.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
nb: Oppsett av denne modulen leses fra
    følgende MH-profil: ~/.mh_profile

en: Local MH mail folder
nb: Lokal MH-postkasse

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
nb: MH-modulen overvåker lokale MH-mapper for ny e-post.

en: Advanced POP3 Options
nb: Avanserte POP3-innstillinger

en: Use SSL/TLS via STLS
nb: Bruk SSL/TLS via STLS

en: Use non-standard POP3 _port:
nb: Bruk ikke-standard POP3-_port

en: POP3 Server
nb: POP3-tjener

en: Remote POP3 Mailbox
nb: Ekstern POP3-postkasse

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
nb: POP3-modulen kan koble seg til eksterne tjenere som støtter POP3-protokollen, med mulighet for å bruke kryptert forbindelse.

en: Operation aborted
nb: Operasjonen avbrutt

en: Could not find host "%s": %s
nb: Klarte ikke finne tjener «%s»: %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
nb: Klarte ikke koble til tjener «%s»: %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
nb: Ikke kompilert med SSL/TLS støtte

en: Failed to send encrypted data: %s
nb: Klarte ikke sende krypterte data: %s

en: Failed to send data: %s
nb: Klarte ikke sende data: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
nb: Klarte ikke ta imot krypterte data: %s

en: Failed to receive data: %s
nb: Klarte ikke ta imot data: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
nb: Avbryter lesing: leste for mange tegn uten å motta et linjeskift

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
nb: Bufferen er ikke stor nok til å holde en komplett linje (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
nb: Klarte ikke skrive konfigurasjonsfil «%s»

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
nb: Klarte ikke sette rettighetene til konfigurasjonsfilen «%s». Hvis denne filen inneholder passord eller annen konfidensiell informasjon, kan dette leses av andre som bruker denne maskinen.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
nb: Denne typen postkasse krever ingen innstillinger.

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Mailbox _Name:
nb: Postkassens _navn:

en: Mailbox name required.
nb: Postkassenavn er påkrevet

en: Please enter a name for the mailbox.
nb: Vennligst skriv inn et navn på postkassen.

en: Edit Mailbox: %s
nb: Endre postkasse: %s

en: Select Mailbox Type
nb: Velg postkassetype

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
nb: Velg en postkassetype. En beskrivelse av typen vil vises nedenfor.

en: Add New Mailbox
nb: Legg til postkasse

en: Remove Mailbox
nb: Fjern postkasse

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
nb: Oppsettet forsvinner når en postkasse fjernes, og kan ikke angres.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Remove
nb: Fjern

en: Mailboxes
nb: Postkasser

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Remove
nb: _Fjern

en: _Edit
nb: _Rediger

en: No new mail
nb: Ingen ny epost

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
nb[0]: Du har %d ny melding:
nb[1]: Du har %d nye meldinger

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
nb: informerer hvor mange nye meldinger i hver postkasse| %d i %s

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
nb: Mailwatch-program kan ikke legges til panelet.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
nb: Det er mulig din versjon av GLib ikke har trådstøtte.

en: Mailwatch log
nb: Mailwatch-logg

en: C_lear
nb: T_øm

en: Select Icon
nb: Velg ikon

en: Ne_w mail
nb: Ny_ epost

en: Failed to open web browser for online documentation
nb: Klarte ikke å åpne nettleser for å vise dokumentasjon på Internett

en: Online Documentation
nb: Dokumentasjon på Internett

en: Do you want to read the manual online?
nb: Ønsker du å lese bruksanvisningen på Internett?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
nb: Du vil bli omdirigert til dokumentasjonsnettsiden hvor hjelpesidene vedlikeholdes.

en: _Read Online
nb: _Les på Internett

en: _Always go directly to the online documentation
nb: _Alltid gå direkte til dokumentasjonen på Internett

en: Mail Watcher
nb: E-postvarsling

en: _Help
nb: _Hjelp

note: External programs.
en: External Programs
nb: Eksterne programmer

en: Run _on click:
nb: Kjør _ved klikk:

en: Run on first new _message:
nb: Kjør ved første nye _melding:

en: Run on _each change of new message count:
nb: Kjør ved _hver endring av meldingsantall:

note: Icons.
en: Icons
nb: Ikoner

en: Ne_w Mail
nb: Ny _epost

note: Log
en: Log
nb: Logg

en: Log _lines:
nb: Logg_linjer

en: _View Log...
nb: _Vis logg …

en: Show log _status in icon
nb: Vis logg_status i ikon

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
nb: Xfce4 Mailwatch

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
nb: En funksjonsrik e-postvarsler for Xfce-panelet

en: Update Now
nb: Oppdater nå

en: View Log...
nb: Vis logg …

en: Check mail from multiple mailboxes
nb: Varsle epost fra flere postkasser
