Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (118 entries)

en: TLS handshake failed: %s
oc: Fracàs del quichal de man TLS : %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
oc: Lo còde de la responsa HTTP recebut es %d. La rason la mai probabla es que lo nom d'utilizaire o lo senhal GMail siá incorrècte.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
oc: Lo còde de la responsa HTTP recebut es %d, e deuriá èsser 200. I pòt aver un problèma amb los servidors de GMail, o an cambiat d'un biais incompatible lo metòde d'autentificacion o l'emplaçament dels messatges novèls entrants.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
oc: Lo thread precedent es pas acabat, d'aqueste fach la verificacion es anullada.

en: _Username:
oc: Nom d'_utilizaire :

en: _Password:
oc: _Senhal :

en: Check for _new messages every
oc: Verificar los _messatges novèls cada

en: minute(s).
oc: minuta(s).

en: Remote GMail Mailbox
oc: Bóstia de letras GMail a distància

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
oc: L'empeuton GMail se pòt connectar sul servici de corrièr de Google e recuperar lo nombre de messatges novèls.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
oc: L'IMAP securizat es pas disponible, e lo servidor IMAP supòrta pas las identificacions en tèxte clar.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
oc: L'autentificacion a fracassat. Benlèu que vòstre nom d'utilizaire o senhal es incorrècte ?

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
oc: La seguretat STARTTLS es estada demandada, mas aqueste servidor o supòrta pas.

en: Failed to get folder list
oc: Impossible d'obténer la lista dels dorsièrs

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: No server or username is set.
oc: Cap de servidor o nom d'utilizaire es pas definit.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
oc: La lista dels dorsièrs pòt pas èsser recuperada fins al moment qu'un servidor, un nom d'utilizaire e probablament un senhal sián definits. Siatz tanben segur de verificar totes los paramètres de seguretat dins la fenèstra Avançat.

en: _Close
oc: _Tampar

en: Set New Mail Folders
oc: Definir de novèls dorsièrs de corrièr

en: New Mail Folders
oc: Novèls dorsièrs de corrièr

en: _Refresh
oc: _Actualizar

en: Advanced IMAP Options
oc: Opcions IMAP avançadas

en: Connection
oc: Connexion

en: Use unsecured connection
oc: Utilizar una connexion non securizada

en: Use SSL/TLS on alternate port
oc: Utilizar SSL/TLS sus un autre pòrt

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
oc: Utilizar SSL/TLS via STARTTLS

en: Use non-standard IMAP _port:
oc: Utilizar un _pòrt IMAP non estandard :

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: IMAP server _directory:
oc: _Repertòri sul servidor IMAP :

en: IMAP Server
oc: Servidor IMAP

en: _Mail server:
oc: _Servidor de corrièr :

en: _Advanced...
oc: _Avançat...

en: New mail _folders...
oc: Novèls _dorsièrs de corrièr...

en: Remote IMAP Mailbox
oc: Bóstia de letras IMAP a distància

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
oc: L'empeuton IMAP se pòt connectar sus un servidor de corrièr distant que supòrta lo protocòl IMAP, en utilizant SSL d'un biais opcional per un ligam securizat.

en: Failed to get status of file %s: %s
oc: Impossible d'obténer l'estatut del fichièr %s : %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
oc: %s es pas un repertòri. %s es vertadièrament un maildir valid ?

en: Maildir _Path:
oc: _Camin cap a Maildir :

en: Select Maildir Folder
oc: Causir un dorsièr Maildir

en: _Interval:
oc: _Interval :

en: Local Maildir Spool
oc: Repertòri maildir local

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
oc: L'empeuton Maildir pòt susvelhar un repertòri local de corrièr d'estil maildir pels messatges novèls.

en: Mbox _Filename:
oc: Nom del _fichièr mbox :

en: Select mbox file
oc: Causir un fichièr mbox

en: Local Mbox spool
oc: Fichièr mbox local

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
oc: L'empeuton Mbox susvelha un repertòri local de corrièr d'estil mbox pels messatges novèls.

en: Malformed line %s in %s ignored.
oc: La linha mal formada %s dins %s es estada ignorada.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
oc: La configuracion d'aqueste empeuton es legida dempuèi
    lo fichièr de perfil per defaut ~/.mh_profile

en: Local MH mail folder
oc: Repertòri local de corrièr MH

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
oc: L'empeuton MH susvelha los dorsièrs MH locals pels corrièrs novèls

en: Advanced POP3 Options
oc: Opcions POP3 avançadas

en: Use SSL/TLS via STLS
oc: Utilizar SSL/TLS via STLS

en: Use non-standard POP3 _port:
oc: Utilizar un _pòrt POP3 non estandard :

en: POP3 Server
oc: Servidor POP3

en: Remote POP3 Mailbox
oc: Bóstia de letras POP3 a distància

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
oc: L'empeuton POP3 se pòt connectar sus un servidor corrièr distant que supòrta lo protocòl POP3, en utilizant SSL d'un biais opcional per un ligam securizat.

en: Operation aborted
oc: Operacion anullada

en: Could not find host "%s": %s
oc: Impossible de trobar l'òste « %s » : %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
oc: Impossible de se connectar al servidor « %s » : %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
oc: Compilat sens supòrt SSL/TLS

en: Failed to send encrypted data: %s
oc: Impossible de mandar de donadas chifradas : %s

en: Failed to send data: %s
oc: Impossible de mandar de donadas : %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
oc: Impossible de recebre de donadas chifradas : %s

en: Failed to receive data: %s
oc: Impossible de recebre de donadas chifradas : %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
oc: Lectura anullada : lectura de tròp d'octets sens un saut de linha

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
oc: Lo tampon es pas pro grand per conténer una linha completa (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
oc: Impossible d'escriure lo fichièr de configuracion '%s'

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
oc: Impossible de cambiar los dreches sul fichièr de configuracion'%s'. Se aqueste fichièr conten de senhals o d'informacions sensiblas, pòt èsser legit per d'autras personas sus vòstre sistèma.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
oc: Aquesta bóstia de letras requerís pas cap de configuracion.

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _OK
oc: _D’acòrdi

en: Mailbox _Name:
oc: _Nom de la bóstia de letras :

en: Mailbox name required.
oc: Un nom per la bóstia de letras es requesit.

en: Please enter a name for the mailbox.
oc: Entratz un nom per la bóstia de letras.

en: Edit Mailbox: %s
oc: Editar la bóstia de letras : %s

en: Select Mailbox Type
oc: Causir lo tipe de la bóstia de letras

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
oc: Causir lo tipe d'una bóstia de letras. Una descripcion del tipe apareisserà en dejós.

en: Add New Mailbox
oc: Apondre una novèla bóstia de letras

en: Remove Mailbox
oc: Suprimir una bóstia de letras

en: Are you sure?
oc: Sètz segur(a) ?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
oc: Suprimir una bóstia de letras destrusirà totes sos paramètres, e pòt pas èsser anullat.

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Mailboxes
oc: Bóstias de letras

en: _Add
oc: _Apondre

en: _Remove
oc: Sup_rimir

en: _Edit
oc: _Modificar

en: No new mail
oc: Pas cap de messatge novèl

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
oc[0]: Avètz %d messatge novèl :
oc[1]: Avètz %d messatges novèls :

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
oc: indica lo nombre de messatges novèls dins cada bóstia de letras|    %d dins %s

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
oc: L'applet de susvelhança del corrièr pòt pas èsser apondut al tablèu de bòrd.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
oc: Es possible que vòstra version de GLib aja pas lo supòrt dels threads.

en: Mailwatch log
oc: Istoric de la susvelhança del corrièr

en: C_lear
oc: Es_cafar

en: Select Icon
oc: Causir una icòna

en: Ne_w mail
oc: Corrièr no_vèl

en: Failed to open web browser for online documentation
oc: Impossible de dobrir lo navigador Web per la documentacion en linha

en: Online Documentation
oc: Documentacion en linha

en: Do you want to read the manual online?
oc: Volètz legir lo manual en linha ?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
oc: Seretz redirigits cap al site de documentacion ont las paginas d'ajuda son mantengudas.

en: _Read Online
oc: Legir en linha

en: _Always go directly to the online documentation
oc: Anar totjorn dirèctament a la documentacion en linha

en: Mail Watcher
oc: Susvelhança del corrièr

en: _Help
oc: _Ajuda

note: External programs.
en: External Programs
oc: Programas extèrnes

en: Run _on click:
oc: Executar al moment d'un _clic :

en: Run on first new _message:
oc: Executar al primièr novèl messatge :

en: Run on _each change of new message count:
oc: Executar a cada cambiament del nombre de novèls messatges :

note: Icons.
en: Icons
oc: Icònas

en: Ne_w Mail
oc: Corrièr no_vèl

en: Log _lines:
oc: _Linhas d'istoric :

en: _View Log...
oc: _Veire l'istoric...

en: Show log _status in icon
oc: Mostrar l'e_statut de l'istoric dins l'icòna

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
oc: Empeuton Xfce4 Mailwatch

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
oc: Un empeuton de verificacion de corrièr pel tablèu de bòrd de Xfce

en: Update Now
oc: Metre a jorn ara

en: View Log...
oc: Veire l’istoric...

en: Check mail from multiple mailboxes
oc: Susvelhar lo corrièr de multiplas bóstias de letras
